راهنمای یافتن تور مناسب استانبول

یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی برای سفر انتخاب تور مناسب برای آن مقصد است. اما تفاوت شرایط هر کدام از بسته‌های تورها می‌تواند مسافران را دچار سردرگمی و در برخی موارد به اشتباه بیندازد.

آژانس مقتدر سیر تابان، از معتبرترین برگزار کنندگان و مجری مستقیم تور استانبول، چارتر کننده‌ی پروازهای استانبول، در این راهنما می‌کوشد تا خوانندگان عزیز را با تورهای استانبول و ویژگی‌های آن به طور کامل، دقیق و کاربردی آشنا کند تا در زمان انتخاب، بهترین گزینه را برای خود برگزینید و در زمان سفر از آن بهره برده و سفری لذت‌بخش و خاطره‌انگیز برای خود و همراهان‌شان رقم زنند.

آشنایی با تور مناسب استانبول

اگر بخواهیم تور مناسب استانبول را دقیق معنا کنیم تقریباً امکان آن را نداریم، برای آن که معنای دقیق این کلمه وابسته به توقعات، انتظارات، دلیل سفر، هزینه‌ی تعیین شده برای آن و پارامترهای مقطعی و فصلی دیگر وابسته است. به عنوان نمونه، برای یک سفر خانوادگی معنای تور مناسب با یک سفر تجاری کاملاً متوفات است. جز انگیزه‌ی سفر، شاید مهم‌ترین عامل بودجه در نظر گرفته شده برای سفر است. مثلاً برای یک سفر کم هزینه و اقتصادی تور لحظه آخری استانبول و برای سفری با در نظر گرفتن حداکثرها در همه‌ی زمینه‌ها بدون نگرانی‌های مالی آن تور لاکچری استانبول تور مناسب است. بدین ترتیب همه‌ی امکانات و انتظارات است که مفهوم واژه تور مناسب را مشخص می‌کند و این خود مسافر است که باید با سنجیدن این موارد تور مناسب را برای خود معنا کند، اما برای توانایی سنجیدن چنین مواردی لازم است تا آشنایی جامعی نسبت به عوامل مؤثر در یک بسته‌ی تور وجود داشته باشد که در ادامه به طور کامل شرح آن داده شده است.

همچنین مسافران جهت سهولت هر چه بیشتر انتخاب تورهای مناسب می‌توانند با کانترهای مستقر در آژانس مقتدر سیر تابان تماس گرفته و با شرح کامل شرایط و خواسته‌های خود از ایشان بخواهند تا بهترین و مناسب‌ترین تور را به ایشان معرفی نمایند.

تور استانبول 97

بسته‌ی تور استانبول دارای چه پارامترهای موثری است؟

بسیاری از عوامل متفاوت در انتخاب تور استانبول، اثرهای متفاوتی می‌گذارند، آژانس مقتدر سیر تابان با فراهم آوردن لیست این عوامل تلاش دارد تا همراهان خود را به منظور انتخاب دقیق‌تر راهنمایی کند.

مدت زمان اقامت:

با توجه به این‌که مسافران برای چندمین بار قصد سفر به استانبول را دارند، چه میزان امکان اختصاص زمان برای سفر را دارند و همچنین چه میزان بودجه‌ای برای سفر مد نظر گرفتند، باید مدت زمان مناسب برای خود را برگزینند. حداقل زمان‌های تور استانبول ۳ شب و ۴ روز و حداکثر آن به ۷ شب می‌رسد. اگر چه گاهی مدت‌زمان‌های بیشتر هم ممکن است برگزار شود ولی به ندرت رخ می‌دهد.

برای کسانی که بار اول به استانبول سفر می‌کنند و امکان اختصاص وقت و بودجه را دارند طبیعتاً ۳ شب زمان کافی نیست و شاید ۵ یا ۶ شب زمان مناسبی باشد اما برای آن‌ها که سفرهای متعددی به این شهر ساحلی زیبا داشته‌اند و صرفا قصد عوض کردن آب و هوایی دارند، همان ۳ شب هم می‌تواند کافی باشد.

