ذخیره تلگرام یا بکاپ تلگرام با آفگرام

آفگرام چیست؟

(offgram) آفگرام سرویس تحت مرورگر است به این معنا که شما با رفتن به پنل آفگرام (با لپتاپ، رایانه شخصی، یا گوشی های خود) و عضویت در آن و پرداخت هزینه ای اندک این امکان را خواهید داشت تا از محتوای گفتگوهای لیست کانتکت ها (مخاطبین)، کانال ها و گروه های تلگرامی خود بکاپ تهیه کنید تا در صورت نیاز به آن بکاپ ها برای استفاده شخصی یا انتقال به سایر پیام رسان ها استفاده کنید. کسانی که پیشتر از اپلیکیشن هایی چون “هات گرام” یا “موبوگرام” استفاده کرده اند آشنایی بیشتری با API تلگرام دارند بدین معنا که این برنامه ها پس از دریافت کد احراز هویت به API تلگرام متصل می شوند و همان اطلاعات موجود در تلگرام را حال در شکل و شمایل دیگری در اپلیکیشن خود خواهند داشت با این تفاوت که آفگرام اپلیکیشن نیست و سرویس تحت مرورگر است از این رو امن تر است چرا که مرورگر لپتاپ یا کامپیوتر یا گوشی شخصی شما مستقیما به API و سرور تلگرام متصل می شود.

آفگرام برنامه ذخیره تلگرام

آفگرام برنامه ذخیره تلگرام

لازم به ذکر است برای استفاده از آفگرام همانطوری که به تلگرام خود دسترسی دارید باید اقدام به دسترسی به آفگرام را فراهم کنید.

با توجه به سرعت پایین اینترنت و یا استفاده از نرم افزارهای عبور از تحریم، آفگرام در تهیه بکاپ تنها فایل هایی تا حجم 7 مگابایت را بکاپ می گیرد به طور دقیق تر از متن ها، عکس ها، فیلم ها، ویس مسیج،فایل هایی تا سقف حجم 7 مگابایت بکاپ تهیه می کند. و در نهایت محتوای دریافتی از تلگرام در مرورگر شما (به همین علت نام این سرویس تحت مرورگر است و نه تحت وب) به صورت فایل فشرده ذخیره می شود که این فایل فشرده شامل عکس ها، فایل ها و پیام های صوتی و… و یک فایل HTML برای خواندن محتوای متن است. پیشنهاد می کنم پیش از استفاده از آفگرام فیلم زیر را مشاهده کنید تا پیش از خرید و استفاده از این محصول با آن آشنایی بیشتری پیدا کنید.

چرا آفگرام؟ (offgram) :

پس از تصمیم گیری در سطوح عالی نظام جمهوری اسلامی ایران برای مسدود کردن پیام رسان تلگرام، دغدغه ای فراگیر ایجاد شد هم برای کسانی که از پیام رسان تلگرام برای ارتباطات روزانه خود استفاده می کردند و هم برای کسانی که در این پیام رسان کانال یا گروه هایی با رویکردهای کاری،خبری، گردشگری، علمی، کسب و کار و… ایجاد کرده بودند و برخی این کانال ها و گروه ها با تلاش شبانه روزی توانسته بودند اعضایی را کانال ها و گروه های تلگرامی خود دور هم جمع کنند خصوصا کانال ها و گروه هایی که با تلگرام کسب و کارهای اینترنتی راه انداخته بودند و از طریق کانال های تلگرامی خود محصولات شان را می فروختند. در گزارش های گوناگونی خبر از حضور 500 تا 750 هزار کانال تلگرامی فعال در ایران آمده است.

40 میلیون کاربر تلگرام ایرانی به حتم استفاده های مختلفی از تلگرام داشته اند برخی از تلگرام برای ثبت خاطرات، ایده ها، یادداشت ها و… استفاده کرده اند. عموما پس از فراگیر شدن تلگرام این پیام رسان نقش جایگزینی را برای ارسال ایمیل های کاری و شخصی بازی کرد از این رو خیلی از مطالب به جای ارسال ایمیل بین کاربران از طریق تلگرام انجام شده است که همه این ها نشان از حجم گسترده اطلاعات کاری، شخصی، خانوادگی و خاطره انگیز و … در این پیام رسان دارد.

