در اینده اقدام به خرید بلیط هواپیما نکنید و برای خود هواپیما شخصی بسازید

هواپمیا یکی از مهمترین وسایل نقلیه در دنیای امروز می‎باشد که همه ساله افراد زیادی با خرید بلیط هواپیما داخلی یا خرید بلیط خارجی یا خرید بلیط ارزان هواپیما به انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی خواهند پرداخت. امروزه هواپیماهای مختلفی در این صنعت در حال فعالیت می‎باشند.

این وسیله بقدری در جهان امروز پرکاربرد می‎باشد که می‎توان گفت حداقل نیمی از جمعیت جهان حداقل برای یک بار هم که شده از این وسیله نقلیه برای جابجایی از طریق خرید بلیط هواپیما داخلی یا خرید بلیط خارجی یا خرید بلیط ارزان هواپیما و انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی استفاده کرده‎اند.

در جهان علاوه‎بر هواپیماهای غول پیکر و بزرگ که برای جابجایی مسافران و یا حمل بار مورد استفاده قرار می‎گیرند هواپیماهای کوچک و تک سرنشینی نیز طراحی و ساخته می‎شود که افراد زیادی از آنها استفاده می‎کنند و طعم دلچسب پرواز را می‎چشند.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

با استفاده از این نوع هواپیماهای کوچک می‎توانید در بسیاری از فرودگاه‎های محلی به راحتی به پرواز کردن مشغول شوید. شرکت‎های مختلفی در زمینه ساخت این نوع وسیله نقلیه در حال فعالیت می‎باشند که شرکت‎های ایرباس و بوئینگ از مشهورترین آنها می‎باشند و حداقل نام آنها را همه مردم شنیده‎اند.

این دو شرکت همه ساله هواپیماهایی را طراحی و تولید می‎کنند که مسافران با استفاده از آنها و با خرید بلیط هواپیما داخلی یا خرید بلیط خارجی یا خرید بلیط ارزان هواپیما موفق به انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی خواهند شد. شاید شنیدن این موضوع که شما هم می‎توانید برای خود یک هواپیما طراحی کنید و از آن استفاده کنید و اینکه آیا شخصی وجود دارد که برای خود یک چنین کاری کرده باشد برایتان عجیب به نظر برسد.

در ادامه به مراحلی که باید در ساخت یک هواپیمای شخصی طی کنید اشاره خواهیم کرد.

افراد بسیاری وجود دارند که دوست دارند با استفاده از هواپیمای شخصی خودشان در آسمان به پرواز درآیند و طعم پرواز را با وسیله دست ساز خود بچشند.

در صورتیکه در زمره این افراد قرار دارید بهتر است بدانید که راهی سخت و دشوار را در پیش خواهید داشت ولی این کار به هیچ وجه غیر ممکن نمی‎باشد. در ساخت این نوع هواپیما می‎توانید از ابزاری ساده و کم قیمت استفاده کنید و همچنین پیشنهاد می‎شود حتما در این مسیر از تجربه افرادی که این راه را پیموده‎اند بهره ببرید و با آنها مشورت کنید.

ابتدا هواپیما مجازی خود را بسازید

برای ساخت و طراحی اولیه هواپیما نرم‎افزارهای مختلفی وجود دارد که می‎توانید از آنها در طراحی یک هواپیما استفاده کنید. بسیاری از شرکت‎های هواپیمایی که در این صنعت فعالیت دارند از این نوع نرم‎افزارها برای طراحی اولیه هواپیماهای خود بهره می‎برند. هواپیماهایی که بعد از تولید مسافران می‎توانند با خرید بلیط هواپیما داخلی یا خرید بلیط خارجی یا خرید بلیط ارزان هواپیما با استفاده از آنها به انواع پرواز داخلی و یا پرواز خارجی بپردازند و به مقاصد مورد نظرشان منتقل شوند.

خرید بلیط خارجی

خرید بلیط خارجی

ممکن است در ساخت این نوع هواپیما ایده‎های بسیاری داشته باشید از این‎رو می‎توانید این ایده‎ها را با نصب و استفاده نرم افزار x-plane مورد بررسی و آزمایش قرار دهید. برای بررسی و آزمایش ایده‎ها در این رابطه برنامه‎های مختلفی توسط شرکت‎های مختلف نرم‎افزاری ارائه شده است که می‎توانید از هرکدام از آنها استفاده کنید.

در این نوع برنامه شما می‎توانید هواپیمایی که مد نظرتان می‎باشد را در یک محیط گرافیکی و به شکلی مجازی طراحی کنید و توسط همین برنامه‎ها کارایی آن را مورد بررسی و آزمایش قرار دهید. برخی از برنامه‎هایی که در این زمینه می‎توانید از آنها استفاده کنید را می‎توانید با پرداخت مبلغی حدود 198 دلار تهیه کنید و از آنها در این زمینه بهره ببرید.

