مزدا 3 جدید زیر ذره‌بین

مزدا 3 جدید

مزدا 3 جدید

مزدا 3 جدید یا مزدا 3 نیو یکی از خودروهای با کیفیت ژاپنی بوده که نخستین نسل آن توسط شرکت مزدا در سال 2003 روانه بازار شد و توانست نظر طیف وسیعی از خریداران را به سمت خود جلب کند. این خودرو با سدان جمع و جور در سال 2009 با مجموعه‌ای از تغییرات مثبت به بازارهای جهانی راه پیدا کرد و توانست در کشورهایی همچون مالزی، ایران، تایلند، کلمبیا و تایلند به فروش قابل توجهی دست پیدا کند. ورود این خودرو به بازارهای داخلی کشور عزیزمان ایران توسط شرکت خوش‌نام و پرآوازه بهمن موتور انجام شد و کلیه خدمات پس از فروش، تعمیر و مونتاژ انجام شده بر روی آن نیز توسط همین شرکت در حال انجام است. این خودرو در کشور ما دارای 36 ماه گارانتی بوده که معادل طی کردن مسافت 60000 کیلومتر می‌باشد. عمده شهرت خودرو مزدا 3 جدید به واسطه کیفیت بالای قطعات به کار رفته شده در ساخت آن، سطح بالای عملکرد فنی، ایمنی بالا و بهره‌مندی از امکانات و تجهیزات رفاهی متعدد است.

در کنار آنچه پیش‌تر گفته شد مزدا 3 جدید دارای معایبی نیز است که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است:

– فضای اندک خودرو بخصوص برای سرنشینان عقب

– پایین بودن ارتفاع و برخوردن به مشکل در هنگام عبور از سرعت‌گیر

– نصب سیستم تعلیق و فنربندی با انعطاف پایین و خشک (مک فرسون برای جلو و مولتی لینک یا اتصال چندگانه برای عقب)

لازم به ذکر است که این معایب، نقطه‌ضعف‌ها و مشکلات آن‌چنان قابل توجهی نیستند که بتوانند سبب امتناع شما از خرید مزدا 3 جدید گردند اما با این وجود اگر آنچه تحت عنوان معایب این خودرو گفته شده به نوعی ملاک و معیار شما برای خرید اتومبیل هستند بدون شک بهتر است که نسبت به خرید مزدا 3 جدید یا همان مزدا 3 نیو تجدیدنظر کنید.

مزیت‌های مزدا 3 جدید

مزیت‌های مزدا 3 جدید

مزیت‌های مزدا 3 جدید

ـ سطح بالای عملکرد فنی

این خودرو با کلاس بدنه سدان، فضای مطلوبی برای 5 نفر سرنشین را فراهم می‌کند. موتوری که برای آن نصب شده حجم 1999 سی سی داشته و تعداد سوپاپ‌ها و سیلندرهای آن به ترتیب 16 و 4 عدد می‌باشند. نوع موتور آن نیز بنزین سوز بوده که از سیستم انژکتوری پاشش چندنقطه‌ای برای سوخت‌رسانی استفاده می‌کند. مقدار توان خروجی آن به ازای هر 6500 دور در دقیقه،147.4 اسب بخار بوده که معادل 74 اسب بخار در هر لیتر است. درباره گشتاور نیز باید به این مساله اشاره کرد که مقدار آن در هر 4000 دور در یک دقیقه برابر با 187 نیوتن. متر است. نوع کمک‌فنرهای این خودرو برای جلو و عقب هر دو از نوع هیدرولیکی بوده و نوع سیستم فرمان آن حساس به سرعت است. حداکثر سرعتی که شما می‌توانید مزدا 3 جدید را با آن برانید 210 کیلومتر بر ساعت است و مقدار شتاب 0 تا 100 کیلومتر آن 9.2 ثانیه است. مصرف سوخت شهری و جاده‌ای و ترکیبی آن به ازای پیمایش 100 کیلومتر به ترتیب 8.4 و 6.4 و 7.6 لیتر است.

ـ ایمنی بالا

در این خودرو سیستم ترمز از نوع ABS بوده که با تکنولوژی‌های روزی همچون EBD و EBA و DSC همراه شده است. از نظر تعداد کیسه هوایی نیز باید گفت که این خودرو به 6 عدد کیسه هوایی مجهز شده که 2 تای آن برای راننده و سرنشین کناری او،2 عدد کیسه هوایی از نوع جانبی برای 2 سرنشین جلو و 2 عدد نیز به صورت پره‌ای بوده که برای سرنشینان عقب تعبیه شده است. کمربندهای ایمنی که برای این خودرو در نظرگرفته شده اند نیز از قابلیت پیش کشنده بودن برخوردار هستند.

در بحث امنیتی نیز باید گفت که این خودرو به قفل مرکزی با یک ریموت کنترلی مجهز شده و همچنین دارای یک سیستم قفل دوبله است. از دیگر تمهیداتی که برای ایجاد امنیت بالا در مزدا 3 جدید اندیشیده شده است می‌توان به نصب سیستم ضد سرقت و دزدگیر اشاره کرد.

معایب مزدا 3 جدید

معایب مزدا 3 جدید

معایب مزدا 3 جدید

ـ فضای اندک کابین برای سرنشینان عقب

اگر از آن دسته افرادی هستید که در جایگاه خریدار خودرو راحتی سرنشینان عقب به ویژه در مسافت‌های طولانی برایتان یک دغدغه مهم است، به نظر می‌رسد که مزدا 3 جدید نمی‌تواند انتظارات شما را نسبت به یک خودرو 100 درصد ایده آل برآورده سازد.

ـ پایین بودن ارتفاع و نصب سیستم تعلیق و فنربندی خشک

این دو مسئله بدون شک کیفیت رانندگی شما را تحت تاثیر منفی خود قرار می‌دهند. مساله کم ارتفاع بودن بدنه سبب می‌شود که به هنگام عبور از سرعت‌گیرها، کف خودروی شما با سرعت‌گیر برخورد کند و این مسئله اثرات سویی را بر روی کیفیت رانندگی شما ایجاد می‌کند. گرچه این مساله در کنار سیستم تعلیق و فنربندی خشک مزدا 3 جدید، مشکل حاد آن‌چنانی برای خودرویی با این کیفیت و قیمت در بازار به شمار نمی‌روند اما بدون شک لذت بردن شما را از رانندگی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند.

جمع‌بندی

خودرو مزدا 3 جدید یکی از خودروهای با کیفیت و خوش‌ساخت در رنج قیمتی خود است که شما می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. این خودرو دارای مزیت‌های بسیاری است که مهم‌ترین آن‌ها عملکرد فنی بالا، ایمنی درخور توجه و کیفیت بالای قطعات به‌کاررفته شده برای آن است. مزیت‌هایی که مشکلات جزئی آن را برای خریداران بی‌اهمیت‌تر از قبل جلوه می‌دهند. این خودرو با سدان اسپرت که دارای موتوری با قدرت بالا، استهلاک پایین و عملکرد فنی قابل قبولی نیز است از نظر قیمتی نیز جز خودروهای با قیمت بسیار مناسب موجود در بازار ایران است.