معرفی دین و زندگی پایه سفیر خرد

یکی از درس های شیرین کنکور که در عین حال ساده به نظر می رسد ولی کمی سخت است درس دین و زندگی است.

برای بیشتر داوطلبان این سوال پیش می آید دینی کنکور را چطور بخوانند؟

شما هر چه قدر کتاب درسی را خوب مطالعه کنید، تا وقتی که با سوالات کنکوری آشنا نباشید نمی توانید به آن ها پاسخ دهید.

انتخاب کردن یک کتاب کمک آموزشی و تستی مسئله مهمی به شمار می رود. در این مقاله می خواهیم چند بانک کتاب کمک آموزشی را به شما معرفی کنیم  که یکی از برترین کتاب ها در این زمینه کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد است.

این کتاب توسط مسلم بهمن آبادی تالیف شده است. ۳۶۰ صفحه دارد و شامل ۲۶۰۰ تست است.

درس نامه کتاب به صورت نمودار درختی بیان شده است و در تمامی این نمودار ها کلمات کلیدی اصلی با رنگ آبی مشخص شده است تا داوطلب به راحتی بتواند کلمات کلیدی را تشخیص دهد و بر روی آنها متمرکز شود.

سوال های تستی نیز به صورت آزمایشی و تالیفی بیان شده که شامل همه موضوعاتی است که در قسمت درسنامه کتاب دینی سفیر خرد قرار دارد.

سوال های این کتاب به ۳ شکل عنوان شده:

۱)سوال های خط به خط و تالیفی

۲) سوال های کنکور سال های پیش

۳) سوال های آزمایشی

به دلیل اینکه بیشتر سوالات کنکور از بخش آیات و احادیث می باشد در این کتاب به این بخش توجه ویژه ای شده است. مفهوم همه آیات و احادیث به زبان ساده در این کتاب نگاشته شده است. همچنین سوال های مفهومی هم مطرح شده که باعث افزایش سطح دانسته های دانش آموزان می شود.

این کتاب پاسخ نامه تشریحی هم دارد که جنبه آموزشی دارد.

به این معنا که مولف فقط به توضیح گزینه صحیح اکتفا نکرده بلکه هر جایی که نیاز بوده در مورد علت نادرست بودن بقیه گزینه ها توضیح داده است.

در بین پاسخ های تشریحی نیز نکته های کنکوری، تستی، نکات طلایی بیان شده است.

به شما نیز توصیه می شود اگر همه  تست ها را هم درست حل کردید به پاسخ های تشریحی نیز یک سری بزنید .

نکته طلایی این کتاب:

تعداد ۱۱ سوال در درس دین و زندگی در کنکور سال ۹۸ از کتاب سفیر خرد دینی پایه مطرح شده بود.

پس برای موفقیت در کنکور و رسیدن به درصد بالایی در این درس کتاب دین و زندگی سفیر خرد را مطالعه نمایید.

خیلی سبز دین و زندگی:

این کتاب همه پایه های دینی را در یک کتاب ۵۵۰ صفحه ای گرد آوری کرده است. ولی جامع و کامل نیست.

داوطلبانی که زمان زیادی برای مطالعه ندارند می توانند این کتاب را مطالعه کنند زیرا که یک جلد است و پاسخ نامه  تشریحی ندارد.

هر درس شامل درس نامه می باشد سپس تست های کنکوری چند سال گذشته، تست های آزمایشی سنجش و در پایان نیز تست های تالیفی را بیان کرده است. هر درس تعداد ۸۰ تست دارد همانطور که گفته شد تست ها پاسخ تشریحی ندارند و فقط پاسخ نامه کلیدی در پایان کتاب قرار گرفته است.

خط ویژه گاج دین و زندگی:

این کتاب نوشته خانم زهرا سمیعی عارف است و هر سه پایه در یک کتاب قرار دارد‌. در بعضی بخش ها نکته ها و توضیحات برای تست ها و آیات وجود دارد.

این کتاب تک جلدی است و حدود ۲۳۰ صفحه دارد.

هر درس شامل ۱۵ تا ۲۰ تست است. بیشتر تست ها نیز پاسخ تشریحی ندارند و فقط پاسخ نامه کلیدی دارند.

داوطلبانی که وقت زیادی نداشته باشند و در ماه آخر فرا رسیدن کنکور باشند مطالعه این کتاب برای آن ها مفید خواهد بود زیرا که نسبت به کتاب های دیگر کم حجم تر است.

جامع گاج دین و زندگی:

مولف این کتاب نیز خانم زهرا سمیعی عارف می باشد و شامل ۲جلد است. جلد اول حدودا ۶۰۰ صفحه دارد و جلد دوم هم پاسخ های تشریحی سوالات تستی جلد اول است.

هر درس نیز شامل درس نامه است و برای هر یک از درس ها ۷۰ عدد تست کنکوری و آزمون های سنجش و تست ها تالیفی دارد. در این کتاب توضیحاتی مربوط به آیات و ارتباط آن با درس، نکته های ترکیبی با درس ها دین و زندگی و تست ها تالیفی قرار گرفته است.

آیات و نکات گاج دین و زندگی:

در این کتاب نیز مطالب سه پایه جمع آوری شده است که نوشته خانم زهرا سمیعی عارف می باشد. حدود ۳۷۰ صفحه است و ۱۰۰۰ تست در این کتاب وجود دارد که تعداد ۴۰۰ عدد از آن ها تالیفی است. این کتاب شامل پیام، موضوع آیات، ترجمه فارسی، آیات و روایات، ارتباط آیات با هم و یا با احادیث دیگر بررسی شده است.

برای خرید کتاب می توانید به وبسایت تلکتاب به آدرس اینترنتی   telketab.com  مراجعه نمایید و این کتاب را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.