زمان سفر:

این که شما در چه فصلی یا ماهی از سال را برای سفر به استانبول برگزینید، می‌تواند هزینه‌ی یک تور را تا دو برابر و حتی بیشتر، متفاوت کند. برای استانبول، فصل‌های پر ترافیک، عید نوروز و تابستان (از اواسط خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد که شهریور بالاترین قیمت را دارد) است. سایر ماه‌ها ترافیک مسافرتی عادی دارد که البته همین وضعیت هم نسبت به سایر مسیرهای مسافرتی ایرانیان، بسیار زیاد است. در تمامی ماه‌ها و با توجه به قیمت عادی همان ماه، آخر هفته‌ها و همچنین تعطیلات -به‌خصوص تعطیلات با مدت‌زمان بالا- می‌توانند روی قیمت فوق‌العاده مؤثر باشند.

فارغ از قیمت، زمان سفر می‌تواند در کیفیت سفر مؤثر باشد. آب و هوای استانبول معتدل است و دمای هوای آن، شاید اندکی از تهران خنک‌تر باشد، بنابراین بهترین زمان سفر، ۶ ماهه اول سال است، هر چند جاذبه‌های فراوان و حراج‌های آخر فصلی استانبول، در فصول پاییز و زمستان، می‌تواند مسافران را به خود به اندازه تابستان جذب کند.

محل اقامت:

از مهم‌ترین عوامل در انتخاب تور مناسب، محلی‌ست که قصد اقامت در آن را دارید. در درجه‌ی اول محله‌ای که انتخاب می‌شود، برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. در سایت مقتدر سیر تابان، به شکل مفصل محله‌های استانبول بررسی شده که امکان انتخاب را دقیق‌تر خواهد کرد.

جدای از محل‌ها، هتل‌ها و درجه‌ی آن‌ها و رتبه‌های این هتل‌ها در سایت‌های مرجع، بسیار مهم است. استانبول از آن دست شهرهایی است که هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره با کیفیت و قیمت‌های متنوع دارد که از نظر کیفیت مناسب هستند. طبیعتاً هتل‌های ۵ ستاره که در مکان‌های اصلی شهر نظیر تکسیم و بسفر هستند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. برای اطمینان از کیفیت هتل‌ها، می‌توانید به سایت‌هایی نظیر تریپ ادوایزر و بوکینگ کمک گرفته و امتیاز و نظرات افراد مختلف را مطالعه کنید. همچنین کانترهای فروش آژانس مقتدر سیر تابان، آمادگی راهنمایی مسافرین عزیز را خواهند داشت.

خطوط هوایی:

تورهای استانبول که از تهران برگزار می‌شود به صورت هوایی برگزار می‌شود. پروازهای موجود به استانبول یکی از متنوع‌ترین و متعددترین پروازهای خروجی از ایران است. تقریباً اکثر قریب به اتفاق خطوط هوایی داخلی و بخش عمده‌ای از خطوط هوایی ترک، پرواز‌های روزانه‌ای از مقصد تهران به استانبول دارند.

قیمت پروازهای داخلی، پایین‌تر است و پروازهای ترک از قیمت بالاتری برخوردارند. در میان پروازهای داخلی خطوط هوایی زاگرس، تابان و آتا قیمتی پایین‌تر و ماهان، ایران ایر و قشم‌ایر قیمتی بالاتر از رقبای داخلی خود دارند. اما از خطوط هوایی ترک پروازهای ترکیش ایرلاین بالاترین قیمت و پروازهای اطلس جت، کرندون و سان‌اکسپرس قیمت‌های مناسب‌تری دارند. مجموعاً کیفیت پروازهای خطوط هوایی ترک، بالاتر از خطوط هوایی ایرانی است.

برای کسانی‌که قصد سفری با بالاترین کیفیت، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ی آن را دارند، مناسب‌ترین انتخاب ترکیش ایرلاین و برای کسانی که همزمان به کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب می‌اندیشند، بهترین گزینه خط هوایی اطلس جت است. آژانس مقتدر سیر تابان، با در اختیار داشتن پرواز چارتری روزانه‌ی خط هوایی اطلس جت به مقصد استانبول، یکی از مجریان مستقیم این تور است.

