آبشار دوآب کردکوی در 5 کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی واقع شده است در دامنه کوه که پوشیده از درختان متنوع جنگلی است به منطقه‌ای می‌رسیم که به ( دِ او) یا دو آب معروف است «دِ» به معنی عدد۲ و «او» به معنای آب است. چرا که دراین منطقه ۲ رودخانه جریان دارد که از ارتفاع البزر سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در دل جنگل درنقطه‌ای به نام «دِ او» به یکدیگر می‌پیوندند و آبشار دو آب را بوجود می‌آورند. ارتفاع این آبشار حدود ۱۴ متراست. جاده دسترسی به آبشار دو آب آسفالته و با ۲کیلومتر راه خاکی همراه است. ‏

در جنوب کردکوی، جنگل تا خط الراس کوههای درازنو گسترش داشته و یکی از انبوه ‌ترین مناطق جنگلهای خزری به شمار می‌رود. این آبشار در داخل كوه و در میان درختان انبوه و سرسبز و در عمق جنگل قرار گرفته است. آبشار زیبای دوآب تنها بخشی از جاذبه طبیعی و زیبای این بهشت گمشده است.

آبشار زیبای دوآب با هوایی دلپیذیر و باطراوت، آرامش بخش اعصاب و روان هر بیننده ای است. بالاتر از آبشار محل مناسبی برای اتراق و استراحت وجود دارد که ازآن به بعد وارد دامنه های پرشیب کوه های جنگلی منطقه می شویم. پوشش گیاهی این ناحیه بسیار متنوع است. در کوهپایه ها، زمین های زراعی همراه با چمن زارها گسترش دارند و ارتفاعات را هم جنگل های انبوه پوشانده است. در ارتفاعات پایین، درختان ممرز، انجیری، توسکا، لرگ، در ارتفاعات متوسط درختان راش، ملچ، نمدار، افرا، و در ارتفاعات بالاتر درختان ارس، بلوط و سرو کوهی می رویند.

فضای اطراف آبشار بسیار زیبا است و ترنمی که از ریزش آرام آب از بلندی کوه و زمزمه حرکت آب رودخانه به گوش می‌رسد آرامش بخش روح و روان هر ببننده است و یک مکان مناسب برای گذران اوقات فراغت خانواده‌ها به شمارمی آید.

آبشار دو آب یکی از زیباترین مناطق طبیعی و گردشگری در روستای بالاجاده می باشد، از دیگر آبشارهای این منطقه می توان به آبشار هفت طبقه و آبشار جم اشاره کرد.