بهترین رستوران ها و غذاهای کیش کدام هستند؟

بخشی از جذابیت سفر به جزیره کیش، رستوران گردی و امتحان غذاهای مختلف در رستوران های این مقصد محبوب گردشگری، برای کسانی است که با خرید بلیط کیش تهران و برعکس به این جزیره سفر می‌کنند. حتی اگر رستوران گردی بخشی از برنامه سفر کیش شما نباشد، به هر حال در یک سفر چند روزه، باید سری به چند رستوران بزنید و در وعده‌های غذایی مختلف از خود پذیرایی کنید. با وجودی که جزیره کیش، خیلی گسترده و وسیع نیست، اما رستوران ها و کافه های زیادی در آن وجود دارد و در بخش‌های مختلف جزیره پراکنده شده‌اند. اینکه وقتی در نقطه‌ای از جزیره هستید کدام رستوران ها و کافه های باکیفیت در پیرامونتان است، به شما کمک می‌کند تا آسانتر برای خورد و خوراک روزانه برنامه ریزی کنید.

بهترین رستوران های کیش

بهترین رستوران های کیش

در کیش باید انتظار چه نوع غذاهایی را داشته باشیم؟

اگر مطالب راهنمای سفر ما را مطالعه نکردید، شاید اولین برداشت شما درباره گستره غذایی جزیره کیش این است که در این جزیره جنوبی، باید بیشتر انتظار غذاهای دریایی را داشته باشیم. البته این انتظار خیلی هم بیراه نیست و در کیش حتما می‌توانید ماهی و غذاهای دریایی را امتحان کنید. اما اگر به این گروه از غذاها حساسیت دارید و یا اینکه به آنها علاقه ندارید، نگران نباشد. چون رستوران های کیش با هدف تامین خواست گردشگران و مسافران، گستره متنوعی از غذاهای ایرانی و فست فود را برای عرضه در اختیار دارند. از همین رو، همانطور که در شهر بزرگی مانند تهران، انواع غذاها و رستوران ها در دسترس است، در کیش هم هر نوع غذا و رستورانی را می‌توانید بیابید.

بهترین غذاهای کیش

بهترین غذاهای کیش

بهترین رستوران های شرق جزیره کیش

شرق جزیره کیش را می‌توان توریستی ترین و گردشگرپذیرترین بخش جزیره دانست. زیرا در این منطقه اسکله بزرگ تفریحی کیش قرار گرفته و بیشتر تفریحات آبی، پلاژهای ساحلی و مراکز خرید کیش در همین منطقه جای گرفته‌اند. به همین ترتیب رستوران های نسبتا خوب و پرتعدادی، در این منطقه از جزیره کیش قرار گرفته‌اند.

کافه رستوران پیکولو یکی از رستوران های لوکس و ساحلی شرق کیش است. این رستوران هر چند قیمتی بالاتر از بقیه رستوران ها دارد، اما شاید ارزش چشم اندازی که به شما ارائه می‌دهد را داشته باشد. رستوران دیگری که در شرق کیش جای دارد و شاید خیلی شناخته شده نباشد، رستوران رودکی است. شاید فضای رستوران کمی قدیمی باشد، اما کیفیت غذا و برخورد خوبی با مشتریان دارد. اما رستوران خیلی موفق و با سابقه‌ای که در جزیره کیش هست که نام خوبی از آن پخش شده، رستوران دارچین کیش است. رستوران دارچین فاصله کمی از ساحل دارد و از نظر کیفیت غذایی توانسته مشتریان خود را راضی نگه دارد.

پیشنهاد بعدی ما، یک فودکورت موفق جزیره کیش به نام فودلند است. در این فودکورت می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و فست فود را با کیفیت مناسب تهیه کنید. فودلند کیش که در نزدیکی ساحل و پارک ساحلی مرجان قرار دارد جای مناسبی برای غذا خوردن پس از یک تفرج ساحلی است. اگر ترجیح می‌دهید در یک رستوران سنتی و سفرخانه غذا بخورید و قلیان عربی را امتحان کنید، سفره خانه لیالی در همان نزدیکی است.

