جوانب مثبت و منفی برای سفر در هر چهار فصل به کانادا وجود دارد.

 

بهترین زمان برای دریافت ویزای کانادا و تور کانادا در طول ماه های پاییز، از سپتامبر تا نوامبر است. آب و هوای سرد است، اما هنوز هم آزاردهنده نیست، جمعیت تورهای تابستانی کشور را ترک کرده اند، قیمت ها کاهش یافته است، و تغییر فصل بر روی برگ های درختان اثر گذاشته و پس زمینه خوبی را برای تعطیلات شما فراهم می کند. همچنین جشن های پاییزه مانند جشن کدو تنبل، سیب و جشنواره ها به سرعت در حال چرخش هستند و به بازدیدکنندگان فرصتی برای بازدید از مزرعه و باغ ها می دهند.

به طور کلی، ماه های تابستان محبوب ترین زمان برای تور کانادا هستند، اما مهم نیست که چه زمانی تور کانادا را انتخاب می کنید، مزایا (شاید بلیط ارزان هواپیما و هتل ارزان، توریست کمتر) و برخی از معایب (آب و هوای سرد، هتل های آفردار کمتر) وجود دارد.

البته، کانادا یک کشور وسیع با شرایط جوی و آب و هوایی بسیار متفاوت است. مطمئمن باشید که، هر ماهی در ونکوور از لحاظ آب و هوایی و جوی با شهرهای تورنتو و مونترال در همان ماه متفاوت است.

درباره ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا

بنابراین هنگام اقدام برای ویزای کانادا، تاریخ ورود خودتون رو به این کشور با دقت انتخاب کنید!

آب و هوا در کانادا

فرض نکنيد همه کانادا داراي آب و هواي مشابه است. به عنوان مثال، در ونکوور در زمستان به ندرت میزان بارش برف و یا دمای صفر درجه را تجربه می کنید، در حالی که مونترال در ماه دسامبر به شدت سرد می شود و در طول زمستان به شدت برف می بارد.

زمستان معمولا از دسامبر تا فوریه است، اما در بعضی از قسمت های کانادا ممکن است تا ماه آپریل هم ادامه داشته باشد. زمستان ها در سرتاسر کشور به جز خط ساحلی بریتیش کلمبیا، سرد و طولانی است.

در سایر نقاط، مانند شرق کانادا، دمای زیر صفر و بارش برف تا 8 اینچ (20 سانتی متر) اتفاق عجیبی نیست.

در ساحل غربی، بهار با پایان ماه فوریه آغاز می شود و آخرین صداهای دمای یخ زدن را می شنوید. بارش برف می تواند در ارتفاعات بالاتر، به خصوص در اسکی ریزروت هایی مانند Banff یا Whistler، در ماه می ادامه یابد.

در ماه جون، تابستان با رطوبت بالا و آب و هوای گرم، به ویژه در بخش های مرکزی و شرقی کشور وارد می شود. تابستان های ساحل غربی معمولا خیلی سردترند. در مرزهای شمال کانادا، بسیاری از شهرها مانند Whitehorse یا Edmonton، روزانه 17 تا 20 ساعت روشنی روز دارند. در این ماه ها حتما باید با خودتون وسیله هایی برای دفع حشرات بیاورید.

آب وهوای پاییزی در سراسر کانادا، دمای سردتر و رطوبت پایین تری نسبت به روزهای گرم در ماه های تابستانی دارد. ونکوور، که در بیشتر سال بسیار مرطوب است، در ماه سپتامبر کمترین میزان رطوبت را تجربه می کند.

فصل شلوغ در کانادا

فصل پیک یا شلوغ در کانادا معمولا در طول تابستان، به ویژه در اواخر جون تا سپتامبر، زمانی که آب و هوا گرم است، و مدارس تعطیل هستند، اتفاق می افتد. در حالی که در بخش های روستایی کانادا جمعیت کمتری را مشاهده خواهید کرد، اگر قرار است مقصد های توریستی محبوب مانند ونکوور، مونترال و تورنتو را رزرو کنید، باید تا می توانید زود این کار را انجام بدهید. علاوه بر این، بسیاری از پارک های ملی کشور کانادا در طول تعطیلات تابستان جمعیت زیادی را خواهید دید، و در همین ایام هم قیمت هتل و مسافرت افزایش پیدا خواهد کرد.

رویدادهای اصلی و جشنواره ها

اندازه و تنوع منحصر به فرد کانادا به این معنی است که این کشور در طول سال میزبان تعطیلات و فستیوال های منحصر بفرد و پر جنب و جوشی خواهد بود پس برای ویزای کانادا تردید نکنید.

برخی از رویدادهای محبوب شامل کارناوال Québec Winter، یک جشن زمستانی دو و نیم هفته ای است؛ Winterlude، در اتاوا برگزار می شود، جایی که مهمانان می توانند در کنار بزرگترین اسکیت روی یخ در جهان اسکیت کنند؛ و Calgary Stampede، یک نمایش کابویی عجیب و غریب است که در حال حاضر از تمام دنیا شرکت کننده به خودش جذب می کند. در ساحل غربی، جشنواره نهنگ اقیانوس آرام را از دست ندهید، در طول این جشن بیش از 20.000 نهنگ از سواحل کانادا مهاجرت می کنند.

