آشنایی با آداب و رسوم کریسمس در شهرهای خاص

شاید نیازی نباشد بگوییم که یکی از اصلی‌ترین جشن‌هایی که در دنیا برگزار می شود، جشن سال نو میلادی است. عده‌ای همچون ما ایرانی‌ها، آغاز بهار را به عنوان جشن سال نو می‌دانند و برای آن آداب و رسوم ویژه ای برگزار می کنند. عده‌ای هم کریسمس را برای خود آغاز سال جدید می‌دانند.

با توجه به اینکه جشن سال جدید میلادی نزدیک است و ممکن است عده از شما هنوز ندانید برای کدام مقاصد گردشگری، بلیط هواپیمای ارزان و چارتری (www.trip.ir) خود را تهیه کنید، تصمیم گرفتیم در این گزارش، به شما بگوییم که آداب و رسوم کدام کشور جالب‌تر است و امکان دارد شما در این کشورها، سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

بلیط هواپیمای ارزان و چارتری

بلیط هواپیمای ارزان و چارتری

استرالیا

جالب است بدانید، کریسمس در کشور استرالیا با جشن‌های خیابانی پا می گیرد. کارناوال‌های نور، شمع، رقص‌های خیابانی، آواز خواندن دسته‌جمعی، کنسرت‌های گوناگون و … از مهمترین ویژگی های جشن سال جدید میلادی در استرالیا است که سبب می شود، مردم تعطیلات کریسمس را با شادی وصف ناشدنی تجربه کنند.

چین

چین، کشور هزار رنگ و هزار طرح است که مسیحیانش، جشن های ویژه‌ای برای کریسمس دارند. آنها خانه های خود را تزیین می کنند، درخت کریسمس یا همان درخت نور خودشان را آذین می بندند، کاغذهای شادی که قرمز رنگ هستند را به نمایش می گذارند و با روشن کردن فانوس های کاغذی، جشنی بزرگ برپا کرده و شادی را در مناطق مسیحی نشین ایجاد می کنند.

اتیوپی

جالب است بدانید یکی از بهترین جشن های سال نو میلادی، در کشور اتیوپی برگزار می شود که البته به جای ابتدای ژانویه از 7 ژانویه محاسبه می گردد. در این روز، زنان و مردان راهی کلیسا می شوند، لباس سفید می پوشند و با برگزاری آیین های سنتی خود، سال جدید میلادی را جشن می گیرند. آنها جشن‌های سه روزه، 11 روزه و … دارند که برای برگزاری آن از مدت ها قبل برنامه‌ریزی می کنند و به خرید می‌روند.

انگلستان

کریسمس در این کشور پر ذرق و برق، خلاصه می شود در جشن های خیابانی، خرید هدیه، جوراب‌هایی که منتظر هدایای بابا نوئل است، شیرینی و خوراکی های منحصر به فرد، رقص و آواز و … . انگلستان در زمان سال نو میلادی، میزبان هزاران گردشگر است که با حضور در شهری چون لندن، با ساکنین این شهر در جشن سال نو همراه می‌شوند و درخت کریسمس را آذین می بندند. اگر دوست دارید شما هم یکی از این گردشگران باشید، بلیط هواپیما خود را رزرو کنید و راهی این شهر زیبا شوید.

فرانسه

صدای ناقوس کلیساها، آوازهای دسته جمعی، جشن‌های خیابانی، غذاهای خوش‌رنگ، بابا نوئل، کیک های باترکریم، هدیه و … همه و همه به معنی آغاز سال نو میلادی در فرانسه است. شاید نیازی نباشد بگویم که شما با حضور در کنار برج ایفل می‌توانید یکی از به یاد ماندنی ترین جشن های سال نو عمر خود را در پاریس مشاهده کنید؛ جشنی که سراسر نور است و رنگ و آواز!

هلند

شکلات داغ، کیک های حروف الفبا، غذاهای رنگارنگ و … نمادهایی از جشن سال نو در هلند هستند. در این روز، کودکان همگی منتظر سینترکلاس هستند تا برایشان هدیه بیاورد و جشن را با لباسی سرخ و تاجی بلند آغاز کند.

مکزیک

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، زمانی که جشن کریسمس در بسیاری از شهرهای دنیا با برف و سرما همراه است، مردم در مکزیک در هوایی ملایم یا حتی گرم، کریسمس را جشن می‌گیرند. حتی مسافران زیادی اقدام به اقامت طولانی مدت در هتل‌های این کشور می‌کنند. از رسومات مردم این سرزمین، این است که خانه‌های خود را با گل های همیشه بهار تزیین کنند و با کاغذ، فانوس بسازند و در شمعدانی‌ها، شمع روشن کنند. مردم مکزیک در شب سال نو شمعدانی های خود را بیرون از خانه می گذارند تا شهر خود را نورانی کنند و نوید سال نو را به یکدیگر بدهند.

در پایان

کریسمس، یک جشن جهانی و از اعیاد محبوب بین مردم ایران و جهان است. بیشتر کسانی که دور از کشور خود به سر می‌برند، بهترین موقعیت را برای سفر به زادگاه خود دارند. پیشنهاد می‌کنیم برنامه‌ریزی پیش از کریسمس را فراموش نکنید. پس باید برای خرید بلیط هواپیما، زودتر از موعد در وبسایت زیر اقدام کنید:

https://www.trip.ir

البته به این نکته دقت کنید که همزمان با خرید بلیط هواپیما، باید نیم‌نگاهی هم به رزرو هتل، داشته باشید. چرا که این زمان، فرصت مناسبی برای گردشگران است تا به کشورهای و شهرهای مختلف سفر کنند. درواقع فرصتی ویژه برای سفر به کشورهای دیگر است و حجم انبوهی از گردشگران در سراسر دنیا را به وجد می‌ورد تا سفر کنند. بیشتر هتل‌ها در مقاصد شناخته شده گردشگری، به سرعت پر می‌شود. برای اینکه به اوج ترافیک رزرواسیون برخورد نکنید، از طریق وبسایت Trip، می‌توانید رزروهتل را انجام دهید:

https://www.trip.ir/hotel

باید بگوییم جشن سال نو میلادی در سراسر جهان به شکلی متفاوت برگزار می‌شود و شما می‌توانید با حضور در هر شهر، صحنه‌ای متفاوت را به چشم ببینید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال مقصدی برای سفر در کریسمس 2020 هستید، بیش از این معطل نکنید و با کسب اطلاع از نحوه برگزاری مراسم در شهرها و کشورهای گوناگون، مقصد خود را انتخاب نمایید. البته باید به این نکته دقت کنید که هتل‌ها و هواپیماهای به مقصد انتخابی شما، پر نشده باشد.

منبع مقاله: Namnak.com