تجربه یک ساندویچ فلافل در آب و هوای کیش و در کنار ساحل هم می‌تواند جالب باشد. کلبه فلفل یک ساندویچی جمع و جور و یک فلافل فروشی کنار ساحل است که می‌توانید یک ساندویچ سنتی فلافل را تجربه کنید. کلبه فلفل در محوطه بوستان ساحلی مرجان قرار دارد و دسترسی آن برای کسانی که به این پارک می‌روند بسیار آسان خواهد بود.

در آخر هم باید به رستوران توتی فروتی اشاره کنیم که یک رستوران ساحلی در کنار دریا است و غذاهای سوخاری، غذاهای دریایی و فست فود خوبی را سرو می‌کند.

 

بهترین رستوران های شمال جزیره کیش

در بخش شمالی جزیره کیش یعنی ساحلی که به سرزمین اصلی ایران و استان هرمزگان نزدیک است، مناطق مسکونی و رستوران‌های زیادی وجود دارد. یکی از معروف‌ترین مناطق مسکونی این منطقه، شهرک میرمهنا است. پیتزا جزیره یکی از رستوران های این بخش از جزیره است که در شهرک میرمهنا قرار گرفته است. این رستوران فست فود یک همسایه به نام جگرکی جزیره هم دارد که در کنار هم بسته غذایی متنوعی را به مشتریان ارائه می‌دهند. البته فضای نشست پیتزا جزیره محدود است و این را در زمان مراجعه به آن در نظر داشته باشید. فست فود دارت هم که در این شهرک جای دارد، گزینه خوب بعدی است که می‌توانید آن را هم در نظر داشته باشید.

ولی اگر قصد دارید در این بخش از جزیره، غذاهای ایرانی و دریایی را تجربه کنید، رستوران برکت پیشنهاد خوبی به نظر می‌رسد. رستوران برکت کیش که به ساحل و اسکله نزدیک است، توانسته رضایت نسبی مشتریانش را جلب کند.

فودکورت مرکز خرید دامون هم برای کسانی که می‌خواهند چند گزینه متنوع از غذاهای مختلف پیش رو داشته باشند پیشنهاد می‌شود. مثلا کافه رستوران ضیافت (به معنای مهمانی)، دارای تمی عربی است و قهوه و غذاهای عربی را هم در منویش دارد. غذاهای ایتالیایی، دریایی و غیره را نیز می‌توانید در این فودکورت پیدا کنید.

رستوران ساحلی فودسان هم که در ساحل شمال غربی جزیره جای گرفته، گزینه خوب بعدی است. این رستوران هم چشم انداز خوبی از دریا دارد و هم با موسیقی زنده از میهمانانش پذیرایی می‌کند.

بهترین رستوران های جزیره کیش

بهترین رستوران های جزیره کیش

بهترین رستوران های غرب جزیره کیش

غرب جزیره کیش جایی است که فانوس دریایی کلبه هور، کشتی یونانی و صخره قارچی قرار گرفته است و گردشگران زیادی برای ثبت غروب کیش به این ساحل می‌روند. رستوران‌های این منطقه از کیش نسبت به شرق و شمال جزیره، کم‌شمارترند، ولی برای ناهار یا شام شبانگاهی گزینه‌های خوبی‌اند.

رستوران شاندیز صفری و رستوران کلبه درویش دو رستوران معروف غرب کیش هستند که فاصله کمی با ساحل دارند و می‌توانید صرف غذا را همراه با چشم اندازی از دریا داشته باشید. در رستوران شاندیز صفری، می‌توانید از موسیقی زنده هم لذت ببرید. اما نقطه برتری این رستوران‌ها چشم انداز شگفت آورشان از خلیج فارس است.

کافه آناناس یکی دیگر از غذاخوری های موفق غرب کیش است که هم منظره فوق العاده ساحل را در اختیار دارد و هم توانسته مشتریانش را با صبحانه خوب، غذاهای باکیفیت و قیمت های مناسبش راضی نگه دارد. ممکن است از مرکز شهر کمی دور باشد ولی جایی مناسب برای تجربه یک صبحانه عالی است.

البته سلیقه غذایی افراد با هم تفاوت دارد و نمی‌توان به یقین گفت که کدام رستوران های کیش برای کسانی که با بلیط هواپیما https://safarmarket.com/flights به این جزیره سفر کرده‌اند، بهترین غذا را سرو می‌کنند. اما به هر حال امیدواریم سفرتان به کیش همراه با تجربه بهترین‌ها باشد.