پارک بعثت در جنوب تهران واقع است. این پارک با مساحت حدود 53 هکتار در سال 1352 خورشیدی ایجاد شده و تحت پوشش سازمان پارک ها نگهداری می شود.

بوستان بعثت  از بوستان‌های شهری است که در کنار ترمینال جنوب قرار دارد و از این جهت محل استراحتگاه بسیاری از مسافران تهران به شمار می‌آید.

بوستان بعثت دارای 3 ورودی شمالی، جنوبی و شرقی می باشد. فاصله این پارک تا نزدیکترین ایستگاه بی.آر.تی که ایستگاه مولوی است 2.2 کیلومتر و تا نزدیکترین ایستگاه مترو که مترو ترمینال جنوب است 900 متر است.

پارک بعثت درواقع اولین مجموعه تفریحی و ورزشی است که در جنوب تهران، در دوره پهلوی دوم بنا شد و تاثیر مهمی در بهبودی شرایط هوای جنوب تهران داشت و نیز به عنوان مرکزی برای تفریح‌ مورد توجه اهالی خیابان‌های جنوبی تهران بود.

سپیدار، نارون، چنار، سرو، توسکا، بلوط، کنار، زبان گنجشک، ارغوان، اقاقیا، بیدمجنون، صنوبر و کاج از جمله گونه های گیاهی موجود در بوستان بعثت می باشند.

پارک بعثت دارای 2 دریاچه پرورش ماهی، قایقرانی و آبیاری پارک است.  دریاچه، جزیره ای را دربرگرفته است که لانه های پرندگان در آن جای گرفته و محل اجتماع و پرورش اردک و غاز است و همچنین قایق ها در کنارش پهلو می گیرند.

پارک همچنین‌، دارای امکانات تفریحی پیشرفته مثل قطار سراسری است که امکان دیدن بخش‌های مختلف پارک را فراهم می کند.

تجهیزات رفاهی پارک بعثت شامل رستوران‌، نمازخانه، آبنما، کتابخانه، گلخانه (4 عدد)، آمفی تاتر روباز، زمین بازی کودکان، درمانگاه بعثت، آلاچیق، دو واحد بوفه، مهدکودک بهزیستی، شهربازی، پارکینگ و سرویس بهداشتی است.

همچنین‌، امکانات ورزشی پارک عبارت است از زمین ورزشی فوتبال‌، والیبال‌، بسکتبال و تنیس که همگی در بخش کانون پرورش فکری واقع‌ است‌. زمین تفریحی کودکان با مساحتی حدود 3800 مترمربع و وسایل بازی ای برای کودکان در نظر گرفته شده است.

مجتمع ورزشی و استخر الزهرا در مجاورت این بوستان قرار گرفته اند.

پیشنهاد ویژه

نشانی دقیق محل :

پارک بعثت از شمال به خیابان شهید احمد سمیعی، از جنوب به بزرگراه بعثت‌، از غرب به خیابان محمد بخارایی و از شرق به خیابان شهید عباس صابونیان محدود شده است.