پارک رازی یکی از بوستان‌های شهر تهران است که در جنوب تهران، منطقه 11 قرار دارد. پارک رازی با مساحت 257899 مترمربع، در سال 1376 بنا شد.

نوع طراحی فضای سبز آن به صورت مختلط ( منظم و نامنظم ) است. پوشش گیاهی بوستان رازی از اقاقیا، چنار، سرو نقره‌ای، بلوط همیشه سبز، گل یخ، کاج، سدروس، زیتون، بیدمجنون، گوجه گل، زردآلو، اکالیپتوس، افرا، زبان گنجشک، سرولاوسون، صنوبر، ارغوان، تبریزی، لیلکی، ختمی، میخک هندی و … تشکیل شده است.

پارک رازی مجهز به زمین بازی، شهربازی، فرهنگسرا، کتابخانه (با 25930 جلد کتاب)، مجتمع سینمایی خانوادگی (با 3 سالن) و یک دریاچه مصنوعی به همراه فانوس دریایی می‌باشد. دریاچه ای بزرگ و زیبا در وسط پارک که پل ویژه عابر پیاده بر روی آن احداث شده و نورپردازی آن در شب لحظه ها بسیار زیبایی را برای بازدید کنندگان فراهم می آورد.

در دریاچه پارک رازی امکان ماهیگیری با قلاب و قایقرانی وجود دارد و همه روزه افراد زیادی به این منظور به این بوستان مراجعه می‌نمایند.

کتابخانه رازی سال 1380 با مساحت 1000 متر مربع در منطقه 12 شهرداری تهران تاسیس شد. کتابخانه زیر نظر فرهنگسرای رازی فعالیت می‌کند. این مرکز دارای دو سالن مجزا ویژه خانم‌ها و آقایان است که روزانه و هم زمان استفاده می‌شود. کتابخانه دارای 25930 جلد کتاب می‌باشد که از این تعداد 7000 جلد حوزه کودک و نوجوان را پوشش می‌دهد. روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 23 و روزهای جمعه و تعطیل از ساعت 8 الی 16 کتابخانه به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه می‌نماید.

مجتمع سینمایی خانوادگی پردیس رازی مجهز به بهترین سیستم های تصویری و صوتی است و شامل 3 سالن به ظرفیت های 250، 150، 250 نفر است.

بوستان رازی دارای سالن سرپوشیده برای ورزش های فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال و زمین فوتبال با چمن مصنوعی و طبیعی، زمین اسکواش، باشگاه پینت بال، جاده سلامت (مسیر ورزش صبحگاهی با امکانات ورزشی)، زمین اسکیت، باشگاه روباز پینگ پنگ، پیست دوچرخه سواری (امکان کرایه دوچرخه در در ورودی بوستان)، سایت بازی‌های کامپیوتری، بازارچه صنایع دستی، سفره‌خانه سنتی، آکواریوم، نمایشگاه فصلی کتاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز مشاوره نیروی انتظامی، انجمن ایدز ایران، انجمن دارت، خانه کشتی، کبوترخانه و دو مسجد، از دیگر امکانات این بوستان است.

فرهنگسرای پارک دارای 7 ورودی ( 3 ورودی شمالی، جنوبی، شرقی و 4 ورودی غربی) است. این فرهنگسرا دارای سالن سینما و تاتر در جنوب مجتمع به وسعت 3000 مترمربع در 5/2 طبقه با سالن های سینما، تاتر و سالن هنرمندان، فضاهای فرهنگی و فضاهای نمایشی روباز است.

پارک رازی محلی مناسب برای تفریح خانوادگی است و دارای استخر مدرن و نوساز شامل سونا و جکوزی، همه روزه پذیرای شهروندان است.

بوستان رازی دارای بازارچه صنایع دستی نیز هست. در این بازارچه علاوه بر فروش صنایع دستی اصیل ایرانی، هنرمندانی نیز برای آموزش شهروندان علاقمند و مستعد نیز فعالیت می‌کنند.

پارک رازی دارای رستوران و کافی‌شاپ و مجهز به پارکینگ ۲۴ ساعته است.