دانشکده پزشکی ساری واقع در میدان امام سه راه جویبار، ابتدای بزرگراه ولی عصر و در ضلع جنوبی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم در بلوار دریا واقع شده است. دانشکده پزشکی ساری در سال ۶۷ با پذیرش ۵۵ دانشجو در رشته پزشکی به طور رسمی فعالیت آموزشی خویش را آغاز نمود. اولین گروه از دانشجویان رشته پزشکی در سال ۱۳۷۴ فارغ التحصیل گردیدند.
این دانشکده در سال تحصیلی ۷۲-۷۳ اقدام به پذیرش در ۹ رشته دستیار در دوره های تخصصی نموده است و در حال حاضر دارای بیش از ۱۴۰ دستیار در رشته های قلب، عفونی، داخلی، اطفال، روانپزشکی، زنان و زایمان، جراحی عمومی، پرتوشناسی تشخیصی و آسیب شناسی می باشد. در سال ۱۳۸۹ نیز دانشکده پزشکی اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع فوق تخصصی در رشته گوازش نیز نموده است. در دانشکده پزشکی مرکز تحقیقات بیولوژی سلولی و مولکولی، مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل، مرکز تحقیقات تالاسمی نیز مجوز تربیت دانشجویان Ph.D را اخذ نمودند که پذیرش دانشجو در این مرکز از سال تحصیلی ۹۱-۹۰ آغاز شد. اولین دوره از دستیاران این دانشکده در سال ۱۳۷۵ فارغ التحصیل گردیده اند.
دانشکده پزشکی در سال تحصیلی ۷۹ اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های انگل شناسی و قارچ شناسی پزشکی نموده است. همچنین این دانشکده در سال ۱۳۸۶ مجوز تربیت دستیار تخصصی قلب و عروق و کارشناسی ارشد رشته های ایمونولوژی و میکرب شناسی را اخذ کرد. این دانشکده در سال ۱۳۸۷ مجوز تربیت کارشناسی ارشد رشته های بیوشیمی بالینی و علوم تشریح و همچنین دستیار تخصصی قلب و عروق و در سال ۱۳۸۸ مجوز تربیت دکترای قارچ شناسی را اخذ نمود. ضمنا مجوز تربیت دکتری انگل شناسی نیز توسط گروه تخصصی صادر شده است.
تشکیلات سازمانی دانشکده متشکل از ریاست دانشکده پزشکی، معاونت های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی و اداری مالی می باشد. شوراها و کمیته های متعددی اداره دانشکده را بعهده دارند. ساختمان اداری دانشکده در سه طبقه در جنوب-شرقی دانشکده قرار دارد.
دانشکده پزشکی دارای ۸ گروه آموزشی در علوم پایه و ۱۴ گروه آموزشی بالینی می باشد. مجموعا ۱۷۴ نفر عضو هیئت علمی دارد که از این تعداد ۱۰ نفر استاد و ۳۱دانشیار و ۱۲۷و ۶ نفر مربی گروه های فوق به آموزش دانشجویان اشتغال دارند که از این تعداد ۵۱ نفر در علوم پایه و ۱۲۳ نفر در گروه های آموزشی بالینی بیمارستانها به فعالیت مشغول هستند. در بیمارستان ها، گروه های آموزشی بالینی، فعالیت های آموزشی را در بخش های آموزشی ارایه می نمایند.

پیشنهاد ویژه

ـ دانشکده ها :

ـ دانشکده پزشکی
ـ دانشکده دندانپزشکی
ـ دنشکده داروسازی
ـ دانشکده پرستاری و مامایی
ـ دانشکده بهداشت
ـ دانشکده پیراپزشکی
ـ واحد بین‌المللی رامسر
ـ دانشکده پرستاری آمل
ـ دانشکده پیراپزشکی آمل

ـ مراکز تحقیقاتی :

ـ مرکز تحقیقات تالاسمی
 ـ مرکز تحقیفات روانپزشکی
ـ مرکز تحقیفات علوم دارویی
ـ مرکز تحقیفات طب سنتی و مکمل
ـ مرکز تحقیفات علوم بهداشتی
ـ مرکز تحقیفات بیولوژی سلولی و مولکولی

آدرس معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
ساری ـ میدان امام ـ سه راه جویبار ـ ابتدای بزرگراه ولیعصر ـ ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران طبقه سوم تلفن ۲۲۶۲۵۸۶

شماره تلفن اداره فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی مازندران :

۲۱۴۴۲۹۰- ۲۱۴۴۲۸۹

آدرس و شماره تلفن دانشکده های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران :

آموزش دانشکده پزشکی : ساری کیلومتر ۱۸ جاده خزرآباد ـ مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم  تلفن :  ۳۵۴۳۲۵۰
 آموزش دانشکده داروسازی : ساری کیلومتر ۱۸ جاده خزرآباد ـ مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم تلفن :۳۵۴۳۲۴۱
 آموزش دانشکده پیراپزشکی : ساری کیلومتر ۱۸ جاده خزرآباد ـ مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم تلفن : ۳۵۴۳۰۸۶
آموزش دانشکده بهداشت : ساری کیلومتر ۱۸ جاده خزرآباد ـ مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم تلفن : ۳۵۴۳۲۲۹
 آموزش دانشکده دندانپزشکی: ساری بلوار خزر جنب کلینیک طوبی تلفن : ۳۲۴۴۸۹۴
 آموزش دانشکده پرستاری و مامایی : ساری – خیابان امیر مازندرانی – خیابان وصال شیرازی  تلفن  ۲۲۷۴۷۵۰ 
 دانشکده واحد بین الملل رامسر : رامسر ـ خ طالقانی ـ نبش شرقی ۲۰ ـ پلاک ۲۱۲   تلفن ۵۲۳۰۱۸۳