پارک جنگلی النگ دره گرگان به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است. پارک جنگلی النگ دره در دامنه جنگل های انبوه شمالی با پوشش گیاهی ویژه و وجود رودخانه و چشمه های بسیار دیدنی، چشم انداز طبیعی ویژه ای به آن بخشیده است. محوطه النگ دره  در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۲۹۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است.

پارک جنگلی النگ دره، با داشتن آب و هوای کوهستانی، دارای تابستان معتدل و زمستان سرد و برفی است. آب و هوای این منطقه حداقل ۱۰ درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است. مهم ترین انواع درختان این پارک جنگلی را انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل می دهد.

این منطقه در فصل های بهار و تابستان بویژه در روزهای گرم و آفتابی  میزبان افراد و خانواده های شهری و روستایی است که از هوای گرم و شرجی شهر گرگان، روستاها و شهرهای اطراف به این منطقه پناه می برند تا ساعاتی را در فضایی مطبوع سپری کنند. آب مورد نیاز پارک از چشمه افرایی و زیبایی که در اطراف پارک واقع شده تأمین می شود . رودخانه « قلاشی » از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد داشته و تقریباً از وسط آن می گذرد . در نزدیکی این رودخانه ، ۳ چشمه آب با کیفیت بسیار بالا قرار دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده است.

 امکانات موجود در پارک النگ دره شامل برق رسانی ، سرویس های بهداشتی ، جاده آسفالته ، پارک کودک ، زمین ورزش ، ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک است.

همچنین می توانید با کلیک بر لینک زیر در سایت سورم سرا از  پارک جنگلی النگ دره گرگان بازدید مجازی داشته باشید

بازديد مجازی پارک جنگلی النگ دره