بوستان جنگلی چالدره یا پارک جنگلی چالدره در غرب استان مازندران و در ۱۸ کیلومتری تنکابن به دوهزار و و در کنار جاده قرار دارد و مسیر آن آسفالته است. منطقه ای که به سه بخش تقسیم می شود. این بخش ها شامل کوهپایه ها، روستای لتاک، دوراهی دوهزار و سه هزار می باشد که در حوالی آنها مزارع شالی کاری به صورت پلکانی واقع شده و اغلب ساکنان این ناحیه را بومیان منطقه تشکیل می دهند. رودخانه دو هزار در قسمت غربی و سه هزار در قسمت شرقی چالدره قرار گرفته که در تمام فصول سال، پر آب می باشد. پارک جنگلی چالدره تنکابن از سطح دریا ۴۰۰ متر ارتفاع دارد. بوستان جنگلی چالدره با ۹۴ هکتار وسعت در بین دو رود سه هزار و دو هزار و محل تقاطع این دو رود قرار دارد. این پارک جنگلی جزء جنگل‌های جلگه‌ای محسوب می‌شود.
طبیعت بکر این پارک جنگلی و چشم اندازهای منحصر به فردش، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. چالدره پوشیده شده از جنگل های انبوه با گونه های گیاهی زیبا مانند درختان توسکا، افرا، لرگ، گون، انواع سرخس ها و خزه ها که همگی طبیعتی رنگارنگ را به وجود آورده اند. همچنین سنگ های بزرگ گرانیتی که تماما از خزه های جنگلی پوشیده شده اند در سراسر چالدره دیده می شوند.
اقامت در طبیعت چالدره، جنگل گردی، قدم زدن در ساحل رودخانه و اقامت شبانه در کلبه های جنگلی توسکا، افرا و غیره، همگی مواردی هستند که نمی توان به سادگی از آنها گذشت. از امکانات موجود در این پارک می توان به آلاچیق های زیبای درختی، کلبه های درختی جهت اقامت مسافران، سرویس های بهداشتی و پارکینگ اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه

پیشنهاد می شود با خود آب معدنی، لباس مناسب مناطق جنگلی و باران زا و همچنین جعبه کمک های اولیه به همراه داشته باشید و اگر اهل عکاسی هستید با خود دوربین به همراه داشته باشبد چرا که مناظر زیبای آنجا شما را حیرت زده خواهد کرد.