چرا نباید برای رزرو هتل به تعداد ستاره‌های آن توجه کرد؟

یکی از اقداماتی که قبل از سفر به خارج از کشور باید انجام دهیم، رزرو هتل خارجی با خدمات خوب و قیمت مناسب است. امروزه کیفیت خدمات هتل‌ها بر اساس تجربه مسافران در سایت‌های بررسی و رزرواسیون هتل سنجیده می‌شود. گردشگران هنگامی که می‌خواهد هتلی را برای اقامت خود در طول سفر انتخاب کنند، به نظرات مشتریان قبلی در سایت‌ها و فضای مجازی توجه می‌کنند.

به طور سنتی، بهترین شاخصه کیفیت خدمات هتل‌ها تعداد ستاره‌های آنان بوده است. در عصر مدرن امروز، طبقه‌بندی هتل‌ها بر اساس ستاره آن‌ها، جایگاه خود را از دست داده است و ملاک مسافران امروزی، نقد و بررسی آنلاین است. هنگامی که مسافران هتل ایده‌آل خود را می‌خواهند انتخاب کنند، به نظرات و انتقادات کاربران این‌گونه سایت‌ها تکیه می‌کنند. هتلداران نیز از طریق این وبسایت‌ها کیفیت خدمات خود را تبلیغ می‌کنند و مشتریان بالقوه را مورد هدف قرار می‌دهند.

اما ستاره هتل‌ها چه معنایی دارند؟ چه کسانی تعیین می‌کنند هر هتل چند ستاره داشته باشد؟ آیا این نوع طبقه‌بندی در همه کشورها یکسان است؟

در حقیقت، تفاوت‌های فرهنگی، اقتصادی و قوانین کشورهای مختلف موجب شده است، یک سیستم واحد برای طبقه‌بندی و رتبه‌بندی هتل‌ها وجود نداشته باشد. اگرچه می‌گویند هیچ کتابی را از جلد آن قضاوت نکنید، گاهی مسافران به دلیل کمبود وقت مجبور هستند هتل‌ها را بر اساس ستاره فیلتر کنند و یکی از آن‌ها را به سرعت انتخاب کنند. ستاره هتل‌ها از طریق مقایسه امکانات و کیفیت خدمات آن‌ها با رقبایشان به آنان داده می‌شود.

itours-hotel

itours-hotel

آیا در آینده سیستم واحد جهانی برای رتبه‌بندی هتل‌ها ایجاد می‌شود؟

رسیدن به این هدف کمی دشوار بنظر می‌رسد. در واقع گردشگران در کشورهای مختلف انتظارات متفاوتی دارند و هر کشوری مقررات و زیرساخت‌های خاص خود را در صنعت گردشگری دارد. قوانین گردشگری بر اساس نیاز گردشگران و جامعه، مدام در حال تغییر و اصلاح است.

برای اینکه صنعت گردشگری در همه جا قابل دسترس و پایدار باشد، همه هتل‌ها باید حداقل استانداردهایی را داشته باشند. هتل‌ها هرچه امکانات بیشتر و خدمات بهتری در اختیار مسافران قرار دهند، سفر برای آن‌ها خوشایندتر و اقتصادی‌تر خواهد بود.

در رزرو هتل به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر قصد انجام سفر چند روزه دارید، باید جایی را برای اقامت انتخاب کنید، که شما و همراهانتان از آنجا لذت ببرند. اقامتگاهی که انتخاب می‌کنید باید علاوه‌بر راحتی و امکانات، قیمت مناسبی هم داشته باشد. در هنگام رزرو هتل، به نکات زیر توجه کنید:

موقعیت هتل

مرکز شهر

موقعیت مکانی هتل یکی از مهمترین فاکتورهایی است، که باید در انتخاب هتل در نظر بگیرید. اگر مقصد سفر شما شهر شلوغی است، تمرکز خود را روی هتل‌هایی بگذارید که در مرکز شهر قرار دارند، در این صورت می‌توانید به‌راحتی و رایگان به نقاط مختلف مرکز شهر دسترسی داشته باشید. مثلا با رزرو هتل استانبول در مرکز شهر دسترسی به بسیاری از مراکز تفریحی و جاذبه‌های دیدنی مقصد بسیار آسان‌تر خواهد بود.

خارج شهر

اگر تصمیم گرفته‌اید، هتل‌های خارج شهر را رزرو کنید مطمئن شوید که در اطراف شما چند مرکز دیدنی وجود دارد؛ مثلا مناطقی را انتخاب کنید که نزدیک دریاچه است و بتوانید قایق اجاره کنید؛ یا نزدیک به مزرعه باشید تا کودکان شما بتوانند از نزدیک حیوانات را تماشا کنند و به آن‌ها غذا بدهند؛ یا در نزدیکی قلعه‌ای در خارج از شهر اقامت کنید تا تاریخ آن منطقه را کشف کنید.

رتبه‌بندی و قیمت

قیمت هتل با تعداد ستاره‌های هتل در ارتباط است؛ ستاره هتل‌ یکی از شاخصه‌های کیفیت خدماتی است که آن هتل ارائه می‌دهد. بطور کلی، هر چه ستاره هتل بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر است. هنگام رزرو، به بسته‌های تخفیفی و فروش ویژه هتل‌ها توجه کنید؛ مخصوصا هتل‌هایی که صبحانه رایگان دارند، یا all-inclusive و فول بورد هستند.

بهتر است کمی وقت بگذارید و وبسایت هتل مورد نظرتان را مطالعه کنید تا از امکانات، تسهیلات و اتاق‌های هتل مطلع شوید.

نوع و موقعیت اتاق‌های هتل

بیشتر هتل‌ها اتاق‌های راحت برای خانواده‌ها فراهم کرده‌اند، که در آن‌ها تخت یک‌نفره یا مبل تخت‌خواب‌شو برای کودکان در نظر گرفته شده است. ممکن است بخواهید پنجره اتاق شما رو به مناظر طبیعی و زیبا باز شود. موقعیت اتاق، نوع و تعداد تخت‌ها در قیمت اتاق تاثیر دارند.

ررزو آنلاین هتل

رزرو آنلاین هتل و بلیط هواپیما خارجی حس خوبی در شما ایجاد می‌کند، چرا که آسان و سریع است. سایتی را برای ررزو آنلاین هتل انتخاب کنید که معتبر باشد. در سایت‌های رزرواسیون آنلاین هتل، می‌توانید تصاویر، امکانات، تسهیلات و انواع اتاق‌های هتل را مشاهده کنید؛ شما می‌توانید هتل‌های مختلف را با هم مقایسه و بعد اقدام به رزرو کنید.