نکاتی که باید قبل از سفر به دبی بدانید

دبی یکی از توریستی ترین شهرهای جهان است و در مسائل و موارد مختلفی در دنیا رکورد دار است. مثلا بلندترین برج دنیا در دبی واقع شده است و پر رفت و آمدترین فرودگاه بین المللی کره زمین نیز در دبی قرار گرفته است. اما با این حال که این همه در جهان صحبت از دبی می شود و این همه در مورد خوبی های آن گفته می شود، باز هم یک سری موارد درباره سفر به دبی وجود دارد که اکثر توریستان از آن ها بی اطلاعند. ما در ادامه می خواهیم این نکاتی که حتما باید قبل از سفر به دبی بدانید را به شما بگوییم.

شما نباید حتما میلیونر باشید تا بتوانید به دبی سفر کنید

اغلب دبی را به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان می شناسند، اما واقعیت این است که با کمترین بودجه هم می توان به دبی سفر خوبی داشت. خیلی کارها در تور دبی می توان انجام داد تا هزینه های سفر به دبی کاهش پیدا کند. برای مثال می توان در دبی به جای تاکسی با مترو تردد کرد، می توان از مراکز خرید ارزان تر دبی خرید کرد، می توان از امکانات تفریحی رایگان دبی استفاده کرد، می توان در رستوران های ارزان دبی غذا خورد و از این گذشته، می توان از سواحل رایگان دبی بازدید کرد و در یک کلام ارزان به دبی سفر کرد.

تاریخچه دبی جذاب تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید

اکثر توریستانی که به دبی سفر می کنند، به خاطر مراکز خرید لوکس و اماکن تفریحی مدرن و آسمان خراش های بی نظیر دبی است که این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. اما جالب است که بدانید جذابیت های دبی فقط به این موارد محدود نمی شود. به شما توصیه می کنیم که حتما در تور دبی نوروز 99 از موزه هایی مثل موزه اتحاد و موزه دبی دیدن کنید و حتما سری هم به مرکز ارتباط فرهنگی شیخ محمد دبی بزنیدو حتما یک اجرای جالب را هم در اپرا دبی تماشا کنید تا آشنایی بیشتری با تاریخ و فرهنگ دبی پیدا کنید.

دبی بهشت غذا است!

خوشبختانه باید بگوییم که رستوران های دبی بسیار متنوع هستند و شما همه نوع رستورانی، از رستوران های ارزان گرفته تا رستوران ها سنتی و حتی رستوران های مدرن و بین المللی را می توانید در دبی پیدا کنید و بنا بر شرایط خود، یکی از آن ها را برای غذا خوردنتان انتخاب کنید. جالب است که بدانید یک جشنواره غذا در سال 2020 هم قرار است در دبی برگزار شود که در آن می توانید انواع و اقسام غذاهای دبی را زیر یک سقف امتحان کنید و بیشتر با غذاهای خوشمزه دبی آشنا شوید.

دبی به طرز غیر قابل باوری، یک شهر پیشرو است!

اگر شما هم این باور را دارید که دبی به خاطر نفت پیشرفت کرده است، این باور را به دست فراموشی بسپارید! چراکه دبی یک شهر کاملا پیشرو است که اقتصاد بسیار پیچیده ای دارد و فقط به فروش نفت وابسته نیست. جالب است که بدانید دولت امارات متحده عربی، در حال کار با کمپانی ها و شرکت های به روز دنیاست تا ماشین های بدون راننده، تاکسی های پرنده و خیلی از تولیدات مدرن دیگر را در دبی راه اندازی کند. حتی قرار است که یک سیستم حمل و نقل در دبی راه اندازه شود که دبی و ابوظبی را ظرف مدت 12 دقیقه به هم وصل کند! از این گذشته دبی در صنعت گردشگری و معاملات تجاری نیز گام های موثری در سال های اخیر برداشته است و از هر نظر می توان گفت که یک شهر کاملا آینده نگر است.

روزهای جمعه و شنبه، روزهای آخر هفته در دبی هستند!

روز جمعه برای بیشتر شهروندان دبی، روز تعطیل به حساب می آید. دلیلش هم این است که مسلمانان برای نماز جمعه دور هم جمع می شوند و این روز را روز کاری به حساب نمی آورند. نکته مهمی که در مورد جمعه های دبی وجود دارد، این است که مترو دبی در روز جمعه از ساعت 10 صبح شروع به کار می کند. نکته دیگر اینکه پنجشنبه ها و جمعه شب ها، مراکز خرید شلوغ تر از همیشه می شوند و معمولا تا نیمه شب، مملوء از جمعیت هستند.

دبی می خواهد از نظر امکانات تفریحی با اورلاندو در فلوریدا رقابت کند!

اورلاندو در فلوریدا، شهری است که پر از اماکن تفریحی است که یکی از آن ها والت دیزنی ورلد یا شهربازی والت دیزنی است. این شهر از نظر امکانات تفریحی، حرف اول را در جهان می زند، اما به تازگی با یک چالش جدید رو به رو شده است و آن چالش هم، رقابت با شهر زیبای دبی است! در واقع باید بگوییم که از وقتی که 4 شهربازی مدرن در سال 2016 در دبی اففتاح شد، رقابت رسمی دبی با اورلاندو مشخص شد و این روزها وقتی صحبت از یک شهر تفریحی جذاب می شود، نام دبی بیشتر از نام اورلاندو به میان می آید. از این گذشته، قرار است که 12 سرسره و یک برج بزرگ به بزرگترین پارک آبی دبی اضافه شود و احتمالا همین روزهاست که پارک آبی آتلانتیس دبی، عنوان بزرگترین پارک آبی جهان را از آن خود کند و در نتیجه آن، توجه جهانیان بیشتر به دبی جلب شود.

دبی یکی از امن ترین شهرهای جهان است

جالب است که بدانید امارات متحده عربی دومین کشور امن جهان است. خوشبختانه باید بگوییم که دبی یکی از امن ترین شهرهای جهان است و جرم های خیابانی در آن به ندرت اتفاق می افتد. به خاطر همین هم شما می توانید با خیال راحت به دبی سفر کنید و در هر ساعت از شبانه روز که دلتان خواست، بدون دغدغه تاکسی بگیرید و در مناطق گردشگری دبی قدم بزنید!

قرار است که یک برج بلندتر از برج خلیفه در دبی ساخته شود!

دبی شهری است که می خواهد همیشه بهترین ها را داشته باشد! همان طور که می دانید همین الان بلندترین برج دنیا یعنی برج خلیفه با 828 متر ارتفاع، در دبی واقع شده است. اما دبی به این برج راضی نبوده است و به همین دلیل، مهندسان در حال کار در دبی هستند تا یک برج بلندتر به ارتفاع 928 متر را در دبی بسازند. جالب است که بدانید ساخت این برج در سال 2020 کامل می شود و قرار است که یک هتل، یک رستوران و یک سری باغ عمودی را در خود جای دهد. البته این را هم بگوییم که یک برج هم در عربستان سعودی در حال ساخت است که با نام برج جده شناخته می شود و آن هم قرار است که در سال 2020 افتتاح شود. این برجی که از آن صحبت می کنیم، یک کیلومتر ارتفاع دارد و به همین دلیل، احتمالا امسال عنوان بلندترین برج جهان به برج جده در عربستان سعودی داده می شود و دبی در این رقابت، از عربستان سعودی جا می ماند!