نکات لازم برای سفری به مشهد مقدس    

ما در هر زمانی که نام مشهد به گوشمان می‌رسد اولین چیزی که یادآوری میشود ، حرم امام رضا است. این یادآوری حس خوبی را در دل ما به وجود می‌آورد. و به همین دلیل هرساله زائران داخلی و خارجی زیادی به مشهد سفر می‌کنند. البته مشهد اماکن دیدنی و تفریحی زیادی هم دارد ، که می تواند در کنار حال معنوی‌تان سفر خوشی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. هرساله نزدیک به 27 میلیون زائر ایرانی در کنار 2 میلیون زائر خارجی در کنار هم به مشهد سفر می‌کنند.  ما در این مطلب سعی داریم تا شما سفری به یاد ماندنی به مشهد داشته باشید.

سفر به مشهد

سفر به مشهد

موقعیت جغرافیایی 

مشهد مرکز خراسان رضوی است ، وسعت آن 351 کیلومتر مربع است. از نظر جغرافیایی در شمال شرقی ایران است. شهرستان مشهد از 4بخش تشکیل شده است: مرکزی ، احمدآباد ، رضویه ، طرقبه.

سوغاتی چه ببریم؟ 

وقتی داریم در خیابان‌های مشهد و یا در مراکز تجاری آن قدم می‌زنیم، همیشه مغازه‌هایی با ویترین‌هایی که پر است از زعفران به چشم می‌خورد. پس از سوغاتی‌های مشهد می‌توان به زعفران ، زرشک ، نبات ، ادویه و … از سوغاتی‌های معنوی هم به چادر ، ترمه ، مهر و… اشاره کرد.

آب‌وهوای مشهد 

مشهد آب‌وهوایی معتدل و سرد و خشک دارد. این شهر در زمستان بسیار سرد و در تابستان بسیار گرم است.

و به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به مشهد اواخر بهار و اوایل پاییز است ، و اگر با شلوغی و گرانی مشکلی ندارید در این زمان‌ها مشهد آب‌و‌هوای بسیار خوبی دارد. در تابستان به دلیل این که تعطیلات است هم شلوغ است هم بسیار گرم است ، و در روز دما به 40 درجه می‌رسد.

قیمت و هزینه

هتل

به دلیل اینکه مشهد شهریست که هرساله زائران زیادی به آن سفر می‌کنند ، هتل‌های زیادی در سطح شهر وجود دارد و شما می‌توانید با خیال راحت نسبت به هزینه‌ای که برای هتل در نظر دارید انتخاب‌های متنوعی داشته باشید.

خوردنی ها

در مشهد شما می‌توانید  با هر سلیقه‌ای بهترین رستوران مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعضی از رستوران‌های خوب می‌توان به پسران کریم و رضایی اشاره کرد.

جاذبه‌های شهر مشهد

ـ حرم امام رضا (ع)

ـ آرامگاه فردوسی

ـ آرامگاه نادرشاه

البته اماکن بیشتری وجود دارد از جمله مراکز خرید متنوعی که در سطح شهر هست ، می‌توانید سفر خوشی را برای خود رقم بزنید.

تورهای مشهد

شما می‌توانید از همین الان که این متن را خواندید برای تهیه تور مشهد 99 اقدام کنید. شما با مراجعه به سایت شیپور،  می‌توانید انواع تور مشهد شیپور را مشاهده کنید و تعطیلات خوبی را برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید تور مشهد در عید 99 را با تنوعی بالا مورد بررسی قرار دهید و انتخاب خوبی داشته باشید.

انواع تور مشهد 

تور مشهد در دو دسته زمینی و هوایی عرضه می‌شود.

تورهای زمینی و هوایی مشهد مقدس با قیمت‌های متفاوتی موجود است. و این تفاوت به عواملی مانند هتل ، زمان موردنظر شما و امکانات تور بستگی دارد. شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه به تورهای لحظه آخری هم فکر کنید که در لینک زیر لیست آن وجود دارد :

انواع تور ارزان مشهد