بهترین روش دریافت قطعی اقامت اروپا در کوتاه ترین زمان

برای دریافت اقامت کوتاه‌مدت اروپا به پول نیاز دارید اما نه آنقدر زیاد که نتوانید به آن فکر کنید! در این مطلب انواع روش‌های دریافت اقامت یونان به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن را مرور کرده و کوتاه‌ترین راه قانونی رسیدن به دروازه‌های اروپا را به شما معرفی می‌کنیم.

دریافت قطعی اقامت اروپا

دریافت قطعی اقامت اروپا

مزایای اروپایی شدن

گرفتن اقامت یک کشور اروپایی مزایای بسیار زیادی را در پی خواهد داشت. با داشتن اقامت یک کشور اروپایی می‌توانید هر زمان که خواستید وارد کشور مورد نظر شوید. همچنین از برخی امتیازات و امکانات این کشورها برخوردار خواهید شد و حتی بعد از مدتی امکان درخواست برای گرفتن حق شهروندی کشورهای اروپایی را خواهید داشت. حال اگر کشور مذکور عضو حوزه شینگن هم باشد مزایای اخذ اقامت آن دو چندان خواهد شد. با گرفتن اقامت کشورهای اروپایی عضو شینگن می‌توانید علاوه بر کشوری که اقامت آن را گرفته‌اید بدون نیاز به ویزا در سایر کشورهای شینگن نیز تردد داشته باشید.

بهترین روش اخذ اقامت کشورهای اروپایی

اگرچه روش‌هایی مانند ازدواج با یک شهروند اروپایی نیز می‌تواند منجر به اخذ اقامت این کشورها و حتی گرفتن تابعیت آن‌ها شود ولی متاسفانه چنین روش‌هایی تقریبا غیر قابل دسترس هستند. با این وجود نگران نباشید! اگر واقعا قصد اخذ اقامت کشورهای اروپایی را داشته باشید روش آسان‌تر و سریع‌تری نیز وجود دارد.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

در حال حاضر، سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی در دسترس‌ترین روش موجود برای گرفتن اقامت این کشورها محسوب می‌شود. در سالیان اخیر، کشورهای اروپایی مختلف به منظور جذب سرمایه خارجی برنامه‌های گوناگونی را طراحی کرده‌اند. در اغلب این برنامه‌ها، شهروندان سایر کشورها این امکان را دارند تا در ازای سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی مختلف از جمله املاک و مستغلات، امتیازات خاصی مانند اخذ اقامت کشورهای اروپایی را به دست آوردند.

معروف‌ترین برنامه جذب سرمایه خارجی در کشورهای اروپایی به برنامه ویزای طلایی اروپا Golden Visa مربوط می‌شود. این برنامه در کشورهای اروپایی مختلف از جمله اسپانیا، یونان، پرتغال، مالت و غیره به اجرا درآمده است. بر اساس این برنامه، شهروندان کشورهای دیگر می‌توانند با خرید املاک و مستغلات با ارزش تعیین‌شده در کشور مورد نظر، اقامت آن کشور را دریافت نمایند. به طور معمول فرآیند اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری طی چند ماه انجام می‌شود.

کدام کشور برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری شرایط بهتری دارد؟

اگرچه دولت‌مردان اروپایی برنامه اعطای اقامت در برابر سرمایه‌گذاری را اجرا کرده‌اند اما شرایط سرمایه‌گذاری در هر یک از این کشورها متفاوت است. به عنوان مثال برای گرفتن اقامت اروپا از طریق خرید ملک در اسپانیا باید حداقل مبلغ 500هزار یورو بپردازید که رقم سنگینی محسوب می‌شود. ضمن این که شرایط اعطای اقامت از جمله زمان مورد نیاز برای انجام امور اداری و مدت زمان اعتبار اقامت در این کشورها نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی بهتر است شرایط تمامی کشورهای ارائه‌دهنده این نوع برنامه را بررسی کنید. در حال حاضر اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان یک گزینه ایده‌آل به شمار می‌رود. در ادامه ضمن بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری در یونان به بیان مزایای آن خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک رایج‌ترین شیوه اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود که محبوبیت زیادی نیز پیدا کرده است. به منظور اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک باید مبلغ 250هزار یورو در بخش املاک و مستغلات این کشور خرج کنید. این مبلغ می‌تواند صرف خرید یک ملک یا خرید چند ملک مختلف با مجموع ارزش 250هزار یورو شود. این رقم در حال حاضر کمترین مبلغ سرمایه‌گذاری در بین تمامی کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

برای خرید ملک در یونان می‌توانید یک ملک مناسب را از طریق سایت های خرید و فروش ملک در یونان پیدا کرده و سپس با یک سفر چند روزه به یونان اقدام به انجام معامله نمایید. البته با توجه به برخی پیچیدگی‌های مالی و اداری توصیه می‌کنیم از یک وکیل در این زمینه کمک بگیرید. ضمن این که می‌توانید از خدمات هلدینگ نیلگام در زمینه خرید ملک در یونان نیز استفاده کنید. مجموعه نیلگام صفر تا صد اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک را انجام می‌دهد.

اخذ اقامت اروپا از طریق افتتاح حساب بانکی در یونان

روش دوم اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری مربوط به افتتاح حساب در بانک‌های یونان است. این روش به که تحت عنوان اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی نیز شناخته می‌شود نیاز به هزینه کمتری دارد. برای انجام این کار باید یک حساب بانکی در یونان افتتاح کنید که حداقل موجودی آن 25هزار یورو باشد. داشتن این میزان موجودی در حساب بانکی اثبات‌کننده تمکن مالی شما جهت تامین هزینه‌های یک سال زندگی در یونان است. هر اندازه میزان موجودی حساب بانکی شما بیشتر باشد احتمال اخذ اقامت یونان بالاتر خواهد رفت.

اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در یونان

با سرمایه‌گذاری 250 هزار یورویی در یونان و ایجاد یک کسب و کار می‌توانید اقامت این کشور حوزه شینگن را به دست آورید. البته این روش برای گرفتن اقامت اروپا چندان محبوب نبوده و مشکلات مربوط به مالیات و حقوق نیروی کار باعث شده تا افراد زیادی برای اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت اقدام نکنند.

مزایای اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان

به دلیل مزایای مختلفی که خرید ملک در یونان دارد در حال حاضر این روش محبوب‌تر از روش‌های دیگر است. در ادامه مهم‌ترین مزایای اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان ذکر شده است:

ـ امکان تردد در کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن

ـ امکان اخذ اقامت برای خانواده شخص متقاضی

ـ امکان اجاره دادن ملک خریداری شده در یونان

ـ دریافت اقامت 5 ساله یونان

ـ عدم نیاز به حضور در کشور یونان در مدت اقامت

ـ سرمایه گذاری پایین تر نسبت به سایر کشورها

ـ پایین بودن هزینه زندگی در یونان

ـ امکان درخواست برای شهروندی یونان پس از گذشت 7 سال