آبشار شکرآب در نزدیکی روستای آهار از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات در میان دره‌ای سرسبز و دیدنی واقع شده است. شکرآب باغستانی است ییلاقی و باصفا در غرب دره آهار که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی های آن افزوده است. روستای شکرآب و مسیرهای غربی آن که منتهی به شهرستانک است محلی برای سیاحت و شکار شاهان قاجار نیز بوده است.

وجود رودخانه ای زلال، کوه های مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، این نقطه را به منطقه‌ای پر بازدید تبدل کرده است.

آبشار پرآب این روستا یکی از زیباترین مناظر طبیعی آن است. همچنین آبشاری فصلی موسوم به آبشار چهل پله در دامنه های کوه قلعه دختر آهار قرار دارد که شامل مجموعه ای از آبشارهای زیبا است.

مسیر دسترسی به این آبشار از طریق جاده لشگرک به دوراهی لواسان و فشم می‌باشد. روستای شکرآب در فاصله 13 کیلومتری فشم قرار دارد. 4کیلومتر مانده به فشم یک دوراهی قراردارد که مسیر سمت چپ به اوشان، باغ گل، ایگل، آهار و شکرآب منتهی می شود. بعد از فشم به سمت اوشان، روستای آهار واقع است. از این نقطه به بعد حدود دو ساعت پیاده روی نیاز است.

بعد از روستای آهار منطقه ییلاقی شکرآب قرار دارد. در میانه راه باغ‌های فراوان گیلاس و آلبالو دیده می‌شوند. مسیر آهار به آبشار شکرآب یکی از مسیرهای دیدنی و جذاب تهران است که با داشتن طبیعتی زیبا پذیرای میهمانان و گردشگران فراوانی است.

در مسیر آبشار امامزاده ای واقع است که مدفن امامزاده سید زاهد و سید طاهر است و بنای آن مربوط به زمان قاجاریه است. آبشار شکرآب آهار به فاصله 10 دقیقه ای از امامزاده سید طاهر شکرآب قرار گرفته است.

پیشنهاد ویژه

از روستا تا امامزاده راه مالرو مشخصی وجود دارد كه در دو راهی ها، راهنمایی هایی شده است.

زیباترین فصل های بازدید از این روستا بهارست به دلیل وجود شکوفه های گیلاس و همچنین فصل پاییز به دلیل وجود برگ های رنگارنگ.

در قهوه خانه جنب امامزاده می توانید از دیزی یا سایر غذاهای موجود لذت برید.

به دلیل اینکه گوگل مپ مسیر آبشار را تشخیص نمی داد، روستای آهار پین شده است کافی است شما واژه "تهران" را در زیر نقشه بنویسید و گت دایرکشن را بزنید مسیر مشخص می شود همینطور می توانید بسته به اینکه کجای تهران هستید پین سبز رنگ یعنی مبدا را تغییر دهید تا مسیر جدید معرفی کند