همانطور که گفته شد در شرکت‎های سازنده هواپیماها که توسط آنها همه ساله هزاران مسافر با خرید بلیط هواپیما داخلی یا خرید بلیط خارجی یا خرید بلیط ارزان هواپیما و با انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی به مقاصد مورد نظرشان منتقل می‎شوند نیز از این نوع برنامه‎ها فقط به شکلی حرفه‎ای‎تر استفاده می‎شود.

با استفاده از برنامه‎های موجود در این زمینه با توجه به گفته‎های دیوید رز که خود یک هواپیمای خانگی را طراحی و تولید کرده است می‎توان پروژه‎هایی تا سقف 30000 دلار را به راحتی انجام داد.

طراحی ساختار اصلی هواپیما

برای اینکه بتوانید در طراحی اولیه هواپیمای خود بهتر عمل کنید و اطلاعات و جزئیات مورد نیاز را در اختیار داشته باشید بهتر است قبل از شروع کار به سراغ کتاب‎های موجود دراین زمینه بروید تا بتوانید درباره هواپیماها اطلاعات کاربردی‎ای را کسب کنید.

برخی از کتاب‎هایی که می‎توانید در این زمینه‎ها از آنها استفاده کنید و از اطلاعات موجود در آنها بهره‎مند شوید می‎توان به کتاب طراحی هواپیماهای مدرن نوشته مارتین هولمن اشاره کرد که می‎توانید با مراجعه به آن و مطالعه آن اطلاعات بسیار خوبی در مورد ساخت هواپیماها بدست آورید.

علاوه‎بر کتاب‎های هولمن این نویسنده کلاس‎های مختلفی را در این باره برگزار می‎کند که در صورت نیاز می‎توانید در کنار مطالعه کردن کتاب این فرد در برخی از کلاس‎ها که به شکلی آنلاین نیز برگزار می‎شود شرکت داشته باشید.

همه ساله افراد زیادی با داشتن آرزوی پرواز با هواپیمای شخصی خود با خرید بلیط هواپیما و به انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی خواهند پرداخت ولی عدده بسیار کمی هستند که دست به ساخت این هواپیماها خواهند زد.

کمک بگیرید

در سرتاسر جهان شرکت‎های و انجمن‎های هوایی بسیاری وجود دارد که می‎توانید در مراحل ساخت این نوع وسیله از آنها کمک بگیرید. علاوه‎بر این انجمن‎ها می‎توانید از سازمان‎هایی که به این نوع صنعت علاقه‎مند هستند نیز کمک بگیرید. ممکن است در طول مراسم ساخت هواپیمای شخصی افرادی را ببینید که به شکلی داوطلبانه شما را در ادامه این مسیر کمک و یاری خواهند کرد و از دیدن این امر تعجب زده شوید.

خرید بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط ارزان هواپیما

مشغول به کار شوید

برای اینکه بتوانید این تصمیمی را که گرفته شده است را به واقعیت تبدیل کنید نیاز است که دست به آچار شوید و ایده‎هایی را که دارید را در واقعیت بکار گیرید. برای این کار باید بعد از مشورت‎هایی که با متخصصین در این حوزه انجام داده‎اید به سراغ ساخت این وسیله بروید و تنها به مشورت و صحبت کردن اکتفا نکنید. توجه به این نکته بسیار ضروری است که ساخت و طراحی یک هواپیمای تک سرنشین می‎تواند بسیار زمان‎بر باشد و با توجه به این موضوع بهتر است در اولین زمانی که تصمیم به انجام این کار دارید مراحل ساخت را نیز آغاز کنید.

ممکن است ساخت هواپیما شخصی چیزی حدود دو سال از زمان شما را به خودش اختصاص دهد در نتیجه بعد از شروع این کار ثابت قدمی در آن خواهد بود تا بتوانید این کار را با موفقیت به پایان برسانید پس برای بلیط خارجی اقدام کنید.

هولمن شخصی که در زمینه ساخت هواپیماهای کوچک و تک سرنشین تجربه بسیار دارد در این باره می‎گوید: تمام صحبت‎هایی که در مورد زمانی که باید برای ساخت این نوع وسیله صرف کنید زده شده در صورتی است تمامی روند کار و پروژه را به درستی طی کرده باشید.

این بدان معناست که در صورت اشتباه در یکی از مراحل کار ممکن است مجبور به صرف زمان بیشتری برای ساخت این وسیله نقلیه باشید. برای اینکه در طول روند ساخت این هواپیما با مشکلی روبرو نشوید و به شکلی دچار اشتباه نشوید بهتر است بارها و بارها روند کار را بررسی کنید. گاها پیش می‎آید افراد نمی‎خواهد هواپیمای خود را برروی یک طرح اولیه پیاده سازی کنند.

برای رفع این موضوع نیز سازنده‎هایی هستند که بدنه آماده هواپیما را می‎توانید از آنها تهیه کنید و از آن استفاده کنید. با توجه به مشکلات و سختی‎های موجود در این مسیر بسیاری از افراد ترجیح می‎دهند با خرید بلیط هواپیما و انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی با آن به حس لذت بخش پرواز دست پیدا کنند.