راه حل های تفریح در سفرهای کاری

آیا جزو کسانی هستید که مرتبا برای اهداف کاری و تجاری باید در سفر باشند؟ آیا به دنبال راهی هستید تا در زمانهای دور از خانه به نوعی لذت ببرید؟ و یا فکر می کنید ترکیب تفریح و کار بسیار دشوار است، مخصوصا زمانی که به نیت یک پروژه تجاری در حال رانندگی در جاده هستید ؟

تفریح در سفرهای کاری

تفریح در سفرهای کاری

سفر تجاری به شکلیست که شما از ابتدا می دانید برای انجام یک کار مشخص راهی سفر شده و وظیفه تعیین شده ای دارید، اما این بدان معنا نیست که دیگر نمی توانید از این سفر لذت ببرید. در حقیقت راه های ساده ای وجود دارد که به خوبی می توانید از طریق آنها در مسیر یک سفر کاری سرگرم شده و تفریح کنید :

زمان برای فعالیت های سرگرم کننده

درست است که در این گونه سفرها زمان زیادی صرف بیزینس و کار می شود اما دلیل نمی شود تا به طور کل خود را از انجام هرنوع فعالیت تفننی محروم کنید. برای مثال اگر سفر تجاریتان به شهر اصفهان است می توانید از میان هتل های اصفهان، آنهایی که موقعیت مکانی بهتری داشته و نزدیک به جاذبه های گردشگری مورد علاقه شما در این شهر مثل سی و سه پل یا میدان نقش جهان هستند را در اولویت قرار دهید تا در کمترین زمان امکان گشت و گذار در آن مناطق را برای خود ایجاد کنید

همراهی با خانواده

اگرچه همیشه امکان آن فراهم نمی شود که خانواده را در یک سفر کاری همراه خود ببریم اما گاهی نیز احتمال دارد این شرایط پیش بیاید. بنابراین اگر پروژه ای در شهر زیبا و ساحلی کیش برایتان رقم خورد بهترین فرصت است تا در کنار کار یک تفریح اساسی را همراه با خانواده به خودتان هدیه بدهید. بنابراین تنها کاری که لازم است انجام دهید آن است که در زمان رزرو هتل در کیش به نزدیکی آن با مراکز تفریحی مهم مثل اسکله تفریحی دقت نمایید تا هنگامی که شب از برنامه های تجاری فارغ شدید به خانواده پیوسته و یک شام لذیذ را در کنار ساحل دور هم صرف کنید.

قرار در رستوران های لوکس و با کیفیت

اگر بودجه تان به شما اجازه می دهد، برای مذاکره با کارفرما و یا برنده شدن یک مناقصه، قرار خود را در رستوران های مشهور و لوکس برگزار کنید. این یک ترفند تاثیرگزار در کسب و کار بوده و در کنار این مزیت، شما یک غذای خوشمزه را در محیط متفاوت تجربه کرده اید. رستوران های درجه یک همیشه در گروه بهترین انتخاب ها برای تفریح کردن قرار می گیرد.

اما فراموش نکنید پیش از رفتن به رستوران رزرو کنید. هیچ چیز بدتر از آن نیست که از رفتن به رستورانی که خیلی به آن علاقه دارید و همیشه آرزوی آن را داشتید مایوس شوید.

ملاقات با دوستان

اگرچه این مورد همیشگی نیست ولی امکان دارد شما دوستان قدیمی زیادی در شهر های مختلف داشته باشید، پس چرا موقعیت کاری پیش آمده را غنیمت نشمرده و دیداری تازه نکنید؟

حتی اگر محدودیت زمانی دارید حداقل چند ساعت را برای ملاقات با دوست خود خالی بگذارید. مثلا اگر یک ماموریت کاری به شیراز برای شما فراهم شده و از زمان دانشگاه تا به حال دوست شیرازی خود را ندیده اید حتما پیش از سفر با او تماس بگیرید.

جدا از اینکه احتمالا بعد از تماس تان نیازی به رزرو هتل در شیراز نداشته و کل زمان خود را پیش همکلاسی دوران قدیمتان سپری خواهید کرد، اما اگر این اتفاق هم نیوفتد گفتگوی بسیار خوبی داشته و میتوانید از راهنمایی او در جهت رزرو هتل و داشتن بهترین انتخاب در این زمینه استفاده کنید.

نتیجه گیری

قبل از اینکه چمدان سفر کاری خود را ببندید یک قدم به عقب برداشته و تمام راه هایی که موجب می شود تا در این سفر به نوعی سرگرم شوید و لذت ببرید را بررسی کرده و لیست کنید. مطمئن باشید صد در صد راه های گوناگونی را پیدا خواهید کرد تا سفر کاری بعدیتان را خاطره انگیز کنید.

هوشمندانه سفر کنید…