آبگرم بش باجیلار یکی از قدیمیترین آبگرم های سرعین که بین اهالی در قدیم به “دره لر سویی” معروف بوده است دره ای سرسبز که اطراف آبگرم چمنزار و پر از درختان چنار و سپیدار بوده است. وجه تسمیه نام آن به خاطر جوشیدن آبگرم از پنج مظهر در محل  چشمه بوده که آن “پنج خواهر” یا همان بش باجیلار به زبان ترکی نام گرفته است. آب این مجتمع از ۵ دهنه چشمه ی فوق الذکر و پمپاژ مقداری از آب گاومیش گلی تأمین می شود که آبدهی آنها روی هم رفته ۱۳ لیتر در ثانیه است و به صورت دائمی و جوشان می باشد.

دمای آب در داخل استخر بش باجلار در حدود 35‬ درجه با ظاهری کدر، کمی ترش مزه و کمی بودار است که ترکیب آن از نوع کلر و بیکربنات سدیم و گرم است. آنیونهای موجود در آب بش باجلار شامل بیکربنات، کلرور، سولفات و کاتیونها شامل کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم می باشد. هدایت الکتریکی برای ۲۵ درجه حرارت ۱۲۰۰، pH آن 5/6 و مقدار مواد باقیمانده خشک از تبخیر آب ۶۶۰ میلی گرم در لیتر می باشد.

آبگرم بش باجلار بعد از انقلاب اسلامی تقریبا به صورت متروکه در آمد و فقط بعضی از اهالی از آن استفاده می کردند. تا اینکه در سال 1371 اداره امور آب استان شروع به ساخت مجمتع فعلی در این محل نمود. این مجتمع دارای استخر بزرگی به مساحت ۲۸۸ متر مربع با عمق 140-120 سانتی متر، تعداد ۶ دوش انفرادی اجباری با دیوارهای کوتاه قوسی شکل، ۱۶ دوش عمومی در مقابل دوش های انفرادی، سونای خشک و بخار هر کدام یک واحد، ۶ واحد جکوزی در قسمت غربی استخر، خدمات پزشکی و درمانی و پارکینگ به عنوان دومین آبگرم شهر سرعین محسوب می شود.

از آبگرم بش باجلارکه به لحاظ گنجایش دومین آبگرم شهر سرعین محسوب می‌ شود برای درمان بیماری های عمومی و تسکین دردهای عصبی و مفصلی استفاده می شود.