قوانین نانوشته در سفرهای هوایی

اگر شما بسیار سفر می کنید و زمان های زیادی را در فرودگا ها ویا هواپیماها می گذرانید بهتر است چند نکته ساده را بدانید.

بلیط تهران استانبول

بلیط تهران استانبول

بار خود را دیرتر تحویل دهید

اولین جایی که پس از فرود ممکن است شما بسیار معطل شوید هنگام دریافت بار است. اما شما می توانید پیش از سوار شدن به هواپیما برای این موضوع چاره اندیشی کنید. کافیست هنگام تحویل بار به متصدی مربوطه بگویید که روی چمدان یا ساک شما برچسب عبارت «شکستنی است» را بچسباند. در این صورت همه متصدیان و ماموران و باربران موظف می‌شوند تا کیف یا چمدان شما را با احتیاط ویژه و چند برابر جابه‌جا کنند. این روش با همه حسنی که دارد یک بدی هم دارد و آن این است که وسایل شما و به خصوص همان چمدان یا ساکی که بر رویش برچسب عبارت «شکستنی است» چسبانده شده است آخرین محموله‌ای می‌شود که بارگیری می‌کنند.

در عوض، همین که هواپیما فرود آمد و روی زمین نشست، محموله شما جزو نخستین بار است و هیچ کس جرات ندارد تا با وسایل شما با بی‌احترامی و خشونت رفتار کند. اگر هم نمی‌خواهید به دروغ بگویید که حامل لوازم و وسایل شکستنی هستید، سعی کنید از آخرین نفراتی باشید که بار و محموله خود را تحویل می‌دهید تا وسایل شما بر روی وسایل دیگران قرار بگیرد. البته اگر شما بلیط هواپیمای تهران استانبول و یا همچین مقاصد نزدیکی را در دست دارید بهتر است بار کمتری حمل کنید تا بتوانید بار خود را داخل کابین بببرید.

در پرواز صبح در هواپیما نخوابید

در سفر‌های طولانی بسیار مهم و حیاتی است که در اولین فرصت خود را با زمان محلی کشور مقصد هماهنگ کنید. بنابراین اگر قرار است صبح به کشور مقصد خود برسید در راه نخوابید زیرا با این کار با یک چرت کوتاه دیگر نمی‌توانید یک خواب کامل داشته باشید و این خستگی ممکن است، کل روز با شما همراه باشد. سعی کنید با توجه به اختلاف زمانی میان کشور شما با کشور مقصد، چند روز قبل از آغاز سفر، ‌بدن خود را به ساعت محلی آن کشور وقف دهید و خوابتان را با آن زمان تنظیم کنید. . و پیش از سفر رزرو هتل خود را انجام دهید تا بتوانید بدون نگرانی مکانی برای استراحت داشته باشید.

رزرو هتل استانبول

رزرو هتل استانبول

مراقب غذاهای خود باشید

به هیچ وجه، تکرار می‌کنیم به هیچ وجه غذایی که بر روی میز جلوی شما ریخته را نخورید. میزی که جلوی پای شما قرار دارد بارها مورد استفاده‌ی مکرر قرار  گرفته و توجه داشته باشید چند ساعت قبل فرد دیگری بر روی آن غذا خورده. این میز‌ها بلافاصله بعد از صرف غذا جمع شده و بدون ضدعفونی شدن وارد محیطی تاریک می‌شود. پس این میزها منبع انتقال میکروب‌ها است. حتی پیشنهاد می‌کنیم از تماس مستقیم دست و اعضای بدن به این میزها اجتناب کنید.

داروهای جدید را امتحان نکنید

در طول پرواز ممکن است شما نیاز مبرم به خوابیدن داشته باشید تا هم زمان رسیدن به مقصد خسته نباشید و هم بتوانید زمان پرواز‌های طولانی را با انجام یک کار مفید بگذرانید. در این شرایط احتمالا شما قرص خواب‌آور به همراه ندارید. یادتان باشد در طول پرواز بدن انسان بسیار آسیب‌پذیرتر خواهد شد. بنابراین به هیچ وجه سلامتی خودتان را با ریسک کردن بر روی امتحان‌ داروهای جدید، به خطر نیاندازید .

از لنز استفاده نکنید

باز هم افت فشار هوا و خشکی هوای داخل کابین در طول پرواز و یک معضل دیگر. در پرواز به هیچ وجه از لنز استفاده نکنید زیرا به دلایل ذکر شده مایع موجود بر روی قرنیه‌ی شما به حد بسیار کمی خواهد رسید و این یعنی چشم شما دیگر محافظ ندارد. لنز هم یک عامل خارجی و خراشنده است. همچنین به دلیل خشکی چشم ممکن است این لنز به لایه‌ی قرنیه‌ی شما بچسبد و عواقب دردناکی برای شما به همراه داشته باشد. پس سفر خود را به خطر نیاندازید. لنز‌های خود را درآورده و از عینک طبی استفاده کنید

به صندلی خود میخ‌کوب نشوید

در طول پرواز با افزایش ارتفاع و کاهش فشار هوا، احتمال لخته شدن خود در افراد افزایش می‌یابد. برای مقابله با این خطر یک راهکار ساده پیش روی شماست. هنگام رزرو بلیط هواپیما در صورتی که می توانید صندلی سمت راهرو را انتخاب کنید تا بتوانید در طول پرواز از جای خود بلند شوید و در راهروی هواپیما به مدت کوتاهی شروع به قدم زدن کنید.  راه دیگری که برای جلوگیری این اتفاق پوشیدن لباس‌های گشاد و آزاد حین پرواز است.

رزرو بلیط استانبول

رزرو بلیط استانبول

کرم مرطوب کننده با خود داشته باشید

مسافرت‌های هوایی عوارض فیزیولوژیک دیگری هم بر روی بدن شما دارد. خشک شدن پوست یکی دیگر از این معضلات است که در حین سفر گریبان‌گیر شما خواهد شد. برای جلوگیری از ترک و خشک شدگی پوست با خود کرم مرطوب‌کننده به همراه داشته باشید. همچنین با توجه به تابش مستقیم نور خورشید از طریق پنجره‌ی هواپیما بهتر است که حین پرواز از کرم ضدآفتاب نیز استفاده کنید.

مایعات گازدار بنوشید

احتمالا در طول پرواز احساس خواهید کرد که گوش‌هایتان گرفته است. این اتفاق به دلیل کاهش فشار هوا و منقبض شدن پرده‌های میانی گوش شما به وقوع می‌پیونند. از آنجا که مجرای گوش مستقیما به حلق متصل می‌شود. با نوشیدن مایعات گازدار می‌توانید فشار داخلی بدنتان را تنظیم کنید. پس اگر احساس گرفتگی گوش داشتید حتما یک نوشیدنی گازدار سفارش دهید.

منبع :‌ ویرلن