به گزارش چاپ آقا، نیاز است تا شما برای جلب توجه گردشگران و مسافران در رونق بخشیدن به کسب و کار خود در حوزه گردشگری از ابزار تبلیغاتی مهمی مثل تراکت استفاده کنید. همان طور که می دانید تراکت به دلیل تنوع در اندازه، جنس کاغذ ( گلاسه و غیره)، وزن یا گرماژ مختلف و امکان چاپ به دو صورت افست و دیجیتال، امکان چاپ به صورت یک رو و دو رو، همچنین به دلیل هزینه نسبتا پایین چاپ آن نسبت به ابزارهای دیگر تبلیغات چاپی، از جایگاه محبوبی در تبلیغات چاپی برخوردار است.

برای استفاده از چنین مزیت هایی، نیاز به طرح مناسبی برای تراکت وجود دارد تا هدف اصلی آن یعنی اثربخشی مناسب و جذب گردشگری و مسافران به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ زیرا برای تهیه یک تراکت اثرگذار، هرچقدر مواردی مثل جنس مرغوب کاغذ و چاپ با کیفیت بالایی را رعایت کرده باشید ولی اگر موارد اصلی طراحی تراکت در آن رعایت نشده باشد، هیچ نتیجه مثبتی از تراکت چاپ شده  نخواهید گرفت و حتی خود به عنوان یک ضد تبلیغ برای شما محسوب خواهد شد.

سایت چاپ آقا

سایت چاپ آقا

انتخاب و اجرای طراحی مناسب تراکت، سریع ترین روشی است که شما با به‌کارگیری آن، می‌گویید که چرا گردشگران و مسافران باید شما را انتخاب کنند.  تا چند سال پیش، شما برای تهیه طرح تبلیغاتی خود ۲ راه بیشتر پیش رو نداشتید:

۱- شرکت های گرافیکی: پرداخت هزینه نسبتا بالا به شرکت های گرافیکی برای تهیه طرح تبلیغاتی که به جز صرف هزینه، مواردی مثل تاخیر در تحویل طرح، عدم هماهنگی ایده و نظر شما با طراحی انجام شده و پروسه وقت گیر پیگیری آن تا رسیدن به چاپ در این روش معمولا وجود داشته و دارد که انرژی و زمان زیادی را از شما می گیرد.

۲-دفترهای کوچک تبلیغاتی: در این دفترها، طراحی با هزینه بسیار پایین تری نسبت به شرکت های تبلیغاتی و گرافیکی انجام می شود و گاهی در مدت زمانی کمتر؛ اما به همان میزان، کیفیت طرح ها پایین تر و گاه تکراری هستند. مشکلات عدم هماهنگی ایده و نیاز شما با طرح انجام شده در این روش به مراتب بیشتر و پیچیده تر می باشد.  راه سومی هم وجود دارد که با وجود گسترش فضای دیجیتال و اینترنت بسیار گره گشا و قابل دسترس بوده و با  استقبال زیادی  روبرو شده است:

۳- طراحی آنلاین: وب سایت هایی به این منظور وجود دارند که در بخش طراحی آنلاین تراکت آن می توانید در هر سن و موقعیت شغلی مهارتی باشید از آن بهره ببرید. پنل یا صفحه های کاربری برای طراحی چنان ساده در نظر گرفته شده اند که شما بتوانید به راحتی از آن استفاده کرده  و نتیجه کار خود را در همان لحظه مشاهده کنید. این وب سایت ها، طرح هایی را برای سفارشی سازی ارائه می کنند که شما می توانید آنها را مطابق میل خودتان ویرایش کنید. همچنین با وجود راهنماهای موجود در این وب سایت ها، به راحتی می توانید به هرگونه سوالی در این زمینه برخورد کردید، پاسخ خود را دریافت کنید و طراحی تراکت حرفه ای را تحربه کنید