ژانویه

در طول ماه ژانویه تمام کشور در ماه ژانویه سرد است، اما این کار باعث نمی شود که کمتر بازدید کننده داشته باشد. یک سر به اتاوا بروید، جایی که شما می توانید روی بزرگترین زمین اسکی روی یخ، سر بخورید و اسکی کنید.

رویدادهای مورد بررسی:

فستیوال زمستانی آبشار نیاگارا در انتاریو در ماه نوامبر افتتاح می شود، اما در ماه ژانویه اجرا می شود. این فستیوال بزرگ و زیبا شامل یک مسیر 3 مایل (5 کیلومتر) از نورهای رنگارنگ بر روی اشکال متفاوت و به علاوه همه اینها روی آبشار آتش بازی راه می افتد.

هر سال تورنتو میزبان Winterlicious، یک فستیوال غذایی است که در آن برخی از بهترین سرآشپزهای شهر به این مناسبت بهترین غذاهای منو سلف سرویس را با قیمتی فوق العاده پایین به مردم می فروشند.

درباره کانادا

درباره کانادا

فوریه

فوریه سردترین ماه در کانادا است، اما جشنواره های زمستانی و فصل اسکی هنوز در سرتاسر کانادا در جریان می باشد. اگر کمی در برابر سرما مقاوم باشید،می توانید برای هتل و مسافرتان به کانادا تخفیف های خوبی را بقاپید!پس فرصت خوبی هست اخذ ویزای کانادا در این ماه.

رویدادهای مورد بررسی:

Festival du Voyageur جشن میراث فرانسوی و کانادایی سنت Saint-Boniface است. این فستیوال هفتگی در فوریه شامل آدم برفی، سورتمه سواری و اسکیت است.

کارناوال زمستانی Québec به مدت 17 روز در ماه فوریه جریان دارد. از سال 1894، مردم محلی و توریست ها این روزهای برفی و زمستانی و سرد را در کانادا جشن می گیرند.

مارچ

ماه مارچ هنوز سرد است و بنابراین یک فصل خلوت برای سفر – به جز برای تعطیلات بهاری که معمولا در انتهای ماه اتفاق می افتد. بسیاری از توریست ها در ماه مارچ به خاطر اسکی کردن به تور کانادا می روند و یا برای چشیدن بهترین sugar shack که از شیره درخت افرا تهیه می شود به مناطق شرقی کانادا و شمال New England می روند.

رویدادهای مورد بررسی:

بهار کمی زودتر به ساحل غربی می آید و در ونکوور سالانه جشنواره شکوفه های گیلاس، هر سال در ماه مارچ برگزار می شود.

هنگامی که دما شروع به افزایش می کند، تولید شربت افرا هم زیاد می شود. شهرهای کبک و انتاریو میزبان این جشن شیرین هستند.

سفر به کانادا

سفر به کانادا

آپریل

آپریل هم هوای گرم تری دارد و هم به فکر جیب شما برای گرفتن ویزا کانادا و تور کانادا است. فصل اسکی هنوز هم در کوه های مرتفع کانادا در جریان است، اما در بقیه کشور فصل بهار کم کم خودش را نشان می دهد و شکوفه های رنگارنگ را در همه جا خواهید دید. آب و هوا می تواند غیر قابل پیش بینی باشد، بنابراین یک کت بارانی را حتما همیشه همراه خود داشته باشید.

رویدادهای مورد بررسی:

هر آپریل، تورنتو میزبان Hot Docs International Documentary Film Festival می باشد. این جشنواره با حضور بیش از 100 فیلم مستند در آمریکای شمالی، بزرگترین جشنواره در زمینه فیلم های مستند می باشد.

اگر فکر می کنید که خیلی دوست دارید، بدوید حتما به مسابقه Sun Run ونکوور ملحق شوید. این مسابقه 10 کیلومتری که بزرگترین مسابقه در کانادا و دومین مسابقه بزرگ در شمال آمریکا است.

ماه می

تا ماه می، لاله ها و نرگس های زرد کاملا شکوفا شده و آب و هوا تثبیت شده است. خوشبختانه، هنوز هم می توانید ویزا کانادا خودتان را با بهترین قیمت رزرو کنید، البته تا قبل از شلوغی تعطیلاتی تابستانی! بارش باران احتمال داده می شود، اما هنوز هم می توان در بیرون از هتل بسیار لذت برد و تفریح کرد!

رویدادهای مورد بررسی:

Victoria Day یک تعطیلات ملی در کانادا است که روز دوشنبه قبل از 25 ماه می می باشد. انتظار می رود سازمان های دولتی، مدارس و بانک ها بسته شود. در این زمان، معمولا در تورهای داخلی شما می توانید جمعیت زیادی را در حال رفت و آمد ببینید.

فستیوال Canadian Tulip طی 10 روز در اتاوا برگزار می شود. فعالیت هایی که در این روز می توانید انجام دهید بازار Tulipف نمایشگاه هنری و … است.

منبع: ویزا کانادا