پارک جنگلی نور یا جنگل نور در کیلومتر پنج نور به محمودآباد با مساحت 400 هکتار در شهرستان نور فرار دارد که از نظر وسعت یکی از بزرگترین پارک های خاورمیانه است و انواع گونه های جنگلی مانند توسکا، افرا، ممرز، انجیلی و … در آن می شود و دارای جذابیت های گردشگری فراوان است.

در ابتدای ورودی غربی پارک جنگلی نور که از جاده اصلی نور محمودآباد جدا می شود، سردر زیبای سنگی با ویژگی های معماری و پوشش چوبی ساخته شده که دیدنی است. تجهیزات و امکانات روزانه دارد و به دلیل برخی ویژگی ها مانند دسترسی مناسب به جاده ساحلی نور، نزدیکی به شهرهای محمود آباد، نور، آمل و داشتن امکانات کامل تفرجگاهی از قبیل میز، نیمکت، آب لوله کشی و زمین بازی، مورد استفاده مردم شهر های مجاور و مسافران قرار می گیرد از خصوصیات بارز این پارک، نزدیکی آن به دریا و چشم اندازهای زیبای آن است. در بیشه های اطراف این پارک قرقاول ایرانی نیز وجود دارد که جاذبه خاصی به آن می بخشد. همچنین داشتن ذخیره گاه 270 هکتاری درخت “سفید پلت” که بومی ایران است.

پارک جنگلی نور که پارک جنگلی سعیدی آشتیانی نور هم نامیده می شود جزو آخرین باقیمانده جنگل های جلگه ای بوده و در سال 1351 با همت مرحوم سعیدی آشتیانی طراحی و احداث گردید از این رو به نام موسسش هم نامیده می شود.

امکانات جنگل نور :

آلاچیق های متعدد چوبی، رستوران بزرگ، قهوه خانه سنتی، زمین های ورزشی، پارک بازی کودکان، مسجد و …

پیشنهاد ویژه

هوا نور همچون سایر مناطق شمال امکان بارش دارد از این رو لباس مناسب داشته باشید و همچنین مراقب کودکان خود باشید چون چهره جنگل فریبنده و شبیه است و امکان ترس از گم شدن در کودکان زیاد است.

پیشنهاد می کنیم ذغال تهیه بفرمایید تا هم خطر آتش سوزی جنگل کمتری کاهش پیدا کند و هم درختان کمتری آسیب ببینند.

در صورت داشتن نوزاد یا خردسال پیشنهاد می شود از آب معدنی استفاده نمایید.