خرید بلیط هواپیما، ارزان ترین راه سفر به اهواز و تبریز

بیاید مقاله امروز را با یک سوال آغاز کنیم، به نظر شما برای سفر از شمال غربی کشور تا جنوب غربی کشور بهترین ابزار سفر چیست؟ البته بگذارید کمی دقیق تر صحبت کنیم. برای سفر به تبریز و اهواز، چه وسیله ای را برای سفر انتخاب می کنید؟ یا برای مثال ترجیح شما بیشتر سفر به شهر های گرمسیری است یا شهر های سرد سیر؟ خب در ادامه با ما همراه باشید تا نگاه دقیق تری به این دو مقصد گردشگری پر طرفدار در کشور بیاندازیم.

تبریز، شهر اولین های کشور

وقتی حرف از تبریز می شود همه انقلاب مشروطه را به یاد می آوریم و شخصیت های بزرگی مانند ستارخان و باقرخان. زیبایی های فرهنگی و موسیقی اصیل مردم ترک زبان این منطقه، آثار تاریخی به جا مانده از دوران و اعصار کهن، و پوشش و رقص و آواز های شاد مردمان اصیلش همگی چیزهایی هستند که شما را مجذوب این شهر خوش آب و هوا خواهند کرد.

اما برویم سراغ سوال اصلی مان، برای سفر به تبریز بهترین ابزار سفر شما چیست و چه چیزی را انتخاب می کنید؟

خرید بلیط هواپیما تبریز

خرید بلیط هواپیما تبریز

با توجه به مبدا سفرتان ممکن است نظر شما برای اینکه قطار را انتخاب کنید یا هواپیما کمی تغییر کند که البته در تعیین قیمت بلیط تان هم اثرگذار است. برای مثال قیمت بلیط هواپیما تهران تبریز ارزان تر از قیمت بلیط هواپیما مشهد به تبریز است. چرا که در فاصله نزدیکتری نسبت به یکدیگر قرار دارند. البته در کنار هزینه باید بحث زمان را هم مد نظر داشته باشیم.

سفر با هواپیما سریع ترین راه ممکن برای رسیدن به هر مقصدی در دنیاست. اما مشکلاتی مانند ترس از پرواز و محدودیت حمل بار پیش روی شما خواهد بود. اگر با قطار سفر کنید با اینکه زمان طولانی تری در راه هستید، هم ترس های هواپیما را ندارد و هم برای حمل بار مشکل کمتری خواهید داشت. پس در تصمیم گیری اینکه برای سفر به تبریز چه ابزاری بهتر است باید به چند نکته توجه داشته باشید، مبدا سفر شما کجاست؟ و هزینه های خرید بلیط و زمان سفر و همچنین اینکه سفرتان از چه نوعی است؛ کاری یا تفریحی؟ با بررسی این موارد می توانید به راحتی بهترین وسیله حمل و نقل ممکن را انتخاب کنید.

اهواز شهر زیبایی های بی نظیر باستانی ایران

خب اگر تابحال به اهواز سفر نکرده اید باید بگویم که سفر به یکی از جذابترین شهر های کشور، و البته یکی از باستانی ترین مناطق دنیا را از دست داده اید. بله، منظورمان شهر تاریخی شوش است! البته جذابیت های سفری اهواز فقط به بناهای تاریخی اش نیست، ولی دیدار از شهر باستانی شوش که در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار دارد، برای هر انسانی در این کره خاکی جذاب خواهد بود. برای آنکه بیشتر جذب موضوع شوید بهتر است به زیبایی های شط کارون اشاره ای کنیم.

خرید بلیط هواپیما اهواز

خرید بلیط هواپیما اهواز

تقریبا همه می دانیم که اهواز یکی از مناطق گرمسیر کشور است و سفر در فصل های گرم سال به اهواز ممکن است جذابیت زیادی برایتان نداشته باشد. اما برای یک سفر زمستانی همیشه یکی از بهترین مقاصد سفر محبوب شهر اهواز و جاذبه های کم نظیرش خواهد بود.

اهواز برخلاف تصور عامه، دیدنی های بسیاری دارد و با هر سلیقه ای هم که باشید حتما چیزی برای لذت بردن در سفرتان به اهواز پیدا خواهید کرد و از خرید بلیط هواپیما اهواز تهران پشیمان نمی شوید. برای مثال اگر اهل گشت و گذار در طبیعت و فضاهای بکر طبیعی هستید، منطقه اهواز دیدنی های زیادی را پیش روی شما خواهد گذاشت. اگر به تاریخ و فرهنگ کهن ایران علاقه دارید، اهواز قدیمی ترین نمونه های باستانی دنیا را در خود دارد. اگر هم به دنبال امتحان کردن غذا های خاص ایرانی هستید که اهواز بهشت شما خواهد شد.

خب حال که می خواهید به اهواز سفر کنید باز هم باید این سوال را از شما بپرسیم. مبدا سفرتان کجاست؟ مثلا از پایتخت می خواهید با پرواز تهران اهواز سفر خود را آغاز کنید، یا از غرب کشورید و راه طولانی تری در پیش دارید؟ مسافت شما از مبدا تا مقصد از مهمترین عوامل اثرگذار در تعیین قیمت بلیط است. پس اگر از راه های دور هستید بهتر است سفر خود را با هواپیما انجام دهید تا زمان کمتری در جاده ها باشید و اگر از مقاصد نزدیکتری هستید توصیه می کنیم خیلی هزینه نکنید و باقی سرمایه تان را برای لذت بردن از سفر و دیدار از جاذبه های اهواز پس انداز کنید.

خرید بلیط تهران اهواز

خرید بلیط تهران اهواز

به عنوان یک نتیجه گیری کلی، با اینکه باید به نکاتی از قبیل هزینه خرید بلیط، میران مسافت مبدا و مقصد و نوع سفرتان که کاری یا تفریحی است، توجه داشته باشید، اما برای سفر به اهواز و تبریز نمی توان گزینه ای مناسب تر از سفر با هواپیما را پیشنهاد کرد.