سفری خاطره انگیز به کوبا

کوبا یکی از کشورهای شناخته شده در قاره آمریکا است که در بخش جنوبی کشور آمریکا قرار گرفته است. کوبا از چند مجمع الجزایر تشکیل شده و در دریای کارائیب قرار دارد. هاوانا مرکز این کشور بوده و یکی از شهرهای گردشگری مشهور در جهان شناخته می شود. همه روزه گردشگران بسیاری برای سفر به کوبا از اقصی نقاط جهان تور اختصاصی این کشور را خریداری کرده و خود را برای سفر به کوبا مهیا می کنند. این کشور به سواحل سفید نیز مشهور است. خوشبختانه کوبا به لحاظ شرایط اقتصادی و فرهنگی رشد بسیار زیادی کرده و یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در جهان به شمار می رود. البته شهرت کوبا به اندازه دیگر کشورهای گردشگری مشهور در جهان نیست. اما به نوبه خود جاذبه های بی نظیر و بکری را در خود جای داده است. کوبا بهشت اجناس کلاسیک و قدیمی است. اگر به شهرهای قدیمی و کلاسیک علاقه مند هستید، می توانید با سفر به کوبا در خیابان های این کشور قدم بزنید و از سفر به کوبا نهایت لذت را ببرید.

سفر به کوبا

سفر به کوبا

با فرهنگ مردم کوبا بیشتر آشنا شوید

مردم کوبا اکثرا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و زبان های محلی تا حدودی از بین رفته اند. مردم کوبا مردمانی دست و دل باز و مهمان نواز هستند. با این حساب در سفر به کوبا، از مهمان نوازی و برخورد خوب مردمان این کشور لذت خواهید برد. یکی از آداب و رسوم مردم کوبا به خصوص در زمان احوال پرسی، شیوه خاص احوال پرسی آن ها می باشد. به این ترتیب که مرد ها با هم دست می دهند و زن ها صورت یکدیگر را می بوسند. این نوع سلام و احوال پرسی در میان مردم این کشور بسیار مرسوم می باشد. در سفر به کوبا، حتما با این خصلت مردم کوبا مواجه خواهید شد که بسیار اهل بحث کردن هستند و هیچ گاه از بحث با شما خسته نمی شوند. یکی از ویژگی های خوب مردم کوبا، توجه به کارهای گروهی است. آن ها به جامعه بیشتر از فردیت اهمیت می دهند و تلاش می کنند، فرزندان خود را طوری پرورش دهند که منافع جمع و گروه را بر منافع شخصی خود ارجحیت دهند. البته خورده فرهنگ های دیگری نیز در بین مردم کوبا مرسوم است که در سفر به کوبا می توانید با آن ها بیشتر آشنا شوید.

فرهنگ مردم کوبا

فرهنگ مردم کوبا

بهترین جاذبه های گردشگری در سفر به کوبا

شاید نام کوبا را به عنوان یک کشور گردشگری کمتر شنیده باشید؛ اما این کشور نیز جاذبه های گردشگری بی نظیری را در خود جای داده است. شاید شهر هاوانا مرکز کوبا، شهرت بیشتری نسبت به دیگر شهرهای کوبا در گردشگری داشته باشد. از جمله مهمترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری این کشور می توانیم به جاذبه های گردشگری نظیر شهر قدیم هاوانا، ساحل وارادرو، شهر ترینیداد، شهر Guardalavaca، ساحل بهشت، کایو کوکو، پارک ملی وینال، شهر باراکوآ، گردشگاه ساحلی The Malecon، سانتا کلارا، قلعه سن پدرو دل مورو، شبه جزیره زاپاتا، کلیسا جامع سن کریستوبال، میدان توپخانه، قلعه قدرت واقعی، میدان قدیمی Plaza Vieja، میدان سن فرانسیسکو، خیابان ابیسپو، مالکون، قلعه سن کارلوس کابانا، ساختمان ملی کپیتول، موزه ملی هنرهای زیبا، گذر پرادو، تئاتر بزرگ هاوانا، میدان انقلاب و یادبود خوزه مارتی، میرامار، سواحل شرقی و …. اشاره کنیم. این ها تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری این کشور می باشند. اگر شما هم می خواهید از این منطقه بکر و زیبا در قاره آمریکا بازدید کنید، توصیه می کنیم، همین حالا تور کوبا را در ریسمون خریداری کرده و مهیای یک سفر خاطره انگیز شوید. همچنین اگر می خواهید با فرهنگ و تاریخ و تمدن کوبا آشنا شوید، می توانید برای سفر به این کشور تور ریسمون را رزرو نمایید. قطعا از سفر به کوبا و بازدید از جاذبه های گردشگری و توریستی هاوانا پشیمان نخواهید شد.

جاذبه های گردشگری کوبا

جاذبه های گردشگری کوبا