پارک جنگلی مشگین شهر که در حاشیه غربی رودخانه خیاوچایی واقع می باشد که در حدود 3 کیلومتر طول دارد. جاده ماشین رو این پارک از ورودی جاده اردبیل به مشکین آغاز شده و انتهای آن به میدان سبلان در شهر منتهی می شود. ضمن اینکه جاده فرعی از پیچ انتهایی به گردولی ختم می شود که دارای طبیعتی بکر و خدادادی است. گسترش این پارک به طرف سبلان است البته در صورت حصول گسترش اما به دلیل قرار گرفتن این پارک در مسیر حوزه آبخیز، خطر سیل هر زمان این پارک را تهدید می‌کند . در پایین و بالای پارک، 5 رشته نهر که مخصوص روستاهای اطراف است به موازات خیابان جاری است.

این پارک از جمله مکان های بسیار زیبا و دیدنی و محلی مناسب برای گردش و تفریح می‌باشد. وجود قهوه‌خانه‌های سنتی از مشخصه این پارک می‌باشد که هیچ یک از وسایلی که در پارک های معمولی وجود دارد در آن دیده نمی‌شود و پارک طبیعت است. این پارک در بالادست رودخانه خیاوچای قراردارد.

پارک جنگلی مشکین شهر که در حاشیه رودخانه خیاوچایی با انبوه درختان برافراشته و به دلیل مجاورت با شهر و برخورداری از طبیعت ناب و وجود میوه‌های گوناگون، صدای دلنشین نهرها و جریان آب پرخروشِ خیاوچای و زمزمه‌های بلبلان  هر روز میزبان علاقمندان زیادی است. وجود تفرجگاه، شهربازی، زمین اسکیت و آبشار مصنوعی در ورودی پارک بر زیبایی های این مکان افزوده و در اکثر فصول سال مملو از شهروندان و گردشگران می باشد.
پارک جنگلی مشکین شهر با داشتن طبیعتی پاک، در فصول گرم سال محلی برای ورزش های صبحگاهی نیز به شمار می رود، به طوری که پیاده روی های خانوادگی نیز در زمانهای مختلف در این محل صورت می گیرد. این پارک معمولا شبانگاه هر روز و عصر روز پنجشنبه و جمعه محل استراحت و تفریحگاه اهالی منطقه می‌باشد و در ایام عید، خصوصا عید نوروز و سیزده‌بدر مملو از جمعیت است.