این پست دروغ 13 (شوخی) بود و مطالب آن صحبت ندارد البته جز برگزیده شدن سایت گردشگری مکانبین در جشنواره وب ایران

همه چیز با یک ایمیل به دپارتمان Google Street View آغاز شد.(گوگل استریت ویو یا نمای خیابان گوگل، یک تکنولوژی است که عکس‌های سراسرنما را در گوگل ارث و گوگل مپ برای خیابان‌ها قابل دیدن می نماید.) در آغاز سال 2014 میلادی یکی از اعضای تیم سایت گردشگری ایران – مکانبین با دیدن نقشه آنلاین کشورهای تحت پوشش Google Street View (بعد از کلیک لینک سایت را اسکرول کنید تا نقشه آنلاین را ببینید) و اینکه ایران جز این کشورها نیست پیشنهاد داد تا ایمیلی مبنی بر پیشنهاد همکاری با گوگل برای پیاده سازی طرح و عملیاتی کردن Street View در ایران یا برخی از شهرهای بزرگ ایران به گوگل ارسال کنیم.

تقریبا همه اعضا به این پیشنهاد خندیدند اما این عضو خوشدل (البته به زعم ما – در آنزمان- خیال پرداز) پیگیری های خود را آغاز کرد او بیش از 90 ایمیل به سرویس های مختلف گوگل فرستاد. البته گفتنی است که او بعد از 10 ایمیل دیگر با سایرین درباره ارسال این ایمیل ها چیزی نگفت، چون ثمره ای جز استهزاء برای او نداشت.

حتی خود او هم وقتی که ایمیلی از گوگل در پاسخ به او ارسال شده بود را دید، باور نکرد و با شک و تردید ایمیل را به دیگران نشان داد. حدس اول ما اسپم بودن ایمیل بود اما همه چیز درست به نظر می رسید. خلاصه آنکه بعد تماس های مکرر و چند گفتگو تصویری آنلاین ما هم به باور رسیدیم و در نهایت دو نفر از اعضای تیم راهی دوبی برای ملاقات های حضوری شدند.

تیم مذاکره کننده گوگل از ما خواست تا این خبر پیش از قطعی شدن در هیچ جایی درج نکند تا اینکه دیروز گوگل نیوز این خبر را با تیتر () منتشر کرد و ما اجازه گفتن این خبر خوب را به شما یافتیم. این دومین موفقیت مکانبین بعد از کسب مقام اول در جشنواره وب ایران در گروه گردشگری و سفر (رای گیری مردمی) است.

الان تمام گروه سایت گردشگری مکانبین، سرمست از این اتفاق عجیب و باورنکردنی پس از گرفتن چند نسخه بتا از بناهای تاریخی سمنان و خیابان های اطراف آن قرار است فردا میدان انقلاب را تصویربرداری کنند و پس از تکمیل آموزش های اولیه در ایران، به کشوری که گوگل آن را مشخص خواهد کرد برای آموزش های نهایی سفر کنند.

خواستیم این شادی رو پس از قطعی شدن خبر با شما در میون بذاریم اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید خبر را که روز گذشته در Google News  منتشر شد بخوانید

سایت گردشگری ایران و گوگل

سایت گردشگری ایران و گوگل

عکس مربوط به بنای تاریخی دروازه ارگ سمنان است.

برای شما عزیزان هم سال موفقیت آمیزی رو آرزو می کنیم و دوباره تقاضا می کنیم در روز طبیعت (13 به در) حواسمون به طبیعت باشه

برای دیدن عکس ها در سایز یزرگ روی عکس ها کلیک کنید

گوگل استریت ویو ایران

گوگل استریت ویو ایران

گوگل استریت ویو ایران

گوگل استریت ویو ایران