با اعلام بسته شدن تلگرام دو دیدگاه در جامعه مطرح شده است یکی آنکه همچنان با برنامه های عبور از تحریم می توان به آن دسترسی داشت و رویکرد دیگر که بر این باورند که همانند بحش هایی از روسیه ممکن است تلگرام کاملا مسدود شود و کاربران به هیچ وجه امکان دسترسی به اطلاعات خود را نخواهند داشت. این رخدادها و اطلاعات اعلامی موجب هراس خیلی از کاربران ایرانی برنامه پیام رسان تلگرام شد که با این اتفاق دسترسی آنها به همه اطلاعات، عکس ها و فیلم ها و… از دست خواهد رفت. از سویی یک یاز اهداف مهم آفگرام ایجاد بکاپ برای کسب و کارهای ایرانی در تلگرام است تا از این طریق از کانال و گروه های خود بکاپ تهیه کنند تا امکان انتقال اطلاعاتشان به پیام رسان های داخلی یا هر پیام رسان جایگزینی با سهولت بیشتری فراهم شود.

امنیت آفگرام چگونه است؟

با تکثیر قارچ گونه ی نسخه های غیر رسمی یا فارسی سازی شده ی تلگرام، به احتمال زیاد شما هم اخبار و هشدارهایی راجع به امنیت این گونه اپلیکیشن ها شنیده اید. نگرانی عمومی در مواجه با چنین مواردی این است که مبادا شخص سومی در حال رصد فعالیت های شما یا دزدیدن محتوای چت های شما در تلگرام باشد. این نگرانی کاملا بجاست، چرا که با نصب کردن یک اپلیکیشن غیر رسمی روی گوشی همراه خود، شما خواسته یا ناخواسته اجازه دسترسی آن اپ را به گالری گوشی، لیست مخاطبین، پیامک ها و حتی دوربین و میکروفون و سیستم موقعیت یابی خود صادر نموده اید. در واقع شما به دست خود یک مهمان ناخوانده به گوشی همراه خود وارد نموده اید که واقعا معلوم نیست با این همه مجوز دسترسی که شما هنگام نصب به آن داده اید چه کارهایی ممکن است در گوشی شما انجام دهد.

با شنیدن چنین هشدارهایی، طبیعی است که در برخورد با آفگرام نخستین نگرانی راجع به امنیت آن باشد. تیم آفگرام از قدم نخست طراحی تا آخرین مراحل اجرایی، همواره امنیت و حفظ صددرصدی حریم خصوصی را نخستین هدف خود قرار داده است:

ـ اول : آفگرام اصولا یک اپلیکیشن اندوریدی یا آیفونی نیست! در واقع آفگرام به هیچ وجه روی گوشی همراه یا لپتاپ یا تبلت شما نصب نمیشود. بنابراین نگرانی وجود ندارد که با سو استفاده از دسترسی به دوربین، میکروفون یا گالری شما، حریم خصوصی شما را به خطر بیاندازد.

ـ دوم : تمامی محتوای چت های شما و کانال هایی که آنها را دنبال میکنید بین سرور تلگرام و آفگرام در داخل مرورگر شما رد و بدل میشود. این یعنی تنها راه سرقت اطلاعات شما از طریق آفگرام این است که سارق اطلاعات پشت رایانه شما بنشیند و از آنجا اطلاعات شما را بدزدد.

ـ سوم : تمام مراحل بکاپ گیری در آفگرام روی رایانه شما اتفاق میافتد. هیچ نوع اطلاعاتی از محتویات تلگرام شما از سرورهای سایت آفگرام عبور نمی کند که امکان سرقت آن وجود داشته باشد. بر روی سرور آفگرام، ما صرفا لیستی داریم از پرداختی هایی که کاربران آفگرام جهت استفاده از سرویس آفگرام انجام داده اند و مطالب آموزشی شبیه همین متن.

ـ چهارم : به خاطر داشته باشید که نه تیم آفگرام و نه هیچ شخص دیگری نمیتواند محتویات تلگرام شما را ببیند یا بدزدد. اطلاعات تلگرام شما از طرف خود تلگرام مستقیما به رایانه شما ارسال میشود و همانجا هم بسته بندی و زیپ میگردد. منظور ما از حفظ ۱۰۰٪ حریم خصوصی همین است. یعنی اصولا راهی برای سرقت اطلاعات وجود ندارد، چون به قول معروف هیچ چیزی از تلگرام شما از زیر دست ما رد نمیشود که کسی بخواهد به آن دست اندازی کند 🙂

ـ پنجم : اگر به مسایل فنی و تخصصی رایانه وارد هستید، از شما دعوت میکنیم ادامه این متن راهنما را که به صورت تکنیکی تر جزییات امنیت آفگرام را تشریح می کنید مطالعه کنید. هدف ما این است که شما از امکانات آفگرام بهره مند شوید، بدون آنکه نگران شخص سوم ها باشید.

امنیت آفگرام

امنیت آفگرام

ورود به پنل سرویس آفگرام برای بکاپ گیری از محتویات تلگرام

ورود به سایت آموزشی آفگرام سرویس بکاپ گیری از محتویات تلگرام