نکاتی که رعایت آنها در سفر با هواپیما ضروری است

بسیاری از ما علاقه مندیم تا با خرید بلیط هواپیما به مسافرت خود بپردازیم. هواپیما به دلیل داشتن امکانات و سرعت همیشه جز وسایل حمل و نقل محبوب مسافران بوده است. از هر 10 نفری که به مسافرت می پردازند، 7 نفر علاقه مندند تا با تهیه بلیط هواپیما به مسافرت خود بپردازند. سفر با هواپیما تنها  خرید بلیط آن وطی کردن یک مسیر خاص نیست. در سفر با این وسیله نقلیه عظیم الجثه می بایست آداب و قوانینی را رعایت کنید. در این آداب و قوانین، مسافر باید تمامی سعی خود را انجام دهد تا آسیبی به هواپیما نرساند و موجب آزار سایر مسافران نشود.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

قصد داریم در این مطلب به رعایت نکات ضروری در سفرهای هواپیمایی بپردازیم. با مطالعه این مطلب به راحتی می توانید سفر با هواپیما را با شادمانی عجین کنید. مطالعه این نوشته به 7 دقیقه وقت نیاز دارد.

اندازه وسایل

اندازه وسایلی که در هواپیما با خود به همراه دارید، بسیار حائز اهمیت است. اندازه وسایلی که در کابین به همراه دارید، نباید بیشتر از حد معمول باشد که محفظه بالای سر شما را پر کند. بزرگ بودن وسایل شما در کابین می تواند جای وسایل سایر مسافران را اشغال نماید. در این مواقع می توانید وسایل بزرگ خود را به قسمت بار هواپیما تحویل دهید و وسایل مورد نیاز و ضروری خود را درون کیف دستی کوچک به همراه داشته باشید.

در هنگام خرید بلیط هواپیما به میزان باری که در آینده با خود به همراه می برید توجه کنید. میزان بار اضافه می تواند شما را مشمول جریمه کند و هزینه های سفر شما را افزایش دهد. این کار بسیار ساده است قبل از پرواز بلیط خود را چک کنید و میزان بار دریافتی را مشاهده نمایید. برای این که چمدان های سبک تری داشته باشید، از برداشتن وسایل غیر ضروری دوری نماید.

خواباندن صندلی ممنوع

اگر جز افرادی هستید که مایلید در هنگام استفاده از هواپیما صندلی خود را بخوابانید، حتما به نفر پشت سری اطلاع دهید. خواباندن صندلی به صورت ناگهانی می تواند مشکلات زیادی را برای نفر پشت سری ایجاد کند. تصور کنید نفر پشت سری در حال خوردن غذا و یا استراحت باشد. خواباندن صندلی شما به صورت یهویی می تواند باعث واژگونی غذا و یا مزاحم استراحت نفر عقبی شود.

از صندلی کنار راهرو استفاده کنید

چنانچه در زمان پرواز به سرویس بهداشتی احتیاج داشتید، بهترین گزینه برای شما استفاده از صندلی کنار راهرو است. با استفاده از صندلی های کنار راهرو دیگران را آزار و اذیت نخواهید کرد.

با مهمانداران مهربان باشید

بسیاری از مسافران بر این باورند که مهمانداران باعث تاخیر هواپیما و یا بد مزه بودن غذا ها هستند. توجه داشته باشید مهمانداران هواپیما مانند تمام مسافران از تاخیر و غذای بی نمک خوششان نمی آید. در هنگام استفاده از هواپیما با این عزیزان مهربان باشید.

از عطر و ادکلن استفاده نکنید

استفاده از عطر و ادکلن در هنگام پرواز باعث آزار و اذیت سایر مسافران خواهد شد. تصور کنید تمام مسافران از عطر و ادکلن در زمان پرواز استفاده کنند، چه حسی به شما در فضای بسته دست خواهد داد؟ عطرهای زیاد موجب آزار و اذیت شما نمی شود؟ همانقدر که نباید در هنگام پرواز تن شما بوی بد بدهد، از استفاده زیاد عطر و ادکلن دوری کنید. به جای عطر و ادکلن زیاد می توانید از لباس های تمیز و شسته شده استفاده کنید.

همیشه هم صحبت بودن خوب نیست!

بسیاری از مسافران ترجیح می دهند به جای هم صحبت شدن با نفر بغلی موزیک گوش دهند و یا مطالعه نمایند. در این مواقع باید حواستان باشد که نفر بغل دستی به چه کاری مشغول است تا بتوانید با آن به درستی ارتباط بگیرید. در این ایام که ویروس کرونا همیشه در کمین است، بهتر است با افراد هم صحبت نشوید. دم و بازدم می تواند باعث انتقال این ویروس شود.

تیک بان خرید آنلاین بلیط

تیک بان خرید آنلاین بلیط

صبر پیشه کنید

بعد از اتمام مسافر بسیاری از مسافران تا رسیدن اتوبوس حمل مسافر اقدام به ایستادن در راهرو می کنند. این کار می تواند برای مسافرانی که در صندلی خود نشسته اند ایجاد مزاحمت کند. حتی الامکان صبر کنید تا اتوبوس حمل مسافر برسد و به ترتیب از نزدیکترین خروجی از هواپیما خارج شوید.

مراقب کرونا باشید

یکی از مهمترین نکاتی که در سفرهای هوایی باید به آن توجه کنید، نداشتن کرونا است. قبل از پرداختن به سفر و خرید بلیط هواپیما حتما آزمایشات لازم را انجام دهید که از ابتلا به این ویروس مطمئن شوید. ممکن است در بسیاری از مواقع شما فردی ناقل باشید و دیگران را درگیر خود کنید. توصیه می کنیم، حتی الامکان از پرداختن به سفرهای غیر ضروری خودداری کنید. اگر نیاز به سفر دارید، حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید. ماسک بزنید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

عزیزان کادر درمان برای از بین رفتن ویروس کرونا شبانه روز در حال تلاش هستند. تلاش این عزیزان را با تصمیمات نادرست از بین نبریم.

خرید بلیط از سایت های معتبر

در این مطلب به مواردی اشاره کردیم که باید در زمان استفاده از هواپیما آنها را رعایت کنید تا سفری دلنشین را برای خود و سایر مسافران رقم بزنید. با استفاده از این تکنیک ها می توانید به راحتی هرچه تمام تر به مسافرت خود بپردازید. خرید بلیط از سایت های معتبر می تواند به آرامش شما در طول سفر بیفزاید. با توجه اینکه سایت های زیادی در دست سودجویان است، توصیه می کنیم از سایت های معتبری مانند تیک بان، علی بابا و مستر بلیط استفاده کنید. تیک بان، علی بابا و مستر بلیط جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور هستند.

در بین سایت های بیان شده تیک بان توانسته با ارائه خدماتی نوین و ارزان نامی نیکو از خود در بین سایر رقبا به جا بگذارد.

تیک بان به عنوان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما با بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری می نماید. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.