7 تا از بهترین رستوران های استانبول و خاورمیانه

اگر قصد دارید به کشورهای خاورمیانه سفر برید و نمی دانید هنگامی که به آن کشورها وارد می شوید برای خوردن یک وعده غذایی باید به کدام رستوران بروید پیشنهاد می کنم ادامه مقاله را حتما بخوانید. تصمیم گرفته ایم با توجه به تجربه که بدست آوردیم در مورد برخی از کشور و شهرهایی خاورمیانه که توریست و گردشگپذیر هستند صحبت کنیم.

1- ترکیه پیشرفت ترین کشور در خاورمیانه

در سال های اخیر ایرانی های زیادی برای تفریح و گردش به کشور ترکیه سفر می کنند. استانبول بعنوان یکی از شهرهای پربازدید شناخته شده است. شهری با تنوع فرهنگ و آداب و رسوم گوناگون که مسافران بسیاری در سال به خود جذب کرده است.

بهترین رستوران های استانبول و خاورمیانه

بهترین رستوران های استانبول و خاورمیانه

تنگه بسفر یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی شهر به حساب می آید اما چرا ؟ دلیل اصلی جاذبه تنگه بسفر این است که شهر را به دوبخش اروپایی و آسیایی تقسیم کرده اند.

علاوه برجاهای دیدنی و تفریحی که می توانید سفر عالی  و پر از ماجرا را برای خودتان برنامه ریزی کنید. رستوران های استانبول هم بعنوان بخشی از تفریحات خودتان در نظر بگیرید.

رستوران مژگان بهترین های استانبول

اگر برای بار اول است که به ترکیه خصوصا استانبول می روید  و نمی دانید بعد از تفریحات مهیج برای خوردن یک وعده غذایی به کجا بروید پیشنهاد می کنم به رستوران مژگان بروید. اما برای اینکه بیشتر  تنها این رستوران نیست که خوشمزه ترین غذاها را برای مشتریان سرو می کند٬ رستوران و کافه های دیگری هم وجود دارد.

اگر می خواهید با بهترین رستوران های استانبول آشنا شوید پیشنهاد می کنم روی لینک کلیک کنید و یک یا چندتا از بهترین ها در سفر به استانبول انتخاب کنید.

 

2- بیروت عروس خلیج فارس٬ زیباترین شهر لبنان

کمتر شهری در لبنان هست که به زیبایی بیروت وجود دارد. شهری زیبا در دل لبنان که دورتادور آنرا دریای زیبا و چشم نوازی احاطه کرده است. همچنین بیروت بعنوان یکی از بندرگاه های معروف لبنان و همچنین مهم ترین مرکز فرهنگی کشورهای عربی شناخته شده است.

بهترین رستوران های استانبول

بهترین رستوران های استانبول

اما ایرانی های زیادی به عشق خوردن یک نوع از غذاهای معروف پا به این شهر می گذارند. غذاهای مانند بابا قانوش٬ شیش تاووک٬ کیبه نایه٬ مناقیش٬ تبوله٬ فتوش و از همه خوشمزه تر شاورماست. حتما این سوال براتون پیش اومد که کدوم رستوران ها جزء بهترین های شهر بیروت هستند؟

بهترین و معروف  ترین رستوران های جزیره بیروت که طرفداران بسیار زیادی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ـ رستوران Em Sherif

ـ رستوران Barbar

ـ رستوران Abdel Wahab

ـ رستوران لیزا

ـ رستوران لیلا

ـ رستوران Abu Naim

3- آشنایی با خوشمزه ترین رستوران های ارمنستان

ارمنستان یکی از زیباترین کشورهای خاورمیانه شناخته شده است  که سالانه مسافران و گردشگران بسیاری به خود جذب می کند. از جاذبه های دیدنی و تفریحی که در هرکدام از شهرهای ارمنستان وجود دارد می توان به معبد گارنی٬ کلیسای گغارت٬ شهر مذهبی اجمیازین٬ شهر جرموک و شهر صورتی اشاره کرد. لذت بخش ترین سفر را می توانید برای خودتان رقم بزنید. اما نگرانی بسیاری از مسافران ندانستن اینکه بعد یا قبل از تفریح برای خوردن یک غذای لذیذ به کدام رستوران بروند.

رستوران های ارمنستان مانند تمام کشورهای دارای لوکس ترین و ارزان ترین های هستند. لوکس ترین رستورانهای کشور ارمنستان به نام های آریا٬ پروانه٬ شرپ٬ لاواش و رستوران لیمون اشاره کرد.

4- مشهد، توریستی شهر ایران

شهرالرضا یکی از بزرگترین و توریستی ترین شهرهای ایران محسوب می گردد. شهری با جاذبه گردشگری بسیار دیدنی و مکانی زیارتی که مسافران بسیاری سالانه وارد می شوند.

جاهای دیدنی شگفت انگیز  مشهد مانند مسجد گوهرشاد٬ گنبد سبز٬ خواجه مراد٬ باغ نادری مشهد٬ خانه تاریخی داروغه٬ خانه تاریخی ملک٬ خانه تاریخی اردکانی٬ خانه کوزه کنانی٬ بقعه هارونیه٬ پارک طبیعی هفت حوض٬ بند گلستان٬ سد کارده و غارکارده٬ غار بیمار و دریاچه چشمه سبز و ارغوان دره می توان اشاره کرد.

بهترین رستوران های خاورمیانه

بهترین رستوران های خاورمیانه

اما خوشمزه های مشهد که علاوه بر گردشگران ایرانی٬ گردشگران خارجی زیادی برای حتی یکبار تست کردن به این شهر وارد میشوند. برای خوردن چنین غذاهای خوشمزه ای باید با رستوران های مشهد آشنا باشید تا هیچگونه مشکل و دغدغه ای نداشته ای باشید.

از جمله رستوران های مشهد می توان به رستوران پسران کریم٬ معین درباری٬ تندوور٬ ارم٬ سیدجاغرق٬ اطلسیه٬ نسیم لبنان و سدروس مشهد اشاره کرد.

خوشمزه های خاورمیانه به یاد داشته باشید

خاورمیانه دارای کشورهای با قدمت چند صدساله که دارای فرهنگ غنی٬  رنگ و وارنگ است که مسافران و گردشگران بسیاری برای دیدن و تفریح کردن وارد این کشورها می شوند.

کشورهای همانند ارمنستان٬ ترکیه٬ لبنان و ایران که قدمت 1000 ساله دارند و دارای جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیاری هستند. در این مقاله تلاش کردیم در مورد تمام جاذبه های و خوشمزه ها صحبت کنیم.