به گزارش ویرلن؛ یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه‌ی پرواز به استانبول، ساعت‌های رفت و برگشت است. مدت زمان پرواز ۳ ساعت است و ساعت‌های پروازی رفت در بعد از ظهر و ساعت‌های پروازی برگشت در صبح، می‌تواند مدت زمان حضور مسافر در استانبول را کاهش دهد. طبیعتاً ساعت‌های پروازی مناسب، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

تور استانبول 97

با انواع تورهای استانبول آشنا شویم

به طور روزانه تورهای عای استنبول در تمام سال در حال برگزاری‌ست و اکثر مسافران از این نوع تورها بهره می‌برند اما در کنار این تورها دو نوع اصلی تور لحظه آخری استانبول و تور لاکچری استانبول در اکثر مواقع سال برگزار می‌شود که مسافران از آن‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر موارد مذکور برخی مناسبت‌های، فصل‌ها خاص، زمان‌ها و اتفاقات و رویدادها نیز باعث می‌شود نوع تورهایی خاص برگزار شود. به طور مثال تورهای نمایشگاهی استانبول تقریباً هر چند ماه یکبار برگزار می‌شوند که مسافران با توجه به تخصص خود در آن شرکت می‌کنند.

نکاتی مهم که گاه مسافران علاقه‌مند به تورهای لحظه آخری آن را در نظر نمی‌گیرند وجود دارد. اگر چه تورهای لحظه آخری امکاناتی مانند تورهای عادی دارند اما دارای شرایطی خاصی نیز هستند. نکته‌ی اول آن است که این تورها در همه زمان‌ها ممکن است در دسترس نباشند و در برخی فصول یا روزهای هفته امکان یافتن آن‌ها وجود نداشته باشد، بنابراین امکان برنامه‌ریزی به صورت بلند مدت برای مسافران برای این نوع تور وجود ندارد و صرفاً برای کسانی که توانایی سفر با برنامه‌ریزی کوتاه مدت را دارند به کار می‌آید. دیگر این‌که در صورت سفر به صورت گروهی با تعداد بالا احتمال این که ظرفیت مورد نیاز تأمین شود معمولاً وجود ندارد، چون این نوع تورها دارای ظرفیت محدودی هستند.

 

تورهای استانبول مقتدر سیر

آژانس مقتدر سیر تابان، با توجه به استقبال مسافران این مسیر، به صورت روزانه پروازهای دو خط هوایی با کیفیت اطلس جت و قشم ایر، را به صورت چارتر در اختیار دارد و به واسطه این امر این امکان فراهم است که علاوه بر امکان ارايه بسته‌های تور با قیمت مناسب، با کیفیتی قابل اتکا به مسافران خدمات لازم ارايه شود.

در کنار این امکانات، در سایت مقتدر سیر سلسله مطالبی جهت آشنایی و استفاده کاربردی کاربران و مسافران تهیه و تنظیم شده است. این اطلاعات موجب آشنایی هر چه بیشتر و طبیعتاً تصمیم‌گیری بهتر مسافران پیش از سفر خواهد شد. همچنین مسافران در زمان سفر می‌توانند با استفاده از اطلاعات ایست راهنماها نسبت به برنامه‌ریزی خود در طول سفر اقدام کنند.

نوروز ۹۷ و تورهای استانبول

نوروز پر سفرترین زمان برای سفر در ایران است. بخش عمده‌ای از مسافران بهترین زمان سفر برای خود را در تاریخ‌های اوایل فروردین قرار می‌دهند. عمده سفرهای ایرانیان در این تاریخ نیز به مقصد استانبول است. این تورهای در نیمه دوم دی‌ماه هر سال ارائه می‌شوند و تقریباً از مسیرهایی‌ست که فروش آن تا نیمه تعطیلات نوروزی نیز ادامه دارد اما نکته مهم آن است که تورهای مناسب نوروز برای کسانی‌که سعی در انتخاب بهترین هتل‌ها، بهترین پروازها و سایر گزینه‌ها دیگر است تا پایان بهخمن ماه به اتمام رسیده است و مسافران فقط تا آن را فرصت خرید تور استانبول نوروز 97 در سایت مقتدر سیر را خواهند داشت.

تور استانبول 97