همه چیز در مورد ویزای شینگن

معاهده شینگن یک قرارداد است که در سال ۱۹۸۵ بین چند کشور امضا شد؛ با این معاهده، ورود ساکنین کشورهای اروپایی، بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آنها کم شود. بنابراین ویزای شینگن برای کسانی است که ساکن یا اتباع کشورهای محدوده شینگن نیستند و می‌خواهند به این محدوده وارد شوند.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

کشورهای عضو شنگن

۲۶ کشور عضو معاهده شینگن عبارتند از: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.

البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا(غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می‌توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

گرفتن ویزای شینگن

گرفتن ویزای شینگن

سامانه سیستم VIS  چیست؟

با راه‌اندازی سیستم «وی آی اس» در یازدهم مهر ماه ۱۳۹۱ قوانین گرفتن ویزا و ورود به شینگن یکپارچه‌تر شد. VIS سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است، اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می‌شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‌گیرد.

انواع ویزای شینگن

چهار نوع ویزای شینگن صادر می‌شود که در اینجا با آنها آشنا خواهید شد:

ویزای نوع C

اکثر ویزای مورد درخواست ایرانی‌ها، ویزای توریستی و نوع C آن است.

ویزای نوع A

ویزای ترانزیت است، یعنی مسافر نمیتواند از فرودگاه خارج شود، فقط میتواند در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را عوض کرده و به کشوری خارج از شینگن برود.

ویزای نوع B

ویزای عبور است؛ یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند.

ویزای نوع D

ویزای بلندمدت است که معمولا تاجران و بازرگانان از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طی سال چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

کجا ویزای شینگن بگیریم و در این زمینه راهنمایی شویم؟

ما به شما توصیه میکنیم برای اخذ ویزای شینگن به مرجع ویزای شینگن مراجعه نمایید زیرا این مرجع اولین و معتبرترین وبسایت نیازمندی در این خصوص میباشد که با جمع آوری و معرفی کارشناسان و مشاوران متخصص در امور ویزای شینگن جهت راهنمایی تخصصی ویزای شینگن و انجام تمامی امور مربوط به این مقوله، نقش پل ارتباطی امن میان خدمات دهندگان امور ویزای شینگن و افرادی که به دنبال منبعی معتبر میگردند تا به تمامی فعالان مجرب این شاخه دسترسی داشته باشند و بتوانند خدمات ایشان را مقایسه نموده و در نهایت بهترین کارگزار یا خدمات دهنده ویزای شینگن را انتخاب نمایند بازی میکند.

مراحل دریافت ویزای شینگن

مراحل دریافت ویزای شینگن

مراحل دریافت ویزای شینگن

·       تماس و مشاوره رایگان با مراکز معتبر و متخصص در امور ویزای شینگن که از طریق مرجع ویزا-شینگن.نت معرفی میگردند و سپردن تمامی مراحل اخذ ویزای شینگن به دست متخصصان مجرب این مراکز

ـ  ارائه مدارک مورد نیاز ویزای شینگن که با تماس با کارشناسان مرجع ویزا شینگن جزییات این مدارک دقیقا برای شما توضیح داده خواهد شد..

ـ  گرفتن وقت سفارت برای یکی از کشورهای مورد نظر حوضه شنگن به صورت آنلاین, حضوری و یا از طریق مراکز معتبر و سپس مصاحبه توسط مسئول پرنده شنگن

ـ  مصاحبه از طریق سفارت و افسر پرونده

ـ دو هفته انتظار برای اخذ ویزا در صورت قبولی در مصاحبه

نکته: بهتر است قبل از آماده کردن مدارک برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید. درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر، به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی به مسافر داده می‌شود. سفارت معمولا وقت عادی به مسافر می‌دهد، بنابراین بهتر است از ۲ ماه قبل سفر برای تعیین وقت اقدام کنید.

منبع: ویزا شینگن.نت