مجموعه پیست اسکی پولادکف سپیدان

مجموعه تفریحی-ورزشی پولادکف، یکی از پیستهای اسکی بزرگ و بین المللی ایران و نخستین پیست اسکی جنوب کشورست. این پیست 500 هکتار مساحت دارد. طول این پیست 3.5 کیلومتر و شیب آن 35 درصدست و درشهرستان سپیدان، 85 کیلومتری شمال غرب شیراز و 5 کیلومتری شهر اردکان فارس واقع شده است. این پیست در حاشيه جاده آسفالته اردکان – کمهر واقع شده است.
پیست اسکی پولادکف در ارتفاع ۲۸۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد.
پیست اسکی پولاد کف سپیدان با توجه به استقرار در شهر اردکان به عنوان یکی از سردسیرترین نقاط استان فارس به شمار می‌رود که بارش سنگین برف در فصل زمستان یکی از زیبا ترین جاذبه های استان فارس را در این منطقه رقم زده است.
این پیست مکان تفریحی و ورزشی بسیاری از خانواده‌ها و جوانان است.
مجموعه پولادکف در سال 1381 افتتاح شده است. در طول سالیان گذشته، امکانات گسترده ای به مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف افزوده شده است. بطوریکه هم اکنون در تمامی ایام سال مورد توجه گردشگران و ورزش دوستان عزیز قرار می گیرد و بطور مثال تله کابین آن همیشه کار میکند.
جهت صعود به قله مجموعه که در ارتفاع 3400 متری از سطح دریا واقع شده است، تله کابین ای بطول 2 کیلومتر در اختیار گردشکران و ورزشکاران عزیز قرار دارد. اسکی بازان می توانند علاوه بر تله کابین، از تلسکی های مجموعه نیز استفاده کنند.
امکانات رفاهی مجموعه :
از امکانات این مجموعه می‌توان به تله‌کابین، تلسکی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهمان‌سرا، هتل،خوابگاه های موقت، فروشگاهها، موتورهای برفی، ماشین‌های کوهستان، چرخ‌های هوشمند، قایق‌های پدالو، اسب سواری، دوچرخه سواری، لوازم اسکی ، آموزشگاه اسکی و مرکز اورژانس موقت نام برد.