نکات مهم سفر به مشهد را در اینجا بخوانید!

مشهد؛ پایتخت مذهبی ایران

 مشهد از شهرهایی است که می‌توان گفت در هیچ فصل و زمانی بدون مسافر و گردشگر نیست. دیرزمانی است که به واسطه حضور مرقد امام رضا (ع)، زائران زیادی را هر ساله در آغوش خود می‌پذیرد. این شهر علاوه بر جنبه زیارتی، جنبه‌های تاریخی و تفریحی نیز دارد که موجب شده در سال‌های اخیر گردشگران در برنامه زیارتی خود جایی برای بازدید از این مکان‌ها هم باز می‌کنند. مسافران از شهرهای مختلف به صورت هوایی و یا زمینی به این شهر سفر می کنند. بلیط هواپیما اهواز مشهد ، بلیط هواپیما تهران مشهد، بلیط هواپیما کیش مشهد و… از جمله پرفروش ترین بلیط های هواپیما به این مقصد می باشد. در این مقاله یک سری نکات جهت سامان دادن بهتر سفرتان جمع آوردیم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. با کی‌سفر همراه باشید.

بلیط هواپیما مشهد

بلیط هواپیما مشهد

چطور وسایلمان را در سفر مشهد گم نکنیم؟

برای همه ما حداقل یک بار پیش آمده که وسیله‌ای را گم کنیم یا جا بگذاریم. بی حواسی گریبان همه ما را گرفته است پس دور از ذهن نیس که در سفر نیز این اتفاق بیافتد. یکی از متداول‌ترین اشتباهات در سفر گم کردن یا جا گذاشتن چمدان در فرودگاه است. برای کم شدن این اشتباه راهکارهایی به شما می‌دهیم.

اولین راهکار قرار دادن اسم و مشخصات و یا کارت ویزیت خود در جیب جلو چمدان است که یابنده بتواند راحت شما را پیج کرده و به دستتان برساند. همچنین می‌توانید آدرس و نام هتلی که قرار است در آن‌جا مستقر شوید را نیز بنویسید و در جیب چمدان قرار دهید تا در صورت پیدا کردن به آدرس شما فرستاده شود. علاوه بر این‌ها داشتن یک عکس از محتویات درون چمدان قبل از بستن دربش مدرکی می‌شود که در صورت گم شدن مالکیت شما را ثابت کند. به علاوه این توصیه‌ها یک سری توصیه‌ها هستند که شاید تکراری به نظر برسند اما همواره مفیدند. مثلا اینکه چمدان‌هایتان را دوباره و چند باره چک کنید. قبل از خارج شدن از فرودگاه یا هر مکان دیگر تعداد چمدان را بشمارید. اگر تعداد چمدان‌هایتان زیاد باشد یا خانوادگی سفر می‌کنید احتمال گم کردن یا جا گذاشتن آن‌ها بیشتر می‌شود. سعی کنید دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا روند بازرسی چمدان‌ها سر وقت انجام شود و شما دچار استرس و سردرگمی نشوید.

خرید بلیط هواپیما مشهد

خرید بلیط هواپیما مشهد

اقلامی که در سفر هوایی مشهد ممنوع است!

ممنوعیت‌های مواد و اشیا برای ورود به هواپیما به دو قسمت ممنوعیت کابین و انبار تقسیم می‌شود. از جمله موادی که ورودشان به کابین ممنوع است انواع سلاح‌های گرم، انواع فشنگ‌ها، خمیردندان، انواع اشیا برنده، قوطی و بطری اسپری، شامپو، انواع کرم، حشره کش، اسپری، موچین، ژل خوش‌بو کننده، عطر، لاک ناخن و لاک پاکن، ناخن‌گیر، ابزار تعمیر، در بطری بازکن، میل بافندگی، قیچی، داروهای ژلاتینی، ریش‌تراش و تیغ و… .

قوانین فرودگاهی در سفر به مشهد

سفر به مشهد

سفر به مشهد

وزن بار و چمدان‌های شما باید از یک سری قوانین و شروطی گذر کند. مثلا حداکثر باری که به عنوان یک انسان بزرگسال می‌توانید با خود داشته باشید 20 کیلوگرم است. و حدکثر بار مجاز برای کدکان زیر دو سال 10 کیلوگرم است؛ البته نوزادان می‌توانند یک کالسکه تاشو نیز داشته باشند. افراد ناتوان و معلول نیز علاوه بر بار 20 کیلوگرمی می‌توانند یک صندلی چرخ‌دار با اندازه استاندارد با خود داشته باشند. علاوه بر این‌ها هر فرد می‌تواند ساکی به وزن 5 کیلوگرم با خود به درون کابین ببرد. البته باید قبل از سوار شدن، ساک را به قسمت پذیرش نشان دهد تا اجازه حمل بگیرد. اگر هم اقلامی مثل طلا و جواهرات دارید بهتر است با خود به داخل کابین ببرید و یا می‌توانید آن را با مراجعه به واحد پذیرش بیمه کنید.

توضیح درباره بیمه مسافرتی در سفر به مشهد

بیمه‌نامه مسافرتی تعریف می‌شود پوشش صدمات بدنی و بیماری که بعد شروع سفر به خارج از کشور خود را نشان دهد و موجب شود که ما درخواست امداد از طرف بیمه و یا نمایندگان آن کنیم. همانطور که از تعریف متوجه شدید بیمه نامه مسافرتی تنها مختص به سفر خارجی است. برای سفرهای داخلی می‌توانید از بیمه‌های حوادث فردی و یا گروهی استفاده کنید. اگر با تور به مشهد می‌روید در صورت بروز حادثه شرکت بیمه‌کننده تور، با رعایت شرایط و مندرجات بیمه‌نامه، مسئولیت جبران خسارات را دارد. واضح است که حداکثر میزان غرامتی که بیمه می‌پردازد به میزان حق بیمه‌ای است که آژانس مسافرتی برگزارکننده به ازای هر مسافر پرداخته است.  براساس ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده از این پوشش بیمه‌ای برای برگزارکنندگان تور اجباری است.

رزرو اینترنتی بلیط مشهد

رزرو اینترنتی بلیط مشهد

شماره تلفن‌های ضروری مشهد

بهتر است قبل از سفر به مشهد این شماره‌ها را جایی یادداشت کنید یا در گوشی خود ذخیره کنید تا  در صورت نیاز سردرگم نشوید. شماره تلفن های ثابت هفت رقمی‌اند که با قرار دادن عدد 3 در ابتدای شماره، هشت رقمی می‌شود. در نهایت باید پیش شماره 051 را اضافه کنید. با جستوجوی عبارت هتل ارزان مشهد در گوگل و یا مراجعه به سایت کی سفر به راحتی می توانید لیستی از شماره تلفن های هتل های دلخواه خود را نیز بیابید تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانید با مسئول پذیرش هتل ارتباط برقرار نمایید.

آتش نشانی: 125
اتفاقات آب و فاضلاب : 122

اتفاقات برق : 121

اتفاقات گاز : 194

اطلاعات پرواز : 199

اطلاعات تلفن : 118

اطلاعات خبري : 113

اورژانس : 115

پليس : 110

تاكسي بي سيم : 133

روابط عمومي راه و ترابري : 141

روابط عمومي شهرداري : 137

سازمان بيمه خدمات درماني : 143

اورژانس سرپرستي : 8630020

بیمارستان آريا : 8-2229094

بیمارستان ابن سينا : 7610011

بیمارستان امام رضا(ع) : 9-85430331

مديريت پايانه : 8599091

تلفنخانه پايانه : 9-8599001

دفتر امانت پایانه : 8599003

شركت مسافربري سير وسفر : 8597227

شركت مسافربري سير وسياحت : 8591503

آژانس هواپیمایی عماد سیر خراسان : 9-8765098

اطلاعات راه آهن : 139

انبار توشه راه آهن : 2228538

انبار كالا راه آهن : 2004244

تلفنخانه راه آهن : 9-2224681

راه آهن : 1-2004740

هواپيمايي ايران ارتور : 5-8409011