14 مورد از تماشایی ترین جاذبه های طبیعی اروپا

در ایتالیا مناظر تماشایی بسیاری قرار دارد که هرساله گردشگران تور ایتالیا را به خود جذب می کند. طبیعت بکر، خرابه های باستانی، فرهنگ غنی این کشور مورد توجه گردشگران این کشور قرار می گیرد. با سام سیر همراه شوید تا به بررسی جاذبه های ایتالیا از شمال به جنوب بپردازیم.

پنج سرزمین | Cinque Terre

این سرزمین افسانه ای بی شک جزء جاذبه های بی نظیر ایتالیا محسوب می شود. این شهر صخره ای مناسب برای ماهیگری بوده که در منطقه ی Liguria قرار دارد. شهرهای مونته روسو آل ماره، ریوماجیوره، ورنازا، مانارولا و کورنیگلیا این سرزمین را تشکیل داده اند. تاریخ غنی در هر پنج شهر دیده می شود. شایان ذکر است که راهی که برای رسیدن به این پنج سرزمین درنظر گرفته شده است کمی پرپیچ و خم و دشوار است.

گردشگران تور ایتالیا همچنین می توانند به وسیله ی قطار به این منطقه بروند. هتل هایی که در این منطقه قرار دارند دارای قیمت بالایی می باشند به همین دلیل توصیه می شود افرادی که قصد سفر به پنج سرزمین را دارند بسیار زودتر از موعد مقرر برای خرید تور ایتالیا و رزرو هتل اقدام نمایند.

پله های ترکی در سیسیل | Scala dei Turchi, Sicily

این پله ها در واقع صخره هایی سفید رنگ هستند که در ناحیه ی جنوب سیسیل قرار دارند. به دلیل سنگ های رسوبی این صخره ها چنین شکلی به خود گرفته اند. این تراس طبیعی نتیجه ی موج های اقیانوسی و بادهای شوری است که طی چندین سال شکل گرفته است. نام گذاری این پله ها به دلیل ورود دزدان دریایی ترک به این مسیر در قرون گذشته می باشد. در تور ایتالیا خود هرگز این صخره های سفید و زیبا را از دست ندهید.

آبشارهای آسیابی در توسکانی | Terme di Saturnia, Tuscany

چشمه های آب گرم طبیعی درست مانند جاذبه های دیگر ایتالیا شهرت بسیاری دارد. در تور ایتالیا علاوه بر دریاچه های پر آب، قله های پوشیده شده از برف، سواحل زیبا و … حمام های طبیعی و آب گرم این آبشارها را از دست ندهید. منطقه ی Maremma یکی از مناطقی است که می توانید معروف ترین چشمه های آب گرم را در آن جا ببینید. استخرهای متفاوتی را می توانید در مسیر آبشارهای آسیابی ببینید. گردشگرانی که علاقه به آب درمانی در این چشمه ها را دارند حتما در تور ایتالیا به این ناحیه نیز سفر کنند.

مجمع الجزایر مادالنا در ساردینیا | Archipelago della Maddalena, Sardinia

این مجمع الجزایر در شمال ساردینیا قرار دارد. از نگاه گردشگران این مجموعه بهشتی ترین سواحل را به خود اختصاص داده است. سنگ های ساحل بسیار زیبا بوده و جنسشان از گرانیت نقره ای می باشد. آب شفاف و فیروزه ای رنگ آن گردشگران را به خود جذب می کند. بهترین راه برای اینکه بتوانید با تور ایتالیا از این منطقه بازدید کنید، استفاده از قایق است.

کستلوچیو د نوکریا در اومبریا | Castellucio di Norcia, Umbria

در میان کوهستان آپنینی که در مرکز ایتالیا واقع شده است، روستایی کوچکی با این نام به چشم می خورد. گل های وحشی این روستا از شهرت بسیاری برخوردار است. این مکان بهترین طبیعت را برای عکاسی مسافران دارد. گل های بسیاری در این روستا به چشم می خورد که از میان آن ها می توان به عدس، شبدر، خشخاش، نرگس، آفتاب گردان و بنفشه اشاره کرد. زیبایی این منطقه در فصل بهار دو چندان می شود.

ساحل آمالفی در کامپانیا | Amalfi Coast, Campania

نوار ساحلی که در این ناحیه وجود دارد بی شک از تماشایی ترین جاذبه های طبیعی ایتالیا است که از آن جا می توانید دید خوبی نسبت به شهرها و روستاهای اطراف داشته باشید. دریای تیرنی نیز از منظره ی بالای تپه دیده می شود. این ناحیه یکی از بهترین جاهایی خواهد بود که شما می توانید در آن جا قدم بزنید.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

خوشمزه ترین غذاهای مارسی

این شهر شاید در مقابل پاریس کمتر شناخته شده باشد اما جاذبه های بسیاری دارد. این شهر بندری جزء دومین شهرهای بزرگ فرانسه می باشد که در جنوب قرار گرفته است. بیشتر افراد هنگام خرید تور فرانسه به پاریس می اندیشند. مارسی جاذبه های تاریخی و هم چنین غذاهای لذیذی دارد. در این مقاله می خواهیم شما را غذاهای مارسی آشنا کنیم تا در تور فرانسه از آن ها غافل نمانید.

سوپ ماهی بویابس | Bouillabaisse

مناطقی که در نزدیکی دریا باشند حتما دارای غذاهای خوشمزه ی دریایی هستند. سوپ ماهی بویابس نیز یکی از آن هاست. این سوپ جزء غذاهای محبوب مردم محلی مارسی می باشد. سوپ ماهی بویاپس جزء غذاهای سنتی این شهر حساب می شود. ملوانان این سوپ را به کرات سفارش می دهند و به همین دلیل نان دیگر این غذا سوپ ملوان هم می باشد.

این سوپ بسیار مقوی بوده و برای پخت آن از ماهی های گوناگونی استفاده می شود. اگر با تور فرانسه به مارسی سفر کردید حتما این سوپ ها را در وعده ی غذایی خود بگنجانید. در بندر قدیمی مارسی می توانید طعم اصلی سوپ ماهی بویاپس را بچشید.

صدف خوراکی | Moules Marinière

افرادی که طعم غذاهای دریایی را دوست دارند می توانند صدف خوراکی را در شهر مارسی امتحان کنند. این غذا همراه با سیب زمینی با مقدار زیاد سرو می شود. شهر بندری مارسی بهترین جایی است که می توانید صدف خوراکی را در آن جا امتحان کنید. با تور فرانسه به مقصد مارسی می توانید به رستوران های دریایی شهر رفته و این غذا را همراه با سبزیجات معطر به عنوان میان وعده و حتی غذای اصلی میل کنید.

سس ایولی | Aïoli

در کنار غذاهای خوشمزه ی شهر مارسی حتما سس ایولی را نیز امتحان کنید. این سس مدیترانه ای از ترکیباتی مانند روغن زیتون، سیر و … درست شده است که کاربرد بسیاری در شهرهای بندری از جمله مارسی دارد. این سس به ویژه در کنار غذاهای گوشتی و دریایی سرو می شود. در تهیه ی این سس از تخم مرغ نیز استفاده می شود اما طعمی کاملا متفاوت با مایونز دارد.

تاپناد | Tapenade

تاپناد از دیگر غذاهای محبوب شهر مارسی می باشد که هنگام سفر خود با تور فرانسه آن را از دست ندهید. این غذا نوعی پوره ی زیتوان می باشد که نام آن تاپنا است. ترکیباتی مانند گیاه کبر، زیتون ساه، ماهی کولی و زیتون سابیده شده در تهیه ی تاپناد به کار می رود. این پوره در کنار اکثر غذاها و یا همراه با نان تست سرو می شود. اگر با تور فرانسه از مارسی دیدن کردید این پوره ی خوشمزه را سفارش دهید.

پانیس | Panisse

این نان(کیک) برگرفته از کیک ایتالیایی فریناتا می باشد که به طور معمول در اشکال گرد و کوچک سرخ می شوند. گاهی اوقات درون شکر غلتانده می شود تا ظاهری مانند پیراشکی داشته باشد. اما عموما همراه با سس سرو می شود که طعمی شور دارد. در تور فرانسه خود می توانید پانیس را سفارش داده و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

پیتزا | Pizza

همه ی ما با پیتزا و تاریخچه ی این غذا آشنایی داریم. مارسی به دلیل موقعیت بندری که دارد تاثیر زیادی از فرهنگ و آشپزی ایتالیا، اسپانیا و شمال آفریقا گرفته است. با تور فرانسه و حضور در مارسی می توانید یک غذای ایتالیایی میل کنید. شمار بسیاری از ساکنان مارسی دارای اصالت ایتالیایی می باشند که به وسیله ی بندر وارد این شهر شده اند.

پاچه و سیرابی | Pieds Paquets

یکی از غذاهای معروف و محبوب اهالی مارسی و همینطور ایرانی ها پاچه و سیرابی بوده که برگرفته از کشورهای مدیترانه ای می باشد. این غذا بیشتر در مارسی و شهرهای دیگر جنوبی فرانسه سرو می شود که شباهت بسیاری با کله پاچه خودمان دارد. با تور فرانسه به بندر قدیمی مارسی رفته و در رستوران های محلی این غذا را میل کنید.

پیسالادی یِر| Pissaladière

در نهایت با پیسالادی یر آشنا شوید که غذایی بین پیتزا و شیرینی تارت می باشد. اصالت این غذا به شهر نیس بازمی گردد اما در شهرهای مختلف از جمله مارسی نیز سرو می شود. این خمیر در مقایسه با خمیر پیتزاهای دیگر ضخامت بیشتری دارد. روی پیتزا از موادی مانند زیتون سیاه، ماهی کولی و پیاز داغ  قرار می گیرد. در سفر خود به شهر زیبای مارسی این غذا را در برنامه ی غذایی خود قرار دهید.