هتل ها دارای چه قسمت هایی هستند ؟

هتل ها از بخش های متفاوتی تشکیل شده اند که هر کدام از این بخش ها خدمات مخصوص به خود را ارئه می دهد. با این حال تلاش هتل ها بر این است که میهمانان خدماتی مشابه خانه خود دریافت کنند. برای استفاده از سرویس های که در هر بخش به میهمانان داده می شود می توانید با استفاده از برگه موجود در کنار تلفنی که در اتاق شما وجود دارد به بخش مربوطه به صورت مستقیم تماس بگیرید و یا از طریق تماس با بخش پذیرش هر درخواستی که دارید را ارائه دهید.

برای آگاهی از اینکه هر هتلی چه امکاناتی دارد و از چه بخش هایی تشکیل شده می توانید با مراجعه به سایت رزرواسیون آریا و جستجو نام هتل مورد نظر در صفحه هر هتل در قسمت امکانات مشاهده کنید که هتل مورد نظر شما دارای چه امکاناتی می باشد.

رزرو هتل تهران

رزرو هتل تهران

اما مهمترین بخش های یک هتل که میهمانان با آنها سر و کار خواهند داشت :

بخش رزرواسیون 

رزرواسیون تنها بخش هتل است که میهمانان قبل از ورود به هتل با آن ارتباط خواهند داشت. شما از طریق این بخش می توانید اتاق مورد نظرتان را رزرو کنید. بعد از رزرو ممکن است بخواهید اتاق را تغییر دهید یا به تعداد اتاق ها اضافه کنید و یا نام میهمان را تغییر دهید و شاید هم قصد کنسل کردن رزرو را داشته باشید، برای انجام تمام این کار ها باید با رزرواسیون هتل در تماس باشید.

بخش پذیرش

در هنگام ورود به هتل اولین جایی که باید به آن رجوع کنید بخش پذیرش است. با مراجعه به این بخش و ارائه برگه تاییدیه رزرو، کارمند پذیرش فرم پذیرش را به شما خواهد داد و شما بعد از تکمیل فرم و تحویل مدارک شناسایی می توانید اتاق را تحویل بگیرید. دقت داشته باشید که در هتل هایی مثل هتل استقلال تهران که دارای منظره به سمت شهر و به سمت کوه است و دارای طبقات زیادی است، اگر می خواهید اتاق شما دارای منظره خاصی باشد یا در طبقات بالای هتل باشد و یا رو به خیابان پر سر صدا نباشد همینجا و قبل از دریافت اتاق، این موارد به کارمند پذیرش بگویید.

خانه داری

مهمترین وظیفه این بخش نظافت اتاق میهمان می باشد. اگر در ابتدای ورود با نظافت اتاق مشکل داشتید فورا به این بخش اطلاع دهید. همچنین صبح ها در صورت ترک اتاق با قرار دادن برگه ” اتاق نظافت شود ” در پشت درب اتاق بخش خانه داری اتاق را برای شما نظافت خواهد کرد. اگر نیاز به دمپایی، حوله و یا لوازم بهداشتی داشتید باید با این بخش تماس بگیرید. در برخی از هتل های پنج ستاره مثل هتل پارسیان آزادی تهران ممکن است میهمان در طول روز چند بار درخواست نظافت اتاق و خدمات دیگر از بخش خانه داری داشته باشد، در این هتل ها به سرعت و بدون مشکلی درخواست میهمانان پاسخ داده می شود.

بخش تاسیسات

میهمانان بیشتر برای دو موضوع با بخش تاسیسات تماس می گیرند. یکی در فصل گرما به علت کار نکردن سیستم سرمایشی و دیگری در فصل سرما به علت کارنکردن سیستم گرمایشی. با این حال سرویس های این بخش بیشتر برای حفظ و نگهداری خدمات عمومی هتل مثل آسانسور ها به کار میرود.

خدمات اسپا

خدمات اسپا شامل استخر، سونا، جکوزی و ماساژ می شود. در اکثر هتل ها میهمانان برای استفاده از این خدمات باید هزینه جداگانه ای پرداخت نمایند.

بخش رستوران و کافی شاپ

میهمانان با این بخش ها بیشتر برای دریافت سرویس در اتاق در تماس هستند. البته در کافی شاپ هتل ها انواع نوشیدنی های سرد و گرم و در رستوران هتل ها انواع غذا ها بدون نیاز به تماس ارائه می شود با این حال اگر می خواهید سفارشتان را در اتاق خود میل کنید می توانید از طریق تماس درخواست خود را مطرح کنید.