راهنمای سفر پاییزی به جنگل‌های هزار رنگ شمال ایران

شاید کمتر کسی در روزهای آخر پاییز فکر سفر به سرش بزند، عموماً تصور بر این است که مقصد مناسبی برای سفر در پاییز و زمستان وجود ندارد؛ اما بهتر است بدانید در روزهایی که در حال سپری شدن است، پاییز هزار رنگ در حاشیه خزر و شهرهای شمال ایران خودنمایی می‌کند. کافی است با کمی جسارت، آخر هفته بار سفر ببندید و دل به جاده بزنید تا یکی از به‌یادماندنی‌ترین سفرهای زندگی‌ تان را تجربه کنید. ما در این مقاله که به همت لیدوماتریپ تهیه ‌شده، برترین مقاصد پاییز گردی شمال ایران و چالش‌های سفر پاییزی را بررسی می‌کنیم.

اجاره ویلا ارزان قیمت

اجاره ویلا ارزان قیمت

چالش‌های سفر پاییزی به شمال ایران

از آنجاکه طبیعت‌گردی معمولاً در فصل بهار و تابستان رونق دارد، شاید سفر پاییزی به ‌ویژه در آذر ماه کمی غیر معمول به نظر برسد. اما در صورت رعایت کردن نکات ایمنی و برنامه ریزی، در کنار تجربه یک سفر هیجان ‌انگیز، سفری کم ‌هزینه‌ نیز خواهید داشت. اکثر هتل‌ ها، اقامتگاه‌ ها، رستوران‌ ها و تأسیسات گردشگری در پاییز با رکود مواجه ‌اند و شما می‌ توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به فصل رونق سفر، از امکانات آن‌ها استفاده کنید. هرچند اکثر مناطق جنگلی شمال ایران در نزدیکی روستاها و ییلاق‌ ها قرار دارند و شما می ‌توانید روی اجاره ویلا ارزان قیمت شمال نیز برای اقامتتان حساب بازکنید.

امنیت خودرو و نکات ایمنی را فراموش نکنید؛ هرچند کم پیش میاید که در آذرماه، در جنگل‌های شمال برف ببینید اما برخی گردنه ‌های مرتفع مانند جاده اسالم به خلخال یا جاده چالوس، در این فصل ممکن است پوشیده از برف باشند. همراه داشتن زنجیر چرخ، پتو، کنسرو، جعبه کمک ‌های اولیه و یک باک پر بنزین، از ملزومات سفر پاییزی است. قبل از سفر برنامه‌ ریزی کنید، برای اطمینان از امنیت خودروتان به سرویس‌کار مراجعه کنید و اگر در پیدا کردن محل اقامتتان به مشکل خوردید، برای اجاره ویلا در شمال روی لیدوماتریپ حساب بازکنید.

برترین مقاصد پاییز گردی در شمال کشور؛ از حیران تا ناهار خوران

برای انتخاب مقصد بهتر است ابتدا به فاصله آن با محل زندگی ‌تان توجه کنید، در صورتی‌که ساکن مناطق شمال غرب ایران هستید گردنه حیران و جنگل‌های گیلان مقصدی جذاب برای گردش پاییزی است، برای ساکنان مناطق مرکزی و جنوبی کشور، چالوس و جنگل ‌های مازندران و برای ساکنان شرق کشور پاییز هزار رنگ گرگان مقصد ایده آلی است. از آنجاکه آب‌وهوای فصل پاییز مناسب کمپینگ نیست، پیش از سفرتان اقدام به اجاره ویلا در شمال یا رزرو هتل و اقامتگاهتان نمایید.

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

 

گردش پاییزی در حیران با طعم بلال و غذاهای محلی

قبل از اینکه راهی سفر شوید ابتدا با شماره 141 تماس بگیرید و درصورتی‌که گردنه حیران برفی نبود راهی سفر شوید. گردنه حیران جاده‌ای زیبا با مناظر چشم ‌نواز، در مرز دو استان اردبیل و گیلان است که این روزها میزبان جشنواره رنگ ‌های پاییزی است. مسیر گردنه حیران از شهر نمین در استان اردبیل شروع می‌شود و به شهر آستارا در استان گیلان می ‌رسد. از هر طرف که وارد گردنه حیران شوید با رسیدن به ارتفاعات، می‌توانید مناظر منحصربه‌ فرد پاییزی را تماشا کنید و در کنار جاده یک بلال و چای داغ در هوای سرد و مه ‌آلود، نوش جان نمایید.

اگر قصد دارید تا غذاهای محلی را امتحان کنید، تجربه طعم بی ‌نظیر باستیرما و چیغیرتما، دو غذای محلی حیران را به شما پیشنهاد می‌دهیم، این دو غذا تقریباً در تمامی رستوران‌های حیران سرو می‌شوند. تماشای مناظر پاییزی از تله‌کابین و سورتمه سواری گردنه حیران نیز لطف دیگری دارد. در مسیر نیز روستاهای متعددی وجود دارند که می‌توانند میزبان شما برای اقامت شبانه باشند. برای اجاره ویلا ارزان قیمت شمال ، سری به لیدوما بزنید تا آرامش صبح پاییزی جنگل‌های هیرکانی را تجربه کنید.

چالوس تا ناهار خوران، تماشای جادوی رنگ‌های پاییزی

جاده چالوس نام آشنایی برای ایرانیان علاقه‌مند به طبیعت است، چالوس در پاییز نیز جذابیت‌های فراوانی دارد، کافی است تا قبل از تاریک شدن هوا راهی جاده شوید تا به تماشای مناظر زیبای جشنواره رنگ‌ ها بروید. جاده چالوس به‌ واسطه حضور پرتعداد گردشگران توسعه چشم‌گیری ازنظر زیرساخت‌های گردشگری داشته و فعالیت رستوران‌های متعدد باعث شده تا دغدغه چندانی ازنظر صرف غذا و استراحت نداشته باشید. اگر فرصت زیادی ندارید می‌توانید تا در نزدیکی‌های تونل کندوان، خود را میهمان یک‌کاسه آش داغ کنید و بازگردید.

اگر فرصتی چندروزه برای مسافرت داشته باشید، می‌توانید تا چالوس و نوشهر طی مسیر کنید و دریکی از این دو شهر اقامت شبانه داشته باشید. برای روز بعد انتخاب‌های متعددی پیش روی شماست، ساحل نوشهر، پارک جنگلی نور، جنگل‌های الیمستان و درصورتی‌که برای سفری طولانی‌تر برنامه‌ریزی کرده‌اید، پارک جنگلی ناهار خوران با طبیعت زیبایش مقصدی مناسب برای لذت از گشت‌وگذار پاییزی‌تان خواهد بود.

لیدوما تریپ، سامانه مطمئن رزرو و اجاره ویلا در شمال

لیدوما تریپ

لیدوما تریپ

اگر به دنبال ویلا ارزان قیمت شمال هستید، سری به وب‌سایت لیدوما تریپ بزنید تا با بررسی امکانات، قیمت و مشاهده تصاویر ویلاها و سوییت‌ها، مناسب‌ترین گزینه را برای اقامت سفر پاییزی‌تان انتخاب کنید. پشتیبانی وب‌سایت لیدوما تریپ تا انتخاب و رزرو بهترین اقامتگاه همراه شماست. روی ما حساب کنید!