با 5 اقامتگاه بوم گردی محبوب در یزد آشنا شوید

بهار فصل سفر به شهرهای مختلف کشور است و یزد با تمام زیبایی‌هایش در انتطار مسافران از نقاط مختلف کشور و همچنین توریست‌های خارجی است.

در بین مسافران این شهر زیبا، علافمندان به اقامت در اقامتگاه‌های بومگردی بیشتر است تا هتل و به همین دلیل در ماه اسفند شاهد افزایش حجم اجاره اقامتگاه بوم گردی در این شهر هستیم؛ اما کدامیک از اقامتگاه‌های بومگردی یزد برای یک اقامت خوب و شیرین در نوروز مناسب هستند؟ با در ادامه همراه باشید تا با بهترین اقامتگاه‌های بومگردی یزد آشنا شوید.

اقامتگاه سنتی پارس یزد

هتل سنتی پارس در مرکز شهر یزد و در قلب بافت تاریخی واقع شده است. این هتل یکی از بهترین و تازه تاسیس‌ترین هتل‌های سنتی یزد است که بنای آن متعلق به دوره قاجار است.

از نظر فاصله با اماکن دیدنی از جمله مجموعه امیر چقماق , زندان اسکندر , بقعه ۱۲ امام , مسجد جامع کبیر و… در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد؛ بطوریکه فاصله با اماکن تاریخی حدود5 تا10 دقیقه پیاده روی است. هتل سنتی پارس با دارا بودن تالار و حیاط، دیوارهای کاه‌گلی، حوض نقاشی و شیشه‌های رنگارنگ پنجره‌ها و با فضای دلنشین در کنار اتاق‌هایی تمیز و با امکانات مدرن، اوقات خوشی را برای شما به ارمغان می آورد.

اقامتگاه بوم گردی طارونه یزد

اقامتگاه بوم گردی طارونه( خانه گیوه چی ) واقع در مرکز شهر یزد و در قلب بافت تاریخی شهر واقع شده است.

این بنا متعلق به دوره زندیه است که در این مدت چندین بار مرمت شده و در نهایت بخش اول آن در سال ۱۳۹۶ مورد بازسازی و احیا قرار گرفته و به عنوان اقامتگاه بوم گردی مورد استفاده قرار گرفته است.

از نظر فاصله با اماکن دیدنی شهر از جمله مجموعه امیر چقماق , زندان اسکندر , بقعه ۱۲ امام , مسجد جامع کبیر این امارت در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد و فاصله آن با این اماکن حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی است.

این امارت خود به تنهایی یک موزه به شمار می‌رود و دارای دیدنی‌هایی از جمله بادگیر و تالار بزرگ , قنات و سرداب , چاهخانه و مطبخ است. اقامتگاه سنتی طارونه با دارا بودن تالار و حیاط با فضای دلنشین در کنار اتاق‌هایی تمیز و با امکانات مدرن اوقات خوشی را برای شما به ارمغان می آورد.

اقامتگاه بوم گردی فروردین یزد

فروردین اولین بومگردی استان یزد در روستای تاریخی فهرج و در کنار کویری بسیار زیباست. خانه فروردین با معماری روستایی فلات مرکزی ایران از خانه های شاخص روستایی ایرانی با حیاط مرکزی، شاه‌نشین، اندرونی، و گودال باغچه یکی از کامل‌ترین نمونه های خانه روستایی است.

مجموعه فروردین دارای اتاق‌های اختصاصی دو، سه، و چهارتخته و سالن پذیرایی با ظرفیت ۳۰ نفر است.

ما پنج اقامتگاه بوم گردی محبوب در یزد را به شما معرفی کردیم، شما می‌توانید متناسب با سلیقه و بودجه خود برای انتخاب و اجاره اقامتگاه از طریق وبسایت‌های معتبر اقدام کنید. همچنین برای رزرو ویلا اجاره ای شمال، هتل و کلبه‌های جنگلی می‌توانید به صورت آنلاین از طریق وبسایت‌های معتبری چون سامانه رزرو اینترنتی هتل و اقامتگاه جاباما اقدام، هزینه را با کارت بانکی پرداخت و از پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته برخوردار شوید.

اقامتگاه بوم گردی ستاره یزد

اقامتگاه بوم گردی ستاره یزد در بافت تاریخی و محله قدیمی فهادان واقع شده است. اقامتگاه ستاره یزد با بیش از یک قرن مربوط به عهد قاجار است که در سال ۱۳۹۶ با کاربری اقامتگاه بوم گردی ستاره یزد افتتاح شد. در بدو ورود به اقامتگاه ستاره یزد، وارد یک راهروی کوچک سنتی طاق دار می‌شوید که انتهای آن به حیاط اقامتگاه ختم می‌شود. حیاطی دنج و صمیمی با کف پوشهای خشتیِ سنتی و حوض چند گوشه آبی در میان باغچه‌های گل که صفای قدیمی خانه را به نمایش می‌گذارد.

اقامتگاه سنتی هفت خوان یزد

با ورود به هتل ۷ خوان یزد ابتدا از زیر یک هشتی سنتی و زیبا می‌گذرید که شما را به رستوران و حیاط هتل هدایت می‌کند. حیاطی بزرگ و دلباز که با دیوارهای کاهگلی و ۳ دری و ۵ دری شیشه رنگی اتاق‌ها، روح و زندگی را به حیاط و خانه بخشیده است.

یک حوض آبی طویل در بین باغچه های سرسبز به همراه چراغ های گرد زیبا در وسط حیاط هتل هفت خوان یزد قرار گرفته که دور تا دور آن را با تخت‌های چوبی سنتی تزیین کرده و محلی باصفا و راحت برای صرف غذاهای ایرانی و فرنگی رستوران و نوشیدنی‌های چایخانه سنتی هتل فراهم ساخته‌اند.