ویزای شینگن چگونه و از کجا؟

به طور کلی، در صورتیکه شما نیاز به ویزای شنگن دارید باید درخواست خود را برای سفارت و یا کنسولگری ناحیه شنگنی که قصد بازدید دارید ارسال نمایید.

شما اگر به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید حتما میدانید 26 کشور عضو محدوده شنگن کدامند البته در مطالب دیگر مرکز ویزای شینگن به صورت جامع به کشورهای عضو شنگن پرداخته ایم. در این مطلب سعی داریم به چگونگی دریافت و کلیات ویزای شینگن بپردازیم.

بازدید بیش از یک ناحیه شنگن

در صورتیکه شما قصد بازدید از بیش از یک منطقه شنگن را دارید باید درخواست را برای سفارت یا کنسولگری شنگن مقصد ارسال نمایید.

در صورتیکه شما قصد دارید تقریبا در یک زمان از چندین ایالت شنگن بازدید نمایید باید درخواست خود را برای سفارت  یا کنسولگری کشور شنگنی که در اول وارد ان شدید ارسال نمایید.

درخواست ویزای شنگن

درخواست ویزای شنگن باید حداقل 15 روز کاری پیش از سفر ارسال شود. به طور کلی با یک درخواست می توانید بیش از 3 ماه از کشور خارج شوید.

مرکز ویزای شینگن کجاست؟

مرکز ویزای شینگن همان جاییست که شما میتوانید تمامی امور 0 تا 100 دریافت ویزای شینگن را همراه با کارشناسان و مشاوران مجرب و معتبری که این مرکز به شما معرفی مینماید به انجام برسانید.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

اگر شما تمایل به دریافت ویزای شنگن دارید این مدارک مورد نیاز است:

ـ ارائه گذرنامه یا سند مسافرت دیگر با ویزایی با حداقل دو صفحه خالی. ذرنامه یا سند مسافرت باید در 10 سال گذشته صادر شده است.گذرنامه باید برای حداقل سه ماه بعد از تاریخی که شما کشور را ترک می نمایید معتبر باشد.

ـ ارائه فرم درخواست ویزای شنگن تکمیل شده و امضا شده.

هر فرد در سفر باید یک فرم تقاضای جداگانه داشته باشد.فرم های کودکان زیر 18 سال باید توسط والدین و یا قیم امضا گردد.

ـ ارائه یک عکس که مطابق با الزامات هلند

ـ در کشورهایی که سیستم اطلاعات ویزا به نورد شده است زمانی که شما درخواست ویزا می دهید از شما اثر انگشت گرفته می شود.درخواست های گروه های خاص همانند کودکان زیر 12 سال از این شرط معاف اند.

ـ در زمان ارسال درخواست ویزا هزینه را بپردازید

ـ در صورتیکه در خواست خود را برای دفاتر ارائه دهنده خدمات خارجی ارسال نمودیده هزینه سرویس را پرداخت نمایید.

پردازش درخواست ویزای شینگن

به عنوان یک قاعده کلی تصمیم گیری در مورد درخواست ظرف 15 روز صورت می پذیرد.

این دوره درصورت نیاز به مدارک اضافی و یا پردازش درخواست در موارد فردی تا 30 روز و در موارد خاص تا 60 روز ادامه می یابد. برخی کشورهای شنگن برای صدور ویزای برخی اتباع کشورهای خاص  نیاز به مشورت دارند و روند مشاوره ممکن است تا 7 روز طول بکشد.

چگونه ویزای شینگن بگیریم

چگونه ویزای شینگن بگیریم

ورود و اقامت در منطقه شنگن

ویزای شنگن اقامت کوتاه مدت به طور خودکار به شما حق ورود به کل مناطق شنگن را نمی دهد .در قسمت کنترل مرزها احتمالا مجبور به ارائه اطلاعاتی نظیر هدف از سفر ،مدت اقامت و …شوید.همچنین باید قادر باشید اثبات نمایید که بودجه کافی برای پرداخت هزینه ها در طول اقامت در منطقه شنگن را دارید.برای مثال در هلند این مبلغ حداقل €34 برای هر فرد درروز است.

در برخی از موادر پس از بررسی مدارک ممکن است از ورود  دارنده ویزا به منطقه شنگن ممانعت شود.

بنابراین به شما توصیه می شود تا کپی از کلیه مدارکی که برای درخواست ویزا مورد نیاز است (به عنوان مثال دعوت نامه ها،تاییدنامه سفر،بیمه درمانی،اسناد بیانگر هدف از اقامت ) این مورد کمک می نماید تا روش کنترل مرزی اسانترباشد و از تاخیر جلوگیری شود.

مهر شنگن در اسناد سفر شما

در صورتی که درخواست ویزای شما از سمت سفارت و یا کنسولگری مورد قبول باشد در اسناد سفر  شما مهر و یا تمبر شنگن می خورد.این مهر به دولت شنگن امکان ارزیابی برنامه،تاریخ ارسال برنامه و ارزیابی را می دهد. این تمبر هیچ پیامدهای قانونی ندارد..زمانی که ویزا صادر می شود برجسب ویزا بر روی مهر شنگن جای می گیرد . گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی فاقد این مهر می باشند.

رد ویزا و درخواست تجدید نظر

در صورت رد درخواست شما نامه ای رسمی امتناع از صدور برای شما ارسال می گردد.شما حق درخواست تجدید نظر برای کشور صادرکننده ویزای شنگن را دارید.در نامه رد درخواست روش درخواست تجدید نظر و محدودیت زمانی تسلیم درخواست تجدیدنظر اعلام می گردد.در نامه رد درخواست دلیل معتبر برای رد درخواست اعلام می شود.