مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

افرادی که قصد دارند از این طریق ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند باید در ابتدا از روش ورود سریع، نامه تاییدیه را داشته باشند. وزارت مهاجرت کانادا در ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ در بخش نیروی متخصص فدرال کانادا ۲۵۰۰۰ تعداد پرونده را در ۵۰ رشته پذیرفته است. در بخش نیروی فنی و حرفه‌ای کانادا نیز ۵۰۰۰ تعداد پرونده در ۹۰ رشته و در بخش تجربه کانادایی تعداد ۸۰۰۰ پرونده پذیرفته می‌شود.

از ابتدای سال ۲۰۱۵ مبنای پذیرش متقاضیان ورود سریع خواهد بود. امروزه حجم تقاضای زیادی برای اخذ ویزای توریستی کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال به دلیل بسته شدن نیروی متخصص و کارآفرینی کبک به وجود آمده است.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

نیروی متخصص فدرال برنامه خود را بر اساس توانایی متقاضی در زمینه تخصص تحصیلی و سابقه کار کسب شده و همچنین نیاز بازار کار و اقتصاد کانادا ایجاد کرده است. مسافران این پرواز خارجی که قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را دارند برای واجد شرایط شدن و مهاجرت کردن به موارد زیر نیاز دارند:

ـ دارای یک سال سابقه کار تمام وقت در یکی از ۵۰ رشته اعلام شده طی ده سال گذشته

ـ دارای مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی با توجه به نمره و امتیاز مشخص شده

ـ تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در مقطع PHD و یا داشتن پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی

ـ به همراه داشتن پول کافی هنگام ورود به کانادا

ـ نداشتن سوء پیشینه و گذراندن بخش مدیکال

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

متقاضیان ویزای توریستی کانادا باید ۶۷ امتیاز از فاکتورهای مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا را کسب کنند که به شرح ذیل می‌باشد:

ـ تحصیلات: کسب ۲۵ امتیاز از این بخش

ـ زبان خارجه: کسب ۲۸ امتیاز که شامل ۲۴ امتیاز از زبان اصلی و ۴ امتیاز از زبان دوم می‌شود.

ـ تجربه کار: کسب ۱۵ امتیاز از این بخش که اکتساب حداقل ۹ امتیاز ضروری است.

ـ سن: کسب ۱۲ امتیاز از این بخش

ـ پیشنهاد شغلی: کسب ۱۰ امتیاز از این بخش

ـ انطباق‌پذیری در کانادا: کسب ۱۰ امتیاز از این بخش

شما می توانید برای مشاهده ی تعرفه و قیمت ویزای کانادا به سایت آژانس هواپیمایی سام سیر مراجعه کنید.

سقف پذیرش و لیست مشاغل جدید کانادا از تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ شروع شده و متقاضیان ویزای کانادا قبل از برنامه‌ریزی برای این پرواز خارجی باید به این مشاغل توجه داشته باشند. در این لیست که ۵۰ رشته پذیرش می‌شود، ارزیابی مدارک توسط یک موسسه کانادایی ضروری است.

در نتیجه اگر قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید برای شروع به ارزیابی مدارک خود توسط یک موسسه کانادایی و همچنین مدرک زبان آیلتس نیاز دارید.

برای متقاضیان ویزای کانادا باید بگوییم که روند بررسی مدارک فدرال به سه بخش تقسیم می‌شود و با در نظر گرفتن حجم تقاضاها و بسته شدن نیروی متخصص کبک می‌توان شاهد سرعت بیشتری در تکمیل ظرفیت بود.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

لیست مشاغل فدرال

بطور کلی پذیرش در این ۵۰ رشته برابر با ۲۵۰۰۰ نفر می‌باشد که بصورت میانگین ۱۰۰۰ نفر در هر رشته می‌توانند مشغول به کار شوند.

متقاضیان ویزای کانادا باید بدانند که رشته‌های ذکر شده را نمی‌توان به عنوان تضمینی برای قبولی در نظر گرفت زیرا متقاضیان زیادی وجود دارند که به دلیل ندانستن قوانین مربوط به مشاغل و نیروی انسانی کانادا و نداشتن وکیل، پرونده آن‌ها در سال‌های گذشته رد شده است.

پس اگر رویای مهاجرت با پرواز خارجی کانادا و اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید بهتر است برای قبولی، پرونده و لیست مدارک مورد نیاز ویزای تخصصی را از طریق آزمون و خطا و یا جستجو در اینترنت و استفاده از تجربه نادرست دیگران تهیه و ارسال نکنید. دارندگان ویزای کانادا می‌دانند که لیست مدارک را سفارت کانادا بصورت کلی برای تمام کشورهای دنیا ارائه می‌دهد اما این مدارک نسبت به هر کشوری تغییر پیدا می‌کند.

به همین دلیل کشور کانادا سفارت‌های ناحیه‌ای را برای ارائه خدمات در اختیار کشورها قرار داده است. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای پرواز خارجی کانادا، اطلاعات و تجربه‌های کافی را از قوانین بدست آورید که شرط اصلی قبولی پرونده شما محسوب